Kotoleta te skuqura.

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Si fillom blejme kotoleta ne supermarket nga ato 550 lekshet e mbushura me djathe. Me pas hedhim vaj ne tigan dhe i skuqim. Kaq!
Me te mira ato me spinaq ?
 
Cfar Jane kotoleta?

Fileto e pules ose e vicit.

Nese do ti pergatisesh vete merr fileton e mishit ne 1 tas vezet e rrahura ne 1 tas miell ose buke te thekur te grire imet

lyej mishin me miell ne te dyja anet pastaj kaloje tek tasi i vezes se rrahur me kripe pastaj tek tasi i bukes se thekur te imet dhe i ke kotoletat gati.
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Fileto e pules ose e vicit.

Nese do ti pergatisesh vete merr fileton e mishit ne 1 tas vezet e rrahura ne 1 tas miell ose buke te thekur te grire imet

lyej mishin me miell ne te dyja anet pastaj kaloje tek tasi i vezes se rrahur me kripe pastaj tek tasi i bukes se thekur te imet dhe i ke kotoletat gati.
Te ngjashme si chicken fingers ?
 

Imp4cT

Antarë i Respektuar
Sa inat me ka qjo Sensualja. Pse behesh negative atq? Shalqi ska mo deri beharin tjeter, me ler te merrem icik me kuzhine. ?
 
  • Haha
Reactions: Ivy

Arfenilla

Themelues i Forumit
Jan shum me yndyr me duket mua kjo..hiq nuk i kam qef(per musafir se vin pa lajmru jan super)?
 
Top