• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Korbe.

Cdo te thot

 • Eshte e shajtme

 • Nuk eshte e shajtme

 • Asnjona prej te dyjave por ti do drru


Results are only viewable after voting.

DeliriumMind

We have tomorrows for a reason ⭐
Mirmgjesi njeher
Cfare do te thot kjo fjale ?
Sepse ne qe kemi ikur qe te vogla jasht shtetit smarrim vesh kshu gjonash
E lexoj shpesh por akoma skapish.
Ne google mdel gjermanisht 😅
 

Bebw

🌞 Hilarious
Staf në FV.AL
Mirmgjesi njeher
Cfare do te thot kjo fjale ?
Sepse ne qe kemi ikur qe te vogla jasht shtetit smarrim vesh kshu gjonash
E lexoj shpesh por akoma skapish.
Ne google mdel gjermanisht 😅
Ne ne Vlore kete e kemi shprehje pshm nuk themi u qyqa apo obobo po themi u korba 😜,ose nuk themi mjera ti po u korba ti 😂 kaq me vijn per momentin ,se di per te tjeret por qe po te rastisi nga une ta kesh parasysh qe eshte shprehje e vjeter e trasheguar nga gjyshet 😜😂
 

DeliriumMind

We have tomorrows for a reason ⭐
Ne ne Vlore kete e kemi shprehje pshm nuk themi u qyqa apo obobo po themi u korba 😜,ose nuk themi mjera ti po u korba ti 😂 kaq me vijn per momentin ,se di per te tjeret por qe po te rastisi nga une ta kesh parasysh qe eshte shprehje e vjeter e trasheguar nga gjyshet 😜😂
Don't like prap si prap
Se di pse mduket per keq ahahaha
 

Hope

◕‿◕
Ne ne Vlore kete e kemi shprehje pshm nuk themi u qyqa apo obobo po themi u korba 😜,ose nuk themi mjera ti po u korba ti 😂 kaq me vijn per momentin ,se di per te tjeret por qe po te rastisi nga une ta kesh parasysh qe eshte shprehje e vjeter e trasheguar nga gjyshet 😜😂
E gjyshja ime e perdorte me kuptimin "e mjere".
 

Didi

C'est la vie.
Ketu me poshte ke kuptimin e fjales:

Korbë -a

1. emër i gjinisë femërore; numri shumës; -a(t)

2. fig. Grua e shkretë a e mjerë, grua derëzezë, grua fatkeqe. Korbën ç'e gjeti! Qante korba, të këpuste shpirtin.

3. si mbiemër f. E shkretë, e vetmuar e pa njeri. Kishte mbetur korbë.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Shoqja ime e ngushte qe ka qene korcare,e perdorte dhe me shaka:-he me korbeeee,ca u beee?!
Kur kishim noj djallzi ne mes,kundrejt ndonje kaposhi ahahahahhahaha.
 

DeliriumMind

We have tomorrows for a reason ⭐
Shoqja ime e ngushte qe ka qene korcare,e perdorte dhe me shaka:-he me korbeeee,ca u beee?!
Kur kishim noj djallzi ne mes,kundrejt ndonje kaposhi ahahahahhahaha.
Dmth un jam kaposhi
I like it ahhaah kshu po
 
Top