Krejt mbrapsht

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
A ju ka ndodhe me e jep maksimumin, me u mundu me bo dicka, me perfundu nje pune, me realizu nje qellim nje enderr, dhe ne fund te mos keni aspak sukses, sikur cdo gje qe mundoheni, ju del huq, krejt mbrapsht, no luck ?

Cka veproni ne raste te tilla ? A nderroni metodat e juaja, a mendoni se ju e keni me te drejte, duhet vazhduar ne ate menyre deri sa te keni sukses, no matter what, apo cka?


Sa e leni fajtor vetveten, sa e fajesoni dike tjeter, kohen, shoqerine, arsyet personale etj !?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Marla

Quo Vadis!
A ju ka ndodhe me e jep maksimumin, me u mundu me bo dicka, me perfundu nje pune, me realizu nje qellim nje enderr, dhe ne fund te mos keni aspak sukses, sikur cdo gje qe mundoheni, ju del huq, krejt mbrapsht, no luck ?

Cka veproni ne raste te tilla ? A nderroni metodat e juaja, a mendoni se ju e keni me te drejte, duhet vazhduar ne ate menyre deri sa te keni sukses, no matter what, apo cka?


Sa e leni fajtor vetveten, sa e fajesoni dike tjeter, kohen, shoqerine, arsyet personale etj !?


Nuk heq dore. O i shkoj deri ne fund te dale ashtu si dua une o plas.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk heq dore. O i shkoj deri ne fund te dale ashtu si dua une o plas.

A nuk pendohesh, smendon te ndryshosh, pa marre parasysh cmimin qe do te kushtoje?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
PErgjethesisht planet e mia duke qene qe i mbeshtes mbi fuqite dhe idet e mia,shancet qe tjeret ti trazojne nuk jane te shumta.
Gjithesesi nese dicka nuk ecen ne nje forme,no problem,do gjejme nje zgjidhje tjeter,me rendesi te realizohet dhe te arrihet afersisht perfundimi i deshiruar.
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Nese dua te arri dicka, dije qe do ja dal.
Shtrrydh trut deri sa tme dalin nga vendi... nderroj metod deve 10mij here po qe puna por jo te humb shpresat. Kurre
Por e perseris, nese dua, perndryshe ne djall te shkoj.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Tentoj, ri-tentoj, haj inat me veten pse s’po bëhet dhe gjithmonë i them vetes “ça te mungon ty mos ta realizosh?”, “çfar kane me shume ata te tjeret se ty?”
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Tentoj, ri-tentoj, haj inat me veten pse s’po bëhet dhe gjithmonë i them vetes “ça te mungon ty mos ta realizosh?”, “çfar kane me shume ata te tjeret se ty?”

Ketu e kam edhe une poenten. Sa prej nesh drejtojme gishtin tek vetvetja jone, apo ta vendosim gishtin ne koke e t'i themi vetit "Ku gabuam, cfare s'kam bere si duhet apo me rregull"?

Sepse te gjithe padyshim kemi momente kur nuk ka ec asgje mbare, por duket mbrapsht, sado qe te kete urtesi ne to. Ashtu sic thote Rumi:

Suffering is a gift. In it is hidden mercy.”-
 
Top