Konkurs gatimi?

Jeni dakord për të hapur një konkurs gatimi?


  • Totali i votuesve
    21

Didi

C'est la vie.
Besoj një temë e posaçme është më idealja meqë u hodh ideja nga Senseo për hapjen e një konkursi.

Po e hap temën, që secili prej jush të hedhi sugjerimet e tij. Pra se si do donit të organizohej konkursi.

Në bazë të eksperiencës tuaj si do donit të bëhej? Le të japim idetë që të jetë konkursi sa më afër jush. I arritshëm për të gjithë.


Le t’i themi ç’mendojm gjërat hapur, që në bjem dakord të gjithë për t’a hapur, të jet sa më i pastër!

Diskutim të mbarë!
 
Ide shum origjinale 😊
Sa per zhvillimin nuk e kam iden sepse ktu i hajm me sy
 

Didi

C'est la vie.
Sugjerim:
Nese realizohet si ide mendoj qe cdo pjate e prezantuar nga anetaret duhet te kete te bashkangjitur nje etikete me nofken e tij, ne kte menyre ruhet autenciteti (duke mos sjell pjata te vjedhura) dhe gjithashtu rritet kredibiliteti i konkursit.


E bukura do ishte te zgjidhej nje recete dhe cdokuaj qe deshiron ta gatuaj duke filmuar. Menyra e prezantimit dhe e pergatitjes eshte unike per cdoken.
Un Jam dakort me ate qe thote @Tomka .

Senseo nje recette per Te gjithe ? Kjo do jet e veshtire se kush i ka kushtet kush jo .
Cdo kush recetten e tij e me nofken lart si sugjeroi Tomka Eshte me e thjesht .
Kshu edhe kush nuk ka ide meson nje recette te rê . Fundja ky Eshte qellimi i kesaj teme .
 

Didi

C'est la vie.
Vini re:

Ri-votoni sepse pati një problem dhe mu desh të rihapja përsëri.

Si edhe sugjerimet/idetë që keni. ( :
 
  • Yumm
Reactions: WxP

Didi

C'est la vie.
Ke nai gare bashk, kush rri me shum ne guzhine si parazit dhe sbo asigjo? 😛

Bujrum po ta majti!
E fiton ti pa një pa dy! Po rri urtë :p

Ndonjë sugjerim sesi mund të bëhet konkursi?

@L0v3rM4n ec këtu.
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
E fiton ti pa një pa dy! Po rri urtë :p

Ndonjë sugjerim sesi mund të bëhet konkursi?

@L0v3rM4n ec këtu.
Konkursi Do behet me foto : fillimi gatimit , ne mes te gatimit.dhe perfundimi.
Secili antar do ket nje kundeshtar pra dyshe.
Shembull diten e hene: konkurojm un dhe Zhigo . Prej parangrenjes, menuja kryesore, dhe embelsire. I gatuajm njejtat gjera , por antaret do votojn ajo qe eshte dekoruar me bukur sepse per shije nuk e provojn dot .
...E kshu me rradh ,te marten 2 konkurenta tjere:)
 

Didi

C'est la vie.
Konkursi Do behet me foto : fillimi gatimit , ne mes te gatimit.dhe perfundimi.
Secili antar do ket nje kundeshtar pra dyshe.
Shembull diten e hene: konkurojm un dhe Zhigo . Prej parangrenjes, menuja kryesore, dhe embelsire. I gatuajm njejtat gjera , por antaret do votojn ajo qe eshte dekoruar me bukur sepse per shije nuk e provojn dot .
...E kshu me rradh ,te marten 2 konkurenta tjere:)

Nuk është dhe aq e thjesht kjo ideja jote, sepse i bie të dali shumë gjatë.

Gjithsesi presim ide të tjera. ( :
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Nuk është dhe aq e thjesht kjo ideja jote, sepse i bie të dali shumë gjatë.

Gjithsesi presim ide të tjera. ( :
Nuk e di a ke pa statusin e zhigos dhe aspak sesht e gjat ,kur me beri sfide gatimi..pastaj un ja kalova sfiden endrra s ... hedhi iher sy:)
 

Didi

C'est la vie.
@Chupachups jo të gjithë gatuajn shumë pjata çdo ditë.

Prandaj duhen ide të thjeshta, qoftë edhe rreth 1 pjatance etj.

Gjithsesi temën e hapa që kush ka qejf gatimin ose dhe ata që se kanë, të japin sugjerime të ndryshme dhe së bashku mund të zgjedhim më të duhurin. ( :

Nëse qëllimi arrihet, konkursi do hapet, në jo e lëm le.
 

elle

Chill
me mire te hapet teme e secili te shprehe talentin , ce duam konkursin se mos do i hajme ne : )
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
@Chupachups jo të gjithë gatuajn shumë pjata çdo ditë.

Prandaj duhen ide të thjeshta, qoftë edhe rreth 1 pjatance etj.

Gjithsesi temën e hapa që kush ka qejf gatimin ose dhe ata që se kanë, të japin sugjerime të ndryshme dhe së bashku mund të zgjedhim më të duhurin. ( :

Nëse qëllimi arrihet, konkursi do hapet, në jo e lëm le.
1 here ne jave Didi, jo cdo dite . Shembull sot konkurojm un dhe zhigo . Neser konkuroni ti dhe endrra, e kshu me rradh dyshe dyshe .
Ose la te jet vetem 1 ushqim. Por foto te sillen gjat procesit si eshte pergatitur,
 

WxP

Hidrauliku
Hahahha, lene pra se pacamurri qe, nuk te lejn kta.ustallaret me u perqemdru jo..
 

Didi

C'est la vie.
Bëri paçe, që më mirë se aq skishte ku të vente më. Shyqyr që kam heq dorë nga paçja. 🤣

Ide serioze keni?
 

Rrelse

Zikaltër⚫🔵
@Chupachups jo të gjithë gatuajn shumë pjata çdo ditë.

Prandaj duhen ide të thjeshta, qoftë edhe rreth 1 pjatance etj.

Gjithsesi temën e hapa që kush ka qejf gatimin ose dhe ata që se kanë, të japin sugjerime të ndryshme dhe së bashku mund të zgjedhim më të duhurin. ( :

Nëse qëllimi arrihet, konkursi do hapet, në jo e lëm le.
Le të jetë si fotomania
Secili prezanton veten me ushqimin që ndihet i aftë në x apo y recetë.
 
Top