Komunistet Turp i Dheut!

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Me doli ne FB kjo historia e shkurter edhe me pelqeu. Ua solla dhe juve! đŸ€—
...................

Hafiz Ali Korçën komunistët e torturuan pa mëshirë. Përveç torturave cnjerezore, ata përdornin çdo metodë edhe për ta fyer dhe ofenduar. Një herë e dërguan në kishë dhe e veshën me veladonin e priftit.

Teksa i vishnin veladonin e Priftit, ai u thotë:"Priftërinjtë janë vëllezërit e mi. Jam i nderuar të mbaj veladonin e secilit prej tyre.

Por ju komunistët jeni turpi i këtij dheu!"FB_IMG_1602096828823.jpg
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
Me doli ne FB kjo historia e shkurter edhe me pelqeu. Ua solla dhe juve! đŸ€—
...................

Hafiz Ali Korçën komunistët e torturuan pa mëshirë. Përveç torturave cnjerezore, ata përdornin çdo metodë edhe për ta fyer dhe ofenduar. Një herë e dërguan në kishë dhe e veshën me veladonin e priftit.

Teksa i vishnin veladonin e Priftit, ai u thotë:"Priftërinjtë janë vëllezërit e mi. Jam i nderuar të mbaj veladonin e secilit prej tyre.

Por ju komunistët jeni turpi i këtij dheu!"Shiko fotografinë 1759280
Kot për muhabet çfarë lidhje ka Ideologjia, me fenë?!!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Nje dijetar qe beri shum per bashkimin kombetar..nje jete ne sherbim te kombit dhe fes..
Kot nuk thon ..feja dhe kombi jani te pa ndashme.
Krenar qe ishte shqiptarđŸ‡ŠđŸ‡±
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Me doli ne FB kjo historia e shkurter edhe me pelqeu. Ua solla dhe juve! đŸ€—
...................

Hafiz Ali Korçën komunistët e torturuan pa mëshirë. Përveç torturave cnjerezore, ata përdornin çdo metodë edhe për ta fyer dhe ofenduar. Një herë e dërguan në kishë dhe e veshën me veladonin e priftit.

Teksa i vishnin veladonin e Priftit, ai u thotë:"Priftërinjtë janë vëllezërit e mi. Jam i nderuar të mbaj veladonin e secilit prej tyre.

Por ju komunistët jeni turpi i këtij dheu!"Shiko fotografinë 1759280
Valle ti kene bere komunistat keto ?! đŸ€š
Pa lexuar komentet e 2M-ve, nuk mund ta besoj.
 

Hera

Banned
Mesa shoh duhet te fsheh testen e partise se do me digjni te gjalle me turren e drive si galileun đŸ€đŸ€đŸ€đŸ€
 

Hera

Banned
Mos me thuj qe je pro komunisteve.....đŸ˜ŒđŸ€Šâ€â™€ïž

Aq sa do kerkoj strehim politik nga lepen 😂😂😂😂😂 une me teste partie to me thua a jam pro ....Mon a mour
 

Lauri

Anunnak
Kot për muhabet çfarë lidhje ka Ideologjia, me fenë?!!
Ideologji është edhe besimi. Biles më i rrezikshëm se të gjitha të tjerat.
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
Ideologji është edhe besimi. Biles më i rrezikshëm se të gjitha të tjerat.
Jee i sigurtë miku im?!
Kam përshtypjen se, ngatrrohesh e di?

Ideologjia (dogma)

Feja....
 

Marla

Themelues i Forumit
Me doli ne FB kjo historia e shkurter edhe me pelqeu. Ua solla dhe juve! đŸ€—
...................

Hafiz Ali Korçën komunistët e torturuan pa mëshirë. Përveç torturave cnjerezore, ata përdornin çdo metodë edhe për ta fyer dhe ofenduar. Një herë e dërguan në kishë dhe e veshën me veladonin e priftit.

Teksa i vishnin veladonin e Priftit, ai u thotë:"Priftërinjtë janë vëllezërit e mi. Jam i nderuar të mbaj veladonin e secilit prej tyre.

Por ju komunistët jeni turpi i këtij dheu!"Shiko fotografinë 1759280

Ka shume histori te dhimbshme tek kujto.al krimet e komunizmit.

Shume intelektuale ne Korce profesore doktore shkencetare te rinj me ambicie patin fatin e keq te burgoseshin vdisnin neper burgje apo internoheshin. E trishte ne fakt kur mendon qe enveri zhduku eliten e asaj kohe!
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Aq sa do kerkoj strehim politik nga lepen 😂😂😂😂😂 une me teste partie to me thua a jam pro ....Mon a mour
Hajde ke shpirti jot ti se te bej bashkim familjar ske nevoj hic per azil . E lepenja te vjen anash qashtu mon amour 😍😝😝
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Jee i sigurtë miku im?!
Kam përshtypjen se, ngatrrohesh e di?

Ideologjia (dogma)

Feja....
Ata i kan vesh petkun gjoja per ta ulur po ne fakt kan ul veten me ate qe kan bere sepse si musliman dhe te krishtere jan po njerez te zotit. E ky paska qen njeri vertet me tru qe i Eshte pergjigjur ashtu . Hallall 👋
Fix si e ka ajo shprehja feja e shqiptarit Eshte shqiptaria. đŸ€
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
Ata i kan vesh petkun gjoja per ta ulur po ne fakt kan ul veten me ate qe kan bere sepse si musliman dhe te krishtere jan po njerez te zotit. E ky paska qen njeri vertet me tru qe i Eshte pergjigjur ashtu . Hallall 👋
Fix si e ka ajo shprehja feja e shqiptarit Eshte shqiptaria. đŸ€
Ne jemi mo të pa beset siç e thu ti none...
Por ke tĂ« drejtĂ« prapĂ« se prapĂ« nĂ« njĂ«farĂ« mĂ«nyre 👍
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Po ta menojsh holl hollë unë jom komunisti nr 1 i forumit!
Me habise.
Po un jam besnike per vĂȘte dhe me vjen keq ekzistokan akoma komunista e sidomos ne forum .:)
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Shume prokuror dhe sigurimsa te Enverit nuk ishin komunist. S'kishin lidhje me thelbin e ideologjise. Ata ishin injorant dhe terrorista.

Thelbi i ideologjise komuniste eshte barazia, pra eshte mjaft humaniste. Por ne duart e nje psikopati perdoret si pretekst per vrasje dhe lufte per pushtet.
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
None mu mërzite?
Jom ene çik dru...
Me tjetër kënd e nisa muhabetin...
Ncuq nuk merzitem me ty kurre .
U habisa cik po meqe qeke dru ishalla neser me thu nuk jam komunist .:p
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
Shume prokuror dhe sigurimsa te Enverit nuk ishin komunist. S'kishin lidhje me thelbin e ideologjise. Ata ishin injorant dhe terrorista.

Thelbi i ideologjise komuniste eshte barazia, pra eshte mjaft humaniste. Por ne duart e nje psikopati perdoret si pretekst per vrasje dhe lufte per pushtet.
Si bi dmth vetëm në duart e dikujt?!!!

RroftĂ« Sali Berisha ❀
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
Me fal, shoku, se jam pak i c'orientuar sot dhe nuk e kuptova komentin. Edhe nje here te lutem...
Të lutem unë ty s'ka pikën e lidhjes komunizmi me besimet fetare
 
Top