Kosovari që pretendon se është Jezus Krishti, tregon se si e morën engjëjt për të takuar Zotin

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Capture-3-696x419.png

Shaip Elshani nga Drenica është një person që pretendon se po e bartë shpirtin Jezus Krishti. Sipas Elshanit, shpirti i profetit Jezus është futur në trupin e Elshanit dhe aktualisht po predikon një religjion të ri, i pa parë më herët në planet.


Elshani ka thënë se është teleportuar në një univers tjetër ku ka komunikuar e perëndinë përmes dy engjëjve.


Religjioni i ri në të cilin po thërret Elshani quhet “Aron”.

Ai ka folur edhe për parajsën dhe ferrin ku edhe i ka vizituar, e sipas tij njerëzit do të futën në njërën nga to pas vdekjes në këtë botë, raporton Express.

Elshani gjithashtu thotë se perëndia i ka thënë se shpirti i profetit Jezus është futur në trupin e tij. Kjo sepse në 2 mijë vejtët e fundit, njerëzimi ka kaluar në shumë luftëra fetare, andaj edhe ‘profeti’ i ri, Shaip Elshani, me misionin e tij do t’iu japë fund këtyre luftrave.

Tutje, kosovari ka premtuar se do të botojë një libër religjioz që do të titullohet “Rilindja”, shkruan Express.

Elshani ka thënë në Vala Mala Show se është larguar nga toka për vetëm katër minuta, por në universin ku është teleportuar ka kaluar 24 orë.
//reporteri
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nime e pash deleted diqka, zhig um met me pa qfare materiali tpizhamave lool


Mos tja prishim tripin drenicakut qe paska fluturu lol
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Na ban hallall @Loverboy po edhe un kam hall se sme kalon nata po si shikova 😋

Cka o ka ndodhe o vlla. Sulm ne Viene, brezi i vjeter i forumit u aktivizu, pizhama foto deleted, ky ka fluturu thote, fluturo gomari style !

Rastesi ????

Illuminati exposed :lol: :lol: :lol:
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Cka o ka ndodhe o vlla. Sulm ne Viene, brezi i vjeter i forumit u aktivizu, pizhama foto deleted, ky ka fluturu thote, fluturo gomari style !

Rastesi ????

Illuminati exposed :lol: :lol: :lol:
Jetojm ne kohna te kqija o @Loverboy hajr inshAllah shnosh gjaja gjall se njerëzit shkojn e vijn 😁
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Na heke merakun @AnaVie . Nice Pizhama lool
 

MrCool

Old School.
Kur del boti, i lindur si mashkull nga nje nene dhe nje baba dhe thot qe "jam femer dhe dua te behem nene", pse te mos pretendoje dhe Shaipi qe eshte profet?

Ca ka ky me pak se tjeret?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Na e tundove vajzen :lol:
 
Top