Kostumet e plazhit sipas formës së trupit

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Kostumet e plazhit sipas formës së trupit
1495708955demimi.jpg


Kostumet e plazhit që duhet të blini për pushimet në det? Sigurisht që zgjedhja duhet të bëhet në bazë të formës fizike, pasi çdo formë ka kostumin e saj.

Femrat e famshme, që janë gjithmonë në vëmendjen e paparacëve dhe fansave, dinë se si të zgjedhin modelin e duhur. Që nga Tamara Ecclestone me fizikun femëror të llojit dardhë, tek Olivia Palermo me forma androgjene.

Fiziku androgjen

Të dobëta dhe me pak gjosk si Olivia Palermo? Modelet që këtij lloj trupi i japin hijeshi janë bikinit me recipeta si shall, apo me një krahë, apo kostum i plotë i një linje origjinale ku i lihet dorë e lirë ngjyrave të zeza dhe fantazive.

Fiziku klepsidër

Një fizik si Tama Ecclestone? Një nga modelet femërorë trupore për tu pasur zili. Kostumet e duhura për këto forma theksojnë belin dhe mbështesin gjoksin. Formave u japin kuptim bikini me recipeta në formë trekëndëshi dhe të mbathura me bel të lartë.

Fizik atleteje
Një fizik perfekt nga stërivjta dhe ushtrimet? Katie Cassidy nuk heq dorë nga sporti as në plazh. Kostumet për të janë sportive, me zinxhirë, pjesë rrjete dhe detaje bardhë e zi.

Fiziku i vogël
Zoe Kravtiz është vetëm 1.57 cm e gjatë, por mjaft në formë. Kostumet e përshtatshme për këtë lloj fiziku? Bikini trekëndore që theksojnë formën trupore.

Fiziku në formë dardhe
Demi Lovato ka fizikun klasik mesdhetar: më e dobët sipër dhe mjaft e bëshme poshtë. Për ti dhënë vlerë trupit si i saji, rruga e lirë për kostumet të errëta, njësh me detaje të dukshme në pjesën e sipërme.

/ Top Channel
1495709012_olivia%20palermo.jpg

Olivia Palermo, fiziku androgjen

1495709052_tamara%20ecclestone.jpg

Tamara Ecclestone, fiziku klepsider

1495709081_katty%20cassidy.jpg

Katty Cassidy, fizik atleteje

1495709110_zoe%20kravitz.jpg

Zoe Kravitz, fizik i vogel

1495709133_demi%20lovato.jpg

Demi Lovato, fizik ne forme dardhe
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
qenkam ketuuuu :pP ehhhhh

Fiziku klepsidër
 
Jam ndermjet fizikut klepsider dhe fizikut ne forme dardhe ....sipas periudhave ahah kur shtoj cik peshe psh,vecse gjoksin cik me te c'fryre e paska kjo e fundit :p ...

Ajo trup vogla vetem trup vogel s'ngjan...pale ajo me rrobabanje ngjyre lejla skelet fare...
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Oh jam e ngrenshmet right :D

I swear first time hearing/reading about this body type lol

Sa shume gjera nuk di per veten time :p

thuj flm te pakten kur te kesh kohe lol
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Jam ndermjet fizikut klepsider dhe fizikut ne forme dardhe ....sipas periudhave ahah kur shtoj cik peshe psh,vecse gjoksin cik me te c'fryre e paska kjo e fundit :p ...

Ajo trup vogla vetem trup vogel s'ngjan...pale ajo me rrobabanje ngjyre lejla skelet fare...

Pa foto nuk beson kush.

Shkon per te gjitha ju :p
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Tani ti do foto ktu,po s'behen kto pune se mo na marrin msysh aman ahaha :p

Por mund te perdor deshmitar te vertetoj nese vlen apo jo ajo c'ka thash :eek:le:

Ti mund ti kesh paguar, apo meqe i njeh anojne nga ajo qe thua ti :p
 
Top