Komente mbi konkursin letrar!

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
S/M
Titulli: Komente mbi konkursin letrar!

ti mos fol se te kane vu KRYEFJALE ne teme lol

Haha tani e vura re une...sa per gjumesh paskam qene, gjithmone me idene se po postoja tek tema e vjeter!
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Komente mbi konkursin letrar!

Tani ca ishte ky kercenim ee?!

Eshte tema e dites, nuk eshte thashethem vllaaa :D
Mos na fut Kosoven e Shqiperin ne mes se do plasi lufta (mes racistave) :p

Dhe ja ku u shfaq gangsterja vlonjate. Lol

P.s. Mos e ngaterro shenimin moderues me kercenim vllaaa. :p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Komente mbi konkursin letrar!

Meqe 1-shi u perpi nga faqja e dheut (edhe tregoni pra kush ishte :p) , pershtypje me beri 2 dhe ato orkidet e Pastorit (sec kan ne parandjenje qe eshte shkrin i Nickut ky :p)

Sa here ke hy ne fv qe te me lexosh e te dallosh shkrimin tim? :p

Haha tani e vura re une...sa per gjumesh paskam qene, gjithmone me idene se po postoja tek tema e vjeter!

Ti mire ishe por u hap teme tj, mos u merakos :p
 

orkidea

θαλασσα
Titulli: Komente mbi konkursin letrar!

Nuk ishte e nevojshme te hyja :), te kam lexuar kshu nga jasht forumit ne disa shkrime te tuat
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Komente mbi konkursin letrar!

Nuk ishte e nevojshme te hyja :), te kam lexuar kshu nga jasht forumit ne disa shkrime te tuat

Gjithsesi une skam dore te shkruaj per vrasje e tradheti
Max shkruaj per dashuri , lumturi e kur jam ne depresion :p
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Komente mbi konkursin letrar!

Lexova krijimet dhe komentet kritikat... po kritikoj pak kritikun fly..
1: Brumin e ka shum te mire, ka ndjenje aty po duket qe si ka rene nje here siper me sy per ta permirsuar ne dukje.
Gjithsesi mua me pelqen dhe pse do doja ta shihja me lart

2: Ne pergjithesi duket mire por kur perpiqesh te perdoresh dhe germen (ë) duhet ta perdoresh ne te gjithe poezine se duket si gjysmak

3: Lexova kritiken e Legally_Sweet ne faqen e pare: 3shi me lodhi...uar uar uar ne çdo fjale. eshte e kot ti shtoj gje, megjithese mendoj se pertej ketyre rreshtave ky antar mund te sjelli shume me teper, duket qe "lexon" dhe mbase "shkruan"

4: Me ben te humbas ne rreshta por jo per mire, njesoj si te besh nje xhiro se ske cfar ben jo se ben xhiro se te pelqen te ecesh. Sme ngjall gje.

5: Per mua eshte me e mira por do ja gjej ndonje gabim qofte dhe ne 1 presje.

6: Sikur e kane detyruar te mari pjese.
..................
1-se kam.lexuar skam koment.
Per nr dy cuditem.pse kapeni pas ë.. ideja dhe pershkrimi ne art ka rendesi .
3- mbart nje realitet ku metaforikisht autori esht shprehur ne rime dhe sado te jet e perseritir rima eshte sh e bukur e voten time ja jap nr tre.
4 mbase skuptohet e perseritje te tij..ajo..
5 .. esht nje art me vete dhe ka fryme poeti e ndjenja qe shperthejn si gjithmone.
6 .. ka vetem nje fjali qe nuk shkon qe me kujton ate kengen sjena mo.. po esht e bukur.
Suksese e krijime te bukura ..
Ps .. per nr 1 me vjen keq qe se kam lexuar gjithesesi deshira per te fituar ben te gabojm .. un te kam falur .
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Komente mbi konkursin letrar!

Meqe jemi me teme pranvere. Po sjell dic

Oj erdhi bilbili,
oj erdhi ne leme.
Tak ma beri zemra,
kur i ndjeva zene.
Dhe shoqet me pane,
o me bisht te syrit,
c'u perzie me grurin
kenga e bilbilit.

Oj erdhi bilbili,
oj erdhi ne leme.
Shoqet mbillnin grure
une mblidhja kenge,
dhe nuk di c'me gjeti
dhe nuk di c'me zuri.
O sa shpejt u bera
kuq o si purpuri.

Lemi plot me grure
grure edhe kenge,
o bilbil i dashur
o pse erdhe ne leme.

Tani vajzat syte
tek une shpesh i kthejne,
oh sikur ta dine
ku e ke folene.

Ne zemer folene
e ke thurur vete,
o bilbil i dashur
o pse s'me le te qete.

O c'dasem do bejme,
o po c'dasem ne leme,
shoqet mbillnin grure
une mblidhja kenge.
(e gjitha 2 here)
 

Fly

Larguar
Titulli: Komente mbi konkursin letrar!

Lexova krijimet dhe komentet kritikat... po kritikoj pak kritikun fly..
1: Brumin e ka shum te mire, ka ndjenje aty po duket qe si ka rene nje here siper me sy per ta permirsuar ne dukje.
Gjithsesi mua me pelqen dhe pse do doja ta shihja me lart

2: Ne pergjithesi duket mire por kur perpiqesh te perdoresh dhe germen (ë) duhet ta perdoresh ne te gjithe poezine se duket si gjysmak

3: Lexova kritiken e Legally_Sweet ne faqen e pare: 3shi me lodhi...uar uar uar ne çdo fjale. eshte e kot ti shtoj gje, megjithese mendoj se pertej ketyre rreshtave ky antar mund te sjelli shume me teper, duket qe "lexon" dhe mbase "shkruan"

4: Me ben te humbas ne rreshta por jo per mire, njesoj si te besh nje xhiro se ske cfar ben jo se ben xhiro se te pelqen te ecesh. Sme ngjall gje.

5: Per mua eshte me e mira por do ja gjej ndonje gabim qofte dhe ne 1 presje.

6: Sikur e kane detyruar te mari pjese.
..................
1-se kam.lexuar skam koment.
Per nr dy cuditem.pse kapeni pas ë.. ideja dhe pershkrimi ne art ka rendesi .
3- mbart nje realitet ku metaforikisht autori esht shprehur ne rime dhe sado te jet e perseritir rima eshte sh e bukur e voten time ja jap nr tre.
4 mbase skuptohet e perseritje te tij..ajo..
5 .. esht nje art me vete dhe ka fryme poeti e ndjenja qe shperthejn si gjithmone.
6 .. ka vetem nje fjali qe nuk shkon qe me kujton ate kengen sjena mo.. po esht e bukur.
Suksese e krijime te bukura ..
Ps .. per nr 1 me vjen keq qe se kam lexuar gjithesesi deshira per te fituar ben te gabojm .. un te kam falur .

Po un e di qe ti je pozitivja dhe un negativja :D
Un e te dua nuk lavderoj dot :p
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top