Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Endrra

VIP
V.I.P
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Vargjet e lira te copezes se fundit!

Per ate votova, sepse eshte gege lol

Sinqeriteti i ndjenjave shihet ne vargje :)
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Jane tgjitha tbukuraaaa, te ndjera... sdi ke te zgjedh :(, mgjth jam midis 2 -3 krijimeve... qenka me e veshtire se konkursi i fotove ky i letersise... :)

p.s. nje sygjerim NEvi, votat e anetareve te jene publike sic kan qene e jane te fotomania, :)
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Souli do shofim sepse besoja qe publike jan.
Sigurishte eshte ndonje gabim i imi padashje gjate hapjes se sondazhit,..:)
 

Endrra

VIP
V.I.P
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Kam votuar te fundit dhe shume mire kam bere. E lexova dhe nje x sot, e sa me shpesh qe e lexoj aq me shume po me pelqen. Do me zhgenjente nese nuk fiton Nr. 8 :)
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Awaa!Krijime mbreselenes..
I lexova te gjitha,nja dy krijime mbeten ne mendje ne leximin e pare..do kthem ti ri lexoj prap & per te vu voten.:)

Suksese pjesemarrsve.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Ju lumshin duart dhe mendja! Mua me terheqin me shume kto shkrimet tragjike kshu qe po votoj Nr.7. :)
PS. Gabimet drejtshkrimore ti vrisnin i çik syte ç'eshte e drejta.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Une i lexova prap, dhe seleksjonova prap. Tani kam mbet midis numrit 5 dhe 8. :D Me duken me te rrjedhshme ne vargje.. Eshte dhe numri 2, por 5 me 8- ten jan me prane temes se muajit mendoj.. DO ja jap 5-ses se ajo 8-ta me lodhi me ate gegnishte,plus prej inat te enderres se ngeli lart e psohte duke ber propagande per 8-ten, Lol... (shaka) ... 8-ten votova, ishte sh e natyrshme si pjese...
 
Redaktimi i fundit:

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Ju lumshin duart dhe mendja! Mua me terheqin me shume kto shkrimet tragjike kshu qe po votoj Nr.7. :)
PS. Gabimet drejtshkrimore ti vrisnin i çik syte ç'eshte e drejta.

Asnje krijim nuk u prek per gabimet e drejtshkrimit , sic e ka len autori ashu do ngel :)
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Te fundit e votova dhe votova i pari, seisha i pari ne rradhen e votimeve .
Te gjithaishin te bukura , por ajo e fundit me tingelloi me origjinale , me e prekshme , me e veçante .
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Shkrimet 2-8 jane te bukura, te thjeshta e plot ndjenje, por me duhet te pohoj qe shkrimi numer 1 shkon pertej ndjenjes, a thua se brenda lexuesit krijon nje bombe...nje lemsh ndjenjash...e sikur te le pa fjale.

Pra, e YTJA, mbetet qe te presesh ngase une do te vije bashk me TE. Te na rregullosh shtratin e te presesh se kur te vije AJO do te me sjell tek TI.
Voten padiskutim e meriton shkrimi numer 1, por rreth tij nuk mund te komentoj tani...akoma s'e kam mare veten nga leximi!
 

TrueLovE

You Have My Heart
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Te gjitha krijimet fantastike te lexoja me shume deshire perhere..Nr1 & Nr8 nuk di kete votoj :hmm:
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Si krijimtari jan shum te mira,por jan ne distanc me temen..perveq ajo me nr 8
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Hmmmm, vras mennjen me nda i dite me i lexu keto bulezime pranverore :darke:
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Une fillova siq fillojne te gjithe tradhtaret. Ne mungesen tende ne fillim e enderrova. Pastaj dalngadal cdo dite e me shume fillova ta ndjeje mungesen e SAJ me shume se sa tenden. Mu be ajer dhe mundesi jete. E bardhe, e paster, e pafajshme, e kendshme, fisnike, sorkadhe, hirplot, .....tamam siq e doja une. E perse mos ta dua???. E enderroj me shume se ty, e kujtoje me shpesh se ty dhe them te drejten jam ne gjendje dhe te vdes per te.

Wow

Ky shkrimi nr 1 kryeveper ::)


Cuditem me disa shkrime te tjera qe pse i kane fut ne konkurs i her :p
Plus dallohet nje shkrim i vaket nga nje shkrim i pasur + ky konkurs duhet te jete sekret
ndaj keto reklamat qe behen , une si honeps :D

Po gjithsesi shtyjme te na shtyjne.
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Nicktjeter, une pajtohem me ty reth shkrimit te pare, por reth literatures ne pergjithesi do te kisha thene qe nje nga bukurite e saj eshte shumellojshmeria e te shprehurit. Shpesh ndodh qe ne nje cast te shkruhet nje kryeveper. Une gezohem shume per pjesemarresit pasi si ide, me duket edhe me e bukur se konkursi i fotove...por e pranoj qe jam e njeaneshme ndaj letersise :)

Te pershendes!
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Ndoshta edhe une jam shume maniake e letersise :)P) per te thene qe sa shkrime jane banale .. ti i thua shumellojshmeri

Edhe mua me pelqen si nisme, biles biles me shume se sa duhet :D
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Nje koment kam une: Nese poezia, eseu, romani apo cfaredo shkrim tjeter letrar te ngjanin ne njeri tjetrin, gjithenje flas per temen e njejte - si ne kete rast dashuria, do te kishim vetem nga nje publikim per cdo gjini letrare...
Perendia na ka krijuar te ndryshem dhe jo vetem ne pamje, apo jo...
 

Element

Anëtar i Respektuar
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

1. Dashuri në kohë të trazuara
Më pëlqen forma e shkrimit, është shumë e fort.... sikur të merr me vete shkrimi dhe të përplas në botën e tij. Një moment tjetër që më bëri mbresë është përshkrimi i ndjenjës me shprehje shumë të qëlluara, pikërisht këtu e shoh atë forcë narative.
Ju lumtë ! :)

2. Dhe pyeta veten ç'ndryshim ka ...... Dashuro Ti piratë ......
Kanë një ngjashmëri këto dy momente, e ajo është ajo Thirrje, Ftesa, tentimi për të kërkuar shpjegim për një moment misterioz..... !
më pëlqen shumë kjo natyrë shkrimi :)

3. Bisedë gjatë puthjes së parë
Sikur të ishte gjallë Alphonse de Sade , jam më se i bindur se do të plaste nga xhelozia e këtij shkrimi ...! :)

Ju përgëzojë gjithëve për këtë cilësi artistike .
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Tani ne pershtatje te temes dhe muajit them se me plot fjalen eshte tregimi nr. 3 Bisede gjate puthjes se pare.

Cte thuhet rreth kesaj copeze reale, me teper se reale. Nje perjetim, ashtu siq jane ato perjetimet e para, me dridhje, emocione, frikera, deshira, qejfe dhe gjithe faktoret rrethanor qe mbart nje puthje e pare. E kush nga ne nuk u dridhem ne momente te tilla???????

Shkrim shume i bukur dhe meriton voten time per kete muaj. Nje shkrim me teper se real, nje dashuri e pare qe, ah te shkretat jane sikur veset e mengjesit e si kristalet :yep::yep:
 

AjSi

...
V.I.P
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Shume e pavendosur jam...ne fillim mendova tja jap nr 3 Bisede gjate puthjes se pare. Mu duk si nje pjese libri nga ata qe une i lexoj me shume deshire ..pastaj kalova tek 8 se mterhoqi shume edhe dialekti edhe ishte shume e ndjere si pjese...u riktheva te lexoj prape temen aty m goditi edhe shkrimi i pare :p

Te tan keni ba i pun t shkelqyme sinqerisht urime ,voten time se kam vendos hala

p.s. A jam un e vetmja qe me duket se disa prej shkrimeve sikur i kuptoj kush i ka bere (duke u bazu te mnyra e shkruarit ) :p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

p.s. A jam un e vetmja qe me duket se disa prej shkrimeve sikur i kuptoj kush i ka bere (duke u bazu te mnyra e shkruarit ) :p

Haha. Jo.
Po sikur shkrimi te mos jete shkrim ama te jete ze?
Sikur ze qe flet ne telefon, ti mund te thuash cte duash zeri po i njejte ngel :p

Ndaj kush shkruan dhe ve nje cope shpirti te tijin aty...edhe dallohet

Une psh 4 dallova :D
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Une psh 4 dallova :D

Une 5 mendoj se i kam gjet :D.. por te shohim ne fund kur te dalin emrat :D... kjo tregon qe jan punime origjinale :)
 

Endrra

VIP
V.I.P
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Mua nuk me dalin sa Vota ka marre secili.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Fatkeqesisht ne disa raste autoret (edhpse te prezentuar si anonim) bejne reklam per postimet e tyre dhe pse te mos e themi edhe kete: I kerkojne votat ne chat...per fat te keq!
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Endrra e dashur,sondazhi ka nje gabim nga ana ime gjate hapjes,nuk eshte publik,(gabimisht)dhe nuk e di ne behet dot nderhyrja nga wxp,ne qofte se po do kthehet publik,dhe do shifen votat dhe emrat e votuesve nga te gjithe antaret,gjithesesi ne qofte se nuk nderhyjm dot ne kete sondazh,i muajt ne vazhdim e sigurt do jete publik.
Dhe sigurisht do jete dhe nje element shume me transparent ndaj votuesve dhe votave te antarve.
Ju pershendes..
Ju falenderojme per pjesmarrjen tuaj te gjithve..:))
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Komentet tuaja per krijimet letrare Shkurt-2014!!

Mua nuk me dalin sa Vota ka marre secili.

Sa vota kan marre dalin, thjesht nuk dalin emrat.. ama, nqs nuk te dalin ateher do te thote qe ti ske votuar akoma.. Jep nje vote dhe sa her te hapesh faqen te del grafika atje lart ;) Mua me del...

p.s.po deshe tua bej nje printscreen e ju update cdo dit, Lol
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top