Konkurs gatimi?

Jeni dakord për të hapur një konkurs gatimi?


  • Totali i votuesve
    21

Frank

S/A
Staf në FV.AL
Interesante, une do konkuroj me 3 menyrat e mia te gatimit te vezes.?

Mendoj se mire do ishte te caktohej nje recete e vetme njehere ne jave dhe po ate dite te konfirmonin pjesmarrjen Edhe ata qe duan te marrin pjese.(Te dielen)


Te dhenat rreth gatimit te shfaqen max deri te marten ne darke.
Nga e marta deri te shtunen te votohet.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Interesante, une do konkuroj me 3 menyrat e mia te gatimit te vezes.?

Mendoj se mire do ishte te caktohej nje recete e vetme njehere ne jave dhe po ate dite te konfirmonin pjesmarrjen Edhe ata qe duan te marrin pjese.(Te dielen)


Te dhenat rreth gatimit te shfaqen max deri te marten ne darke.
Nga e marta deri te shtunen te votohet.
Receta mund te jete dicka qe une se ha pershembull....apo te blej perberesit, te gatuaj, ti bej foto per konkurs dhe ta hedh...edhe konkursin e humb, edhe leket i humb kot...jo jo, s’ka fitim ne kte mes ?
 

Frank

S/A
Staf në FV.AL
Receta mund te jete dicka qe une se ha pershembull....apo te blej perberesit, te gatuaj, ti bej foto per konkurs dhe ta hedh...edhe konkursin e humb, edhe leket i humb kot...jo jo, s’ka fitim ne kte mes ?
Nga Gjirokastra?
 

Frank

S/A
Staf në FV.AL
Ideja eshte qe votat do merren ne baze te asaj qe ne shohim se kshu nuk provojme dot gje.
Dhe perderisa gjykimi do jete mbi ate qe do shohim e mira do ishte qe te ishte e njejta recete, nje menyre per te bere Edhe krahasimin vizual me shume.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
????
Edhe ti si ata te librit qe thoshin kurre ska per tu bere, po ja qe sa te hapet shtypshkronja libri u be ???
Per te thene qe “po do behet” eshte e thjeshte...ideja esht me dal kundra, kot per muhabet ?
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Me pelqen ideja qe secili te gatuaj veq e veq..nuk ka pse bejm konkurence me asnje se ktu fillojn klanet pastaj..?psh..nese soul nuk voton pijaten time un nuk i flas??Nje sup nese behet do mjaftonte ne konkurs..

me kemb te mbar..meqe ra fjala un sot bera samuna?
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Obobobo klane per "gatim" e ket se kisha degjuar , dmth e per konkurset tjera na paska klane kshu!? Lol
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Receta mund te jete dicka qe une se ha pershembull....apo te blej perberesit, te gatuaj, ti bej foto per konkurs dhe ta hedh...edhe konkursin e humb, edhe leket i humb kot...jo jo, s’ka fitim ne kte mes ?

Un Jam dakort ne fakt po thelle ke Te drejt Ti

Pastaj nese bohet me foto i bje me dal me blé dhe ene Te reja se un ca kam i kam Hudh ktu e te rroj anonimiteti pastaj lol
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
A çdo rrihesh!?

Lëri mi llafet e mendo ndonjë gjë easy

Ndonje gje easy?
Anetaret duhet te bejne foto spontane me gatime nga vakte te ndryshme te javes, sipas mundesive, pa u sforcu, sepse sforcimi per konkurs kolektiv prish garen si shqiptar qe jemi ?

Kto foto spontane te hedhura merren dhe hapet nje sondazh me emrat e anetarve, shembull *Gatimet e javes I * ku mund t'votohen nga anetaret. Pranohen vetem ato foto qe kane te bashkangjitur nofken e tyre ne nje cope leter. Pershkrimi recetave mund te lihet opsional sepse shefat mund t'jete te lodhur dhe te uritur ?

Kaq ?
 
Redaktimi i fundit:

NGU

Wild child full of grace
Caktoni nje dite te javes ku ju jeni te gatshem per te mare pjese ne kte konkurs. Ate dite ju beni ushqimet me te shijshme dhe ato te cilat dini ti beni me se miri, ska rendesi a nje racion, a dy apo me shume(kjo mbetet deshira juaj), po ashtu edhe pjesmarrja ne konkurs te jete me ushqime te ndryshme, jo te gjithe nje lloj ushqimi(se duhet mare parasysh dhe a i kane te gjithe ato gjerat).

Pastaj ne te tjeret do votojme ate ushqim qe na e kap syri. Ja kshu edhe kjo pune...

Fola une “ekspertja gatimit” :D
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
me sfida jo.

une them bejeni si fotomania por cdo muaj ka teme te ndryshme psh nisnei nga maji
maj- sallatra ose mengjesi
qeshor - gjelle kryesore
korrik - embelsira
gusht - shtrim tryeze/gjera te thata(byrek-pica-lakror etj)
shtator - fruta ( do art dhe fruti :p)
tetor - ushqim tradicional
nentor -rizoto&makarona
dhjetor - grosh (nqs habiteni me groshen,ajo gatuhet me sh menyra, shoqerohet me qep t enjom me turshi me buke te thekme, etj etj)

kaq ?

p.s. tek pjatat ka me e fitu lovermani perher. tek shtrimi tryezes do fitoj endrra me tryezen e pashkeve. e qan ?

une per vete sjam gje. vec po i realizova me autocad lol
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
oriz por kur themi oriz na kujtohet pilaf i thjesht. kur themi rizoto kuptojme se mund te gatuhet edhe me ushqim deti lol lol
 

Vvetoni

Larguar
oriz por kur themi oriz na kujtohet pilaf i thjesht. kur themi rizoto kuptojme se mund te gatuhet edhe me ushqim deti lol lol
Une do marre pjese ne konkurs me menyrat e mira se si thehen vezet, po ashtu kam ngritur nivelin deri ne makarona. A kshtu, jam ekspert me hanger.
 
  • Haha
Reactions: NGU

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
me sfida jo.

une them bejeni si fotomania por cdo muaj ka teme te ndryshme psh nisnei nga maji
maj- sallatra ose mengjesi
qeshor - gjelle kryesore
korrik - embelsira
gusht - shtrim tryeze/gjera te thata(byrek-pica-lakror etj)
shtator - fruta ( do art dhe fruti :p)
tetor - ushqim tradicional
nentor -rizoto&makarona
dhjetor - grosh (nqs habiteni me groshen,ajo gatuhet me sh menyra, shoqerohet me qep t enjom me turshi me buke te thekme, etj etj)

kaq ?

p.s. tek pjatat ka me e fitu lovermani perher. tek shtrimi tryezes do fitoj endrra me tryezen e pashkeve. e qan ?

une per vete sjam gje. vec po i realizova me autocad lol
Me pelqen kjo ideja jote :)
 
Top