• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Krepa me çokollate dhe banane

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
un pelqej ato me djath e dardha :)
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
:) gusto te cuditeshme ... :) provoj edhe flasim :) ( djathi eshte mire te jet i forte qe te esaltoje embelsine e dardhes.. shije ne kontrast)
 

netflix

Anëtar i ri
Nga nje here nga cudirat dalin gjerat e bukura ;););) Me trego shkurtimisht si gatuhet se me bere kurioz:)
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Nga nje here nga cudirat dalin gjerat e bukura ;););) Me trego shkurtimisht si gatuhet se me bere kurioz:)
une perzirjen (bazen) e bej pak me ndryshe ..ndryshimi eshte nemiellin nuk prdor vetem ate 00 por 50% 00 e 50% saraceno.. por kjo eshte shije personale..
pasi ben crepp ne momentin qe e kthej ( aty ku ti vendos nutella un hedh feta te prera shume holle fontina duke mbuluar te gjithe siperfaqen pastaj sipr hedh copexa te vogla gorgonzola dolce (qe te esaltoj dhe ekujlibroje shijet) e siper feta te prera hollene formen e dardhes (normalisht gorganzollen dhe dardhat i hedh vetem ne gjysmen e crepit) e palos jo si ti tip sfllaqe por ne gjysrm (pra mbeyet gjysem rreth) ....
ne menyre te tille i bej cdo shije te kripur... ga spek e bree... ne proshute e djath.. ne vez tezier e valleriana.. ne laker e acciuga... cfantazi ke .
 
Last edited:

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
zoteria juaj shqiperia e ka pas mikpritjen ne gjak gjithmone ska len ndonjeher ndonje te dera.. buk e krip e zemer te bardhe ishte motoja.. po te thoja qe sjam master cheff te vish per crepp e mi sja vlen barra qerane
 

ZoteriaJuaj

Aqif Mustaqexhiu
zoteria juaj shqiperia e ka pas mikpritjen ne gjak gjithmone ska len ndonjeher ndonje te dera.. buk e krip e zemer te bardhe ishte motoja.. po te thoja qe sjam master cheff te vish per crepp e mi sja vlen barra qerane
E ka pas :)...
 
Top