Komentet tuaja per krijimet letrare Dhjetor -2014!!

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Ylli-1

Etnoshqiptar
Komentet tuaja per krijimet letrare Dhjetor -2014!!

Nevi, permiresoje kete gabim po deshe:

Tema e muajit Dhjetor: Tinguj letrar & Endrra ime ne Sirtar.

Me poshte do te gjeni krijimet e muajit Nentor ,qe jane derguar ne adrese te konkursit tone..!!

Mendoj se duhej te ishte Dhjetor apo jo
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Konkursi letrar-Dhjetor -2014-Tinguj letrar & Endrra ime ne Sirtar.

Flm Ylli per korrigjimin u be.:)
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Konkursi letrar-Dhjetor -2014-Tinguj letrar & Endrra ime ne Sirtar.

Meqe jam dhe vet poet dhe e di se sa veshtire eshte te shprehesh permes poezise, normal qe vota ime shkon per temen poetike me titull: 2-Ne endrren time.

Suksese te gjithe pjesemarresve.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Dhjetor -2014!!

Une e lash mesazhin tek poezite...te lutem Nevi qe ta tranferosh ketu tek diskutimet.

Falemnderit
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Dhjetor -2014!!

"Endrrat jane per njerezit e medhenj te vegjelit i shtypin.
Mbase jam njeri i vogel me endrra te medha"...


Kushdo qe e ka shkruar te 3-ten, i lumte mendja.. Arriti te me prekte..E bukur, Sh e ndjere, shume...
 
Redaktimi i fundit:

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Dhjetor -2014!!

Duhej te ishin me te perpunuara :))
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Dhjetor -2014!!

Cuditerisht kete here asnjera nuk me terheq, suksese pjesemarresve!
 
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Dhjetor -2014!!

Duhej te ishin me te perpunuara :))

Une them ti cojme e ti perpunojme te KMY ose te fabrika e perpunimit te sallamit ne Shkoder ose e perpunimit te peshkut ne Durres :p
Eshte njera aty qe do shume shtjellim, shume perpunim, ate them ta cojme te fabrika e perpunimit te leshit ne Kruje lol
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Dhjetor -2014!!

E keni bere me fjale ti e Nevi te me thoshnit te njejte gje :p
 
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Dhjetor -2014!!

E keni bere me fjale ti e Nevi te me thoshnit te njejte gje :p

Une me Nevin me fjale?Jo mi cne, une me Nevin kuptohemi me gjuhe te huaj te dimensionit te 6 :p
Mendojme dhe them te njeten gje ne te njeten kohe lol
Per te qendruar ne teme, sa keq qe krijimet nuk jane ne lartesine e nje teme kaq te bukur sic ishte kjo!
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Dhjetor -2014!!

Ooo Betim Sperdhima ca pin ti zakonisht?:p lol

Besoj se mezi e kane shty dhe kete muaj te fundit anetaret hahaah
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Dhjetor -2014!!

Endrrat e vogla te shkruara nga nje shpirt i madhe!
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Dhjetor -2014!!

E keni bere me fjale ti e Nevi te me thoshnit te njejte gje :p

Une te thashash vetem per nje fabrik ne Shkoder :p ndersa Levio pasa bere alamet ofertet ahahahahah me shume opsione..Tani dua te them dy fjale per krijimet..:))

Letersia eshte emocion,kreativitet,mendime..pra asnjelloj vargu qe shkruhet nuk ka shanc te jete jo percjelles emocioni,arome ndjenjash spontane e te sinqerta,,ndaj ky konkurs kete qellim ka..ate penelin e thjesht,,spontan ato vargjet e lira pa ndrydhje qe vijne thjesht ...tek lexuesi..

Krijimi i pare eshte nje copez komunikimi mes vetvetes,vjen teper filozofik retorik dhe plot ndjenja qe here zhyten here dalin ne siperfaqe.Por gjithmone e sjell qe rigjetja dhe kthimi ne vetvete eshte i duhuri...

Krijimi i dyte: Vjen nje rrafsh iluzionist pozitiv plot ngjyra,,kap penelin e figuracionit ne forme te mrekullueshme...udhton dhe cdo buzeqeshje e humbur qe mund te kete nje lexues kur e lexon,gjate atyre rrjeshtave pa kuptuar buzeqesh dhe merr pak pozitivitet ,dhe deshir per jeten dhe ngjyrat e saj...

krijimi i trete: vjen spontan,vjen bute lagesht dhe plot ndjenja origjinale,vjen mes lendimit dhe asaja qe ne duhet gjithmone te fitojme ,por shpesh kjo e fundit ka nje kosto: ndoshta :"rizgjimin" nga endrrat dhe idet teper romatike e idealiste qe gjenden tek gjithesecili ne..:))
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Dhjetor -2014!!

Ti shume mire e ke o Nev por sjane per tia bere "wow" si here te tj.

Paqe dhe Dashuri :)
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Dhjetor -2014!!

Te treten votova, thjeshte e bukur... :)
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Dhjetor -2014!!

ë.............................. ?
 

Monique

With or Without u
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Dhjetor -2014!!

Dollapin e bukes se sharrova
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top