Kosova luan me Greqinë në Ligën e Kombeve, ky është grupi i plotë

legjenda

Tetova
kosova-696x374.jpg

Pas hedhjes së shortit në Ligën e Kombeve, Kosova ka mësuar kundërshtarët në Ligën C.Kosova do të jetë në grup me Greqinë, Slloveninë dhe Moldavinë, që mund të konsiderohet edhe grupi më i vështirë.


Kështu ka thënë edhe përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, duke i vlerësuar lartë kundërshtarët.Lexo po ashtu:


Kosova mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve – në grup me Greqinë, Slloveninë dhe Moldavinë


“Mendoj nuk është shorti mirë, por nuk jam i zhgënjyer”.“Janë skuadra të forta, Sllovenia ka luajtur në Evropianin të fundit, po ashtu Greqia është një ekip shumë i mirë. Moldavia po ashtu ka skuadër të fortë”.


“Duhet të luajmë ndaj ekipeve të forta. Mendoj se është një mundësi e mirë të tregojmë se çfarë mund të bëjmë, të bëjmë progres, pasi këto ekipe do të na vënë në vështirësi”.


“Është mirë edhe për tifozët tanë të luajmë ndaj ekipeve të mira”, ka thënë Challandes për Supersport.


Kosova do t’i zhvillojë gjashtë ndeshje dhe ato do të zhvillohen brenda tre muajve (shtator, tetor, nëntor).

 

legjenda

Tetova
March 5, 2020

275_1324549894413664_3735770452505657344_n-696x460.jpg
Federata e Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar që ndeshja për kualifikime në Euro 2021, Kosovë-Rusi në konkurrencën e fermave do të zhvillohet në Gjermani.

Si njofton FFK, kjo është bërë për shkaqe politike tashmë të njohura. Te dy ndeshjet do të zhvillohen terrene neutrale, transmeton Gazeta Sinjali.
UEFA po ashtu ka udhëzuar administratën e vet që në çdo short të radhës të evitoj përballjet e Kosovës me Serbinë, Bosnjën e Hercegovinën dhe Rusinë deri në një vendim tjetër.


FFK ka propozuar që ndeshja të zhvillohet në Kosovë, po ashtu ka propozuar si alternativë stadiumin ‘Loro Boriçi”, në Shkodër, por këto kërkesa nuk janë marrë parasysh nga UEFA.
 
Top