Konkursi gatimit 2020

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Po duhet ne privat mi te vendos ne konkurs.
Tema per kete muaj eshte Peshku. Pres foto please â˜č
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu

Desa

Felix - Culpa
Po duhet ne privat mi te vendos ne konkurs.
Tema per kete muaj eshte Peshku. Pres foto please â˜č
S’jam shpirt konkurues por tĂ« premtoj se herĂ«n tjetĂ«r sĂ« paku do provoj tĂ« mar pjesĂ« 😘
Kjo e sotshmja ishte pĂ«r forumistin nĂ« fjalĂ« se gatuajm, jo vetĂ«m shijojmĂ« 😉
 

SunFIower

Don’t touch!

Desa

Felix - Culpa
Si e beke ket lakrorin ti mii se un e bej ndrysheđŸ€”
E bëj në tre mënyra.

Kjo e sotshmja përmban:
3 apo 4 preshë që priten dhe fërgohen, në fillim.
Pastaj brumi:
2 gota e gjys miell misri
1/2 gote miell gruri
1 lugë çaji sodë buke
Gjys gote vaj
5 vezë
1 litër kos 900 ml te brumi, 100 ml hollohet pak dhe lyhet lakrori para se të piqet.
Pak kripë.
Në fund përzihen gjithat dhe piqen afër 45-50 minuta në furrë të nxehur në 200 gradë.
I hudh tëlyen të djegur për shije, eventualisht.

p.s. Si zakonisht përgatis tarator si shtesë.
đŸ€—đŸ˜˜
 

SunFIower

Don’t touch!
E bëj në tre mënyra.

Kjo e sotshmja përmban:
3 apo 4 preshë që priten dhe fërgohen, në fillim.
Pastaj brumi:
2 gota e gjys miell misri
1/2 gote miell gruri
1 lugë çaji sodë buke
Gjys gote vaj
5 vezë
1 litër kos 900 ml te brumi, 100 ml hollohet pak dhe lyhet lakrori para se të piqet.
Pak kripë.
Në fund përzihen gjithat dhe piqen afër 45-50 minuta në furrë të nxehur në 200 gradë.
I hudh tëlyen të djegur për shije, eventualisht.

p.s. Si zakonisht përgatis tarator si shtesë.
đŸ€—đŸ˜˜
Tju beje miređŸ€—
Un e bej vetem me pras,qumesht dhe miell misri
Gjalp apo vaj ulliri e krip sipas shijes

Sa me e holle te behet shtresa aq me e shijshme behet
 

Desa

Felix - Culpa
Tju beje miređŸ€—
Un e bej vetem me pras,qumesht dhe miell misri
Gjalp apo vaj ulliri e krip sipas shijes

Sa me e holle te behet shtresa aq me e shijshme behet
Faleminderit. Edhe këtë e bëj. Shtroj hollë miellin e misrit. Përmbi - preshët e përziera me kos. Pastaj sërish një shtresë mielli. Dhe sipër kos të holluar.

Mënyra e tretë bëhet me brum nga mielli i misrit i zier me uj që është pjesa e poshtme. Përmbi shtrohen preshët ose spinaq i përzier me qepë të reja. Përmbi hudhet miell dhe kos i holluar.
🙂
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Faleminderit. Edhe këtë e bëj. Shtroj hollë miellin e misrit. Përmbi - preshët e përziera me kos. Pastaj sërish një shtresë mielli. Dhe sipër kos të holluar.

Mënyra e tretë bëhet me brum nga mielli i misrit i zier me uj që është pjesa e poshtme. Përmbi shtrohen preshët ose spinaq i përzier me qepë të reja. Përmbi hudhet miell dhe kos i holluar.
🙂
Te erdha per darke :p
 

Rrelse

ZikaltĂ«râš«đŸ””
UnĂ« peshkun se hađŸ€Ș
 

Robin

Antarë i Respektuar
Kjo u dukerka e thjeshte. Pse se beni vec me nje foto dmth pjaten e perfunduar. Pastaj te pershkruhet me shkrim menyra sesi eshte bere ne fund kur te dalin rezultatet
 

Ragnar

Anëtar i ri
Staf në FV.AL
A mundem une me konkuru qe shumicen i blej te gatshme :D
Te shijshme jam me rob shpie :p
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Kjo u dukerka e thjeshte. Pse se beni vec me nje foto dmth pjaten e perfunduar. Pastaj te pershkruhet me shkrim menyra sesi eshte bere ne fund kur te dalin rezultatet
Mua le te me dergojn 3 foto ne privat pastaj vetem nje publikoj 😅
 

Ragnar

Anëtar i ri
Staf në FV.AL
Pse shan? 😁

Jo jo duhet djersa jote or ti! Apo e kishe qe i blen sallatat dhe i pergatit vete ne shpi. Ashtu quhet 😁
Mos mi paraqit sekretet o Robin Hud, edhe pse nuk po te njoh po dukesh qe je shum e dashur, ma kujton nje shoqe time qe zbor i boj ne nje loje kur luj me to :D po nga inati ma qet biberonin :p
 
Top