• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kosova nuk ia del me Lituaninë në start të eliminatoreve

Ylli-1

Etnoshqiptar
Publikuar: 10:17 / 5.11.2015
Kosova ka nisur me humbje eliminatoret për botërorin e hendbollit "Franca 2017". Përfaqësuesja e Kosovës të mërkurën mbrëma në Gjakovë u mposht nga Lituania me shifrat 30:26.

Kosova për herë të parë paraqitet në kualifikime për botëror, ndërsa bën pjesë në Grupin e Parë, ku gjenden edhe Bosnja e Sllovakia. Vetëm fituesi i grupit kalon në raundin tjetër kualifikues, shkruan sot Koha Ditore.
Kosova më herët është paraqitur në kualifikime për evropian dhe ka përfunduar e fundit, prapa Rumanisë e Italisë.

Në kampionatin e vendeve në zhvillim doli e treta. Por, të mërkurën nuk pati forcë për të befasuar Lituaninë, që llogaritet favorite e grupit të parë. Megjithatë paraqitja e Kosovës u vlerësua dhe humbja me katër gola dallim nuk vlerësohet e lartë.

Kosova hapi mirë ndeshjen, por në minutat e fundit të pjesës së parë lituanët ia dolën të shkëputen në rezultat. Pjesa e parë përfundoi me shtatë gola dallim në të mirë të Lituanisë.

Në pjesën e dytë, Kosova u paraqit mirë dhe në shumë raste ia doli të ngushtojë epërsinë në tre gola. Por më shumë nuk ia doli të afrohet, me gjithë përpjekjet. Kosova pati momentet e saj të mira, ndërsa pati përkrahje të madhe, përkrahje të madhe nga rreth 1.500 shikues të mbledhur në palestrën "Shani Nushi".
 

Aver

VIP
Titulli: Kosova nuk ia del me Lituaninë në start të eliminatoreve

Qenka mbajt mire Kosova. Baltiket jane te mire ne hendboll dhe basketboll.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Kosova nuk ia del me Lituaninë në start të eliminatoreve

Une e percolla vetem pjesen e dyte dhe per aq sa pash une, djelmoshat se bashku me stafin duhet te punojne me shume ne fazen defanzive, sepse aty qalonin shume. Sulmi ishte depertues dhe i suksesshem, por mbrojtja kishte shume vrima.
 

Aver

VIP
Titulli: Kosova nuk ia del me Lituaninë në start të eliminatoreve

Bosnjen e sllovakine besoj se i mundim.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Kosova nuk ia del me Lituaninë në start të eliminatoreve

Shpresoj edhe une Aver te bejme pakes progres.
 

Aver

VIP
Titulli: Kosova nuk ia del me Lituaninë në start të eliminatoreve

Plus qe nuk e kane njoft Kosoven. Nese nuk i mundim po i vrasim.

U bon ata me na mujt neve.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Kosova nuk ia del me Lituaninë në start të eliminatoreve

Plus qe nuk e kane njoft Kosoven. Nese nuk i mundim po i vrasim.

U bon ata me na mujt neve.
Edhe nje aresye me teper qe ti mundim.
 
Top