• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kosova-zgjedhje lokale, përleshje në Drenas, i përfshirë vëllai i Jakup Krasniqit

Love

βeℓℓe â๓e
DRENAS- Në qendrën e votimit në Sankofc të Drenasit ndodhi një përleshje në mes të Bujar Gjoshit, vëlla i Betim Gjoshit, si dhe vëllait të Jakup Krasniqit, Avdyl Krasniqi.Incidenti ndodhi në momentin kur Gjoshi, i cili sipas PDK-së kishte shkuar për të votuar në qendrën e votimit në fshatin e tij, në Sankofc, dhe aty kishte vërejtur në qendrën e votimit Avdyl Krasniqin, vëllanë e Jakup Krasniqit dhe Haradin Balajn.

Në PDK në Drenas, fajin ia hedhin Avdyl Krasniqit, i cili sipas PDK-së, “pa pasur kartë identiteti dhe pa autorizim, si përfaqësues i shtabit zgjedhor të IQD-së merrnin pjesës në një vendvotim, duke iu bërë presion qytetarëve dhe duke ngacmuar vëzhguesit e komisionerët e PDK-së”.

Ndërkaq, Iniciativa Qytetare e Drenasit, nëpërmes të një komunikate, ka akuzuar Bujar Gjoshin, se ka sulmuar fizikisht Avdyl Krasniqin, i cili, sipas komunikatës ka qenë komisioner i IQD-së në Sankofc.

“Vëzhguesit tanë kanë shkuar ta tërheqin atë, pasi nuk ka qenë i autorizuar të qëndronte në qendrën e votimit. Pastaj ka dalë që i njëjti të jetë militantë i PDK-së, vëlla i Betim Gjoshit, anëtar i PDK-së në KQZ dhe djali i Ragip Gjoshit, këshilltar i ministrit të Arsimit, Ramë Buja”, thuhet në komunikatën e IQD-së.

Izet Ibrahimi, kandidat i IQD-së për kryetar të Drenasit, tha se rasti është paraqitur në polici, pasi që Gjoshi ka kërcënuar komisionerët, të cilët e largonin nga qendra e votimit, se do t’i vrasë të gjithë.
BalkanWeb
 
Private conversations
Help Users
    Top