Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

Lauri

Anunnak
20 persona kanë zgjedhur natën e Pashkëve për t’u konvertuar në fenë katolike.

Ceremonia është zhvilluar në Katedralen Nënë Tereza në Prishtinë ku u mbajt mesha qendrore e Festës së Pashkëve.

Të konventuarit, shumë prej tyre të rinj janë pagëzuar nga Ipeshkvi Dodë Gjergji.

Ceremonia është transmetuar drejtpërdrejtë në televizionin publik.
video
?Konvertohen n


Konvertimet te tjera ne Kosove.

 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

jan pagezu , expresi e thot te kunderten se shiko se nuk thot se ciles fe ishin vetem thot jan konvertu.. se mbrem e kam par gjith ket cermoni se u mbajn ne kishe N .tereza.
 

Lauri

Anunnak
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

@Arfe, pagzimi eshte riti qe te ben te krishter. Edhe nje femije i nje krishteri nuk eshte katolik deri ne pagzim-ulja e shpirtit te shenjet mbi te.
Edhe vete Jezusi eshte pagzuar, ndonse ishte vete Krisht, por ja kerkoj pagzimin Batistit qe te plotesohej c'fare shkruhej ne shkrimiet e shenjat antike. Event i cili ishte ne pritje sipas Bibles antike
 

LoSsT

VIP
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

Qe te bej ndonje shqiptare konvertim nga Musliman (me emer) qe eshte ne te krishtere nuk ka ndonje cudi, ne Itali e ne Greqi te pakten eshte praktikuar masivisht kjo lloj metode per aresye te ndryshme qe dihen, por ajo qe skuptoj ne kete video eshte; Pse genjejne...!!!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

@Arfe, pagzimi eshte riti qe te ben te krishter. Edhe nje femije i nje krishteri nuk eshte katolik deri ne pagzim-ulja e shpirtit te shenjet mbi te.
Edhe vete Jezusi eshte pagzuar, ndonse ishte vete Krisht, por ja kerkoj pagzimin Batistit qe te plotesohej c'fare shkruhej ne shkrimiet e shenjat antike. Event i cili ishte ne pritje sipas Bibles antike
e pra ket nuk e di ,,per cfar arsyje nuk jan pagezu deri tani,por se nuk jan te konvertuar nga ndonje fe tjeter ne ate krishtere.se tek e fundit eshte zgjedhje e cdo kujt te besoj ne cilen fe te deshiroje,por keq se gazetat po manipulojn si shum.
 

Lauri

Anunnak
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

Ke frike qe jane myslimant e kosoves....Pa merak, po i kthehen fese 2000 vjecare te te parve te vet.

Ne artikull "ndoshta" po flet per te krishtere te pagzuar vone. Por ne video poshte (2013)thote nga mysliman ne te krishtere...;)
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

Ke frike qe jane myslimant e kosoves....Pa merak, po i kthehen fese 2000 vjecare te te parve te vet.

Ne artikull "ndoshta" po flet per te krishtere te pagzuar vone. Por ne video poshte (2013)thote nga mysliman ne te krishtere...;)
ahaha atrikulli flet shum qart e videos i japim ni emer si te duam mo Lauri hahahaha..

Pse te kem frik!besimi eshte zgjedhje individuale,pastaj me rendesi te besosh dikun se askun hiq. un edhe po te kthehem prapa, prap do arri te besimi i Ademit e Haves.keshtuqe se kam problem kthimin mbrapa fare hiq.
 

Lauri

Anunnak
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

Ne do ta zgjerosh debatin tek Adami do biesh me keq,, pasi Adami nuk eshte nje person fizik. Adam=njerzimi human..;)
Prandaj rri me mire besnike e Allahut islam, qe eshte Zoti i Henes
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

Ne kete kohe krize pa uje si jemi , kjo eshte ne te miren tone 20 b.. palare me pak , me pak shfrytzohet uji :D hahah .

sidoqoft... se nje musliman qofte edhe vetem bajram qe fale ai nuk e ndrron fen asnjehere sepse 100 vjet ne kohen e serbis me presione te ndryshme dhe nuk e kan ndrru fen por keta ku ta di une arsyjen , pse do behen te krishter te mire ajo as qe behet fjale sepse as vet te krishtert qe jan nuk jan te mire ne fen e tyre pra praktikues... sidoqoft e drejt e tyre te zgjedhin qa dojne por smundesh me i quajt Musliman ! sepse muslimani fen nuk e ndrron... :D

pastaj njeri nga emrat e atyre te pagezuarve aty ishte Gjergj ! ore musliman gjergj nuk ka ? apo po pagezohet nga dy here katolikt :D
 
Redaktimi i fundit:

Lauri

Anunnak
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

Ate them edh eune Ado, te jeshe nje mysliman i vertete duhet te keshe nje koke kameli.
Sa per Gjergj e Frrok, pa tjeter duhet te kene qene me pare Mahmut e Sallam lol
 

Endrra

VIP
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

Arfe, Ado, Losst do ju kthejme ne katolike lol
Me zor e :p

Tjeter te keqe mos tju ndodhe se kesaj i gjindet ilaci!
 
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

Jemi 2 milion per 20 veta sbehet nami , por po mu dhimben se Xhennet keta me sy s'kane me pare kurre ! Me shume femijet se sa per te medhenjet vetes ja bejne . Kuptohet me supozimin nese informacioni eshte i vertete .
 
Redaktimi i fundit:

Lauri

Anunnak
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

Ndoshta arrini ne 2000 veta, 2 milion leri mos i fut ne besimtar te mbledhur te gjitha besimet sebashku Lol

Pastaj nuk i beri njeri me zor, po edhe nqs dikush do te behet i krishtere ka nje rruge te gjate katekizmi qe te arrije tek pagzimi. dhe nqs nuk e ndjen nga mbrenda do lodhesh dhe do ta refuzosh ne mes
 
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

Ndoshta arrini ne 2000 veta, 2 milion leri mos i fut ne besimtar te mbledhur te gjitha besimet sebashku Lol

Pastaj nuk i beri njeri me zor, po edhe nqs dikush do te behet i krishtere ka nje rruge te gjate katekizmi qe te arrije tek pagzimi. dhe nqs nuk e ndjen nga mbrenda do lodhesh dhe do ta refuzosh ne mes

2000 vete jane vetem ne katundin tim ! Neve shqiptareve Lauri na ka udhezuar Zoti , na ka dhene driten ta kuptojme Zotin Nje te vetem . Po flas per shumicen , per pakicen , ju ja beni si qaren vetes !
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

Informacioni ne radhe te pare eshte shume i vertete dhe pse disa mundohen te humbin ate qe njerezit kane zgjedhur vet, por per mua nuk ka rendesi te madhe se keta njerez zgjedhen menyren e tyre shpirterore per te besuar ngase e rendesise me te madhe eshte se ketu ka njerez qe therriten ne kup qielli per miresin e asaj cfare besojne vet dhe ne anen tjeter paragjykojne dhe fyejne tjetrin pse ka zgjedhur nje rruge tjeter te besimit.

Kjo e verteton edhe njehere se besimi ste bene njeri.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

21
Shoqja ime te shtunen ne darke :D

Them se kjo ka ardhur ngaqe nuk eshte se kishte ndonje bindje per fene myslimane
dhe duke qene une katolike apo te tjeret perreth u afrua si padashje, i pelqeu dhe u kthye.
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

seshte ndonje gje,qe me lodh, eshte konvertu se ashtu mendon se eshte e drejt...seshte as rasti i pare as i fundit,perdit ka konvertime,prej feve te ndryshme ne fe tjeter... secili person ka te drejt te zgjedh ate e mendon se eshte mire per te...mjafton te jete pa dhune,pastaj nese interesohet me shume per ate fe, do gjykojn vet...se a eshte rruga e drejt a jo...
 
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

21
Shoqja ime te shtunen ne darke :D

Them se kjo ka ardhur ngaqe nuk eshte se kishte ndonje bindje per fene myslimane
dhe duke qene une katolike apo te tjeret perreth u afrua si padashje, i pelqeu dhe u kthye.

Po kuptohet cdo konvertim nga feja muslimane ne fe te tjera behen nga keta njerez qe as abc-ne e fese se vete nuk e kane diture , se nuk behet fjale per bindje apo besim nga keta persona . Por sidoqofte cdo njeri eshte i lire te besoj si te doje , por do te vjen dita kur cdo njeri prej neve do te japim llogari per cdo besim/veper tonen !
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

Informacioni ne radhe te pare eshte shume i vertete dhe pse disa mundohen te humbin ate qe njerezit kane zgjedhur vet, por per mua nuk ka rendesi te madhe se keta njerez zgjedhen menyren e tyre shpirterore per te besuar ngase e rendesise me te madhe eshte se ketu ka njerez qe therriten ne kup qielli per miresin e asaj cfare besojne vet dhe ne anen tjeter paragjykojne dhe fyejne tjetrin pse ka zgjedhur nje rruge tjeter te besimit.

Kjo e verteton edhe njehere se besimi ste bene njeri.

po pra eshte i vertet se jan pagezu.
 

ricky_ch

******
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

[video=youtube;QmqrFK4-OfQ]https://www.youtube.com/watch?v=QmqrFK4-OfQ&feature=youtu.be[/video]
 

Lauri

Anunnak
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

Qe kure UK ben pjese ne Shtetet e Bashkuara te SHqiperise lol

Po behej fjale per trojet tona !!


Kot sa per muhabet, mqs do te zgjerohesh neper bote ke materjal pa mbarim

Miliona myslimane te kthyer ne krishterim, e thote Aljazeera


 

ricky_ch

******
Pe: Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

Qe kure UK ben pjese ne Shtetet e Bashkuara te SHqiperise lol

Po behej fjale per trojet tona !!


Kot sa per muhabet, mqs do te zgjerohesh neper bote ke materjal pa mbarim

Miliona myslimane te kthyer ne krishterim, e thote Aljazeera

Së pari kush e kupton gjuhën e këtyrë "bretkocarëve"?

Ku i paska feja kufinjtë?
 
Top