• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kosovë, mungesë të dhënash për Veriun, KQZ vërejtje OSBE-së

Love

βeℓℓe â๓e
PRISHTINE- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka dhënë vërejtje të shumta për të dhënat e mangëta të procesit zgjedhor të pjesës veriore nga ana e OSBE-së. Betim Gjoshi, anëtar i KQZ-së, duke e konsideruar si një raport tejet të vonuar dhe pa asnjë detaj se si ka rrjedhur ky proces në veri, ka thënë se me këtë KQZ-ja nuk po respektohet nga ky institucion.Kundër këtij raporti ka qenë edhe anëtari tjetër i KQZ-së, Florian Dushi. Megjithatë, sipas Dushit, më mirë një raport i vonuar se sa asnjë e dhënë. Ndërsa, Adnan Rrustemi ka thënë se me këso lloje të informatave për atë pjesë, OSBE-ja po vepron kundërligjshëm, ngase, sipas tij, po shkel memorandumin e nënshkruar për këto zgjedhje.

Në mbledhjen e KQZ-së, është bërë edhe akreditimi i mbi 30 mijë vëzhguesve të këtyre zgjedhjeve. Ndërkaq, është bërë e ditur se i gjithë materiali zgjedhor tashmë është shpërndarë në pothuajse 38 komunat, përfshirë edhe ato të pjesës veriore.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në mbledhjen e sotme, sidoqoftë, ka vlerësuar se janë bërë të gjitha përgatitjet për mbarëvajtjen e zgjedhjeve lokale që do të mbahen nesër.
BalkanWeb
 
Private conversations
Help Users
    Top