• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kosova voton - Procesi i votimeve ka filluar në orën 07:00 dhe përfundon në ora 19:00

Love

βeℓℓe â๓e
Kosova voton - Procesi i votimeve ka filluar në orën 07:00 dhe përfundon në ora 19:00Qytetarët e Republikës së Kosovës sot u drejtohen kutive të votimit për t’i zgjedhur kryetarët e tyre për një mandat qeverisës katërvjeçar dhe deputetët për asambletë komunale. Në dispozicion të qytetarëve do të jenë 798 qendra të votimit dhe 2 mijë e 366 vendvotime. Të drejtë vote në këto zgjedhje kanë 1 milion e 779 mijë e 357 qytetarë

Procesi i votimeve ka filluar në orën 07:00 dhe përfundon në ora 19:00. Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka bërë hapjen e vendvotimeve për zgjedhjet lokale ku edhe votoi vet. Ajo bëri thirrje tek të gjithë që të dalin në zgjedhje që të kryejnë obligimin e tyre kushtetues.

Zgjedhjet lokale për herë të parë në Kosovë mbahen edhe në pjesën veriore të Mitrovicës, ndërkohë do të monitorohen nga një numër i madh i vëzhguesve vendor dhe ndërkombëtar.

Zgjedhjet lokale në 39 komuna, do t’i vëzhgojnë 30 mijë e 173 vëzhgues. Në garë për kryetar komune e asamblistë janë 103 subjekte politike, me gjithsej 7 mijë 932 kandidatë. Për këto zgjedhje, do të përdoren listat e hapura.

Për ruajtjen e rendit dhe sigurisë si dhe për funksionimin normal të procesit zgjedhor janë të angazhuar 5 mijë e 500 pjesëtarë të forcave policore të Kosovës, të mbështetur edhe nga misioni i EULEX-it dhe OSBE.

Edhe Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se për këto zgjedhje lokale i ka angazhuar 50 prokurorë kujdestarë, të cilët do të qëndrojnë kujdestarë me qëllim të procedimit të çdo parregullsie që mund të ndodhë.
mesazhi/com
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Kosova voton - Procesi i votimeve ka filluar në orën 07:00 dhe përfundon në

Isha per ta prishur voten, jo per t'votuar
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Kosova voton - Procesi i votimeve ka filluar në orën 07:00 dhe përfundon në

Për kë votove si përfundim? :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Kosova voton - Procesi i votimeve ka filluar në orën 07:00 dhe përfundon në

Per askend :D Prisha voten, sepse po te mos shkoja, vota ime do tshkonte per dike, fundi fundit.
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Kosova voton - Procesi i votimeve ka filluar në orën 07:00 dhe përfundon në

Isha per ta prishur voten, jo per t'votuar

Edhe un menova me prish voten me bo te pavlefshme,po mu dhimt :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Kosova voton - Procesi i votimeve ka filluar në orën 07:00 dhe përfundon në

tlutna, ti je shume e gjymert :p Po su desht me tu dhimt per kit shkret politike bre :S
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Kosova voton - Procesi i votimeve ka filluar në orën 07:00 dhe përfundon në

lol Iiiii prishës i votës së shtetit :p
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Kosova voton - Procesi i votimeve ka filluar në orën 07:00 dhe përfundon në

Un realisht nuk kam votu fare. Vota ka pergjegjsi te madhe !!keshtuqe duke par ngjarjet se si kan ece keto vitet e fundit ne ks. si familje nuk kemi dal fare ne zgjedhje.
 
Private conversations
Help Users
    Top