Krijimet e muajit Dhjetor 2020

Krijimet e muajit Dhjetor 2020


  • Totali i votuesve
    23
  • Poll closed .

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Mes 1 dhe 3 kam qene me sa mbaj mend kur i kam lexuar,sdi te them pse votova 3.
Urime te gjitheve!
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Last call .,,beni detyren tuaj qytetare virtuale

votoni votoni :)
 
  • Haha
Reactions: Ivy

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Meriton shuuume e me shuuume vota 😔

Konspiracion “real”.

U krijuam per te ekzistuar.
E beme ç’mos per tu harruar

Ç’makabritet!

Jetuam shekuj nen nje çati.
Me diellin e henen porsi qiri

Pamjaftueshmeri?!

U prekem, u puthem, klithem.
Zbuluam jete dhe pafundesi

Oh ç’mrekulli!

Ndjeme ftohte, zjarrin zbuluam
Menduam thelle, u RROTulluam

Zgjuarsi!

S’u lodhem kurre duke punuar
Erresiren ne drite e kamufluam

Mprehtesi!

Beme shume, shume, sa shume
Yjet i ndezem e vershuan lume.

Lumturi.

Ciklin e plotesuam me perpikmeri
Erdhi koha te kthehemi nen çati.

Plogeshti.

U krijuam per te jetuar
Jetuam vetem per te mbijetuar.

Ç’trishtim!
 
  • Dashuri
Reactions: Ivy

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Dhe ky muaj u mbyll dhe fituesi/sja eshte @AnaVie

floral-congrats-.png


Gjithashtu nje falenderim special i takon te gjithe autoreve / krijuesve
Faleminderit nga zemra per disponibilitetin.

Per muajin Dhjetor pjesemarresit ishin:

Apollogji ndaj nje endrre @LeVoyageur
Intermexo @Endrra
Lamtumire?! @Monique
Vallëzim nën shkëlqim dritash @Desa
Me ke Mua @ZHIGO
Shkelqe e ti @Lilo
Violine pa damar @sofia
Nje dite @Senseo
Konspiracion "real" @Frank
Faqja e kalendarit nderroi serish! @Soulmind
Zemer zbathur @moonshine
Gravitet hene @Baboon
Vezullim ndryshe @Didi


faleminderit dhe gezuar ,paci nje vit te mbare

shihemi ne emisionin e rradhes!
 

Bebw

❌Once✖ Vetëm e Boços
Staf në FV.AL
Urime @AnaVie 😍😘😘😘
@Monique i adhuroj shkrimet e tua ❤
@Baboon ke shume talent 👏 uroj ti marresh seriozisht keto shkrimet 🤗
Do vecoja dhe dy poezi qe me pelqyen 7 dhe 10 ...sidomos 7 😍 do ishte zgjedhja ime e dyt ❤
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Urime!

Si u shpall fituesi me barazim votash?!
(Anavie asgje personale me ty zemer,perkundrazi shume urime per shkrimin e bukur,por llogjika me duket e pasens)
Jam plotesusht dakort me ty @Ivy
Urime @Monique se un sjam fort rob i penes .:)

@Endrra ,@Lilo ,@Desa .:))

@Frank e votova dje se mu duk me i bukuri . Duket qe jam e fundit qe ja vura vetes pas 5 votave qe kisha marre .
pikerisht ate moment mori Moni voten e fundit ndaj i takon asaj trofeu.:p Plus
ishte nje shkrim i momentit e thjeshte nje premtim .
P.s Faleminderit kush me votoj me pak fjale ..:p
Edhe njehere urime Monique .
 

Endrra

VIP
Jam plotesusht dakort me ty @Ivy
Urime @Monique se un sjam fort rob i penes .:)

@Endrra ,@Lilo ,@Desa .:))

@Frank e votova dje se mu duk me i bukuri . Duket qe jam e fundit qe ja vura vetes pas 5 votave qe kisha marre .
pikerisht ate moment mori Moni voten e fundit ndaj i takon asaj trofeu.:p Plus
ishte nje shkrim i momentit e thjeshte nje premtim .
P.s Faleminderit kush me votoj me pak fjale ..:p
Edhe njehere urime Monique .
Po e gzofsh mi .. a voton veten a te tjeret
. Crendesi ka .. mjafton pjesemarrja .
Se fundi secili ka te preferuarit e tij qe perpos votave, Spikat ne stilin e tij te paarritshem per te saten here .
@Baboon
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Dhe ky muaj u mbyll dhe fituesi/sja eshte @AnaVie

Shiko fotografinë 1768641


Gjithashtu nje falenderim special i takon te gjithe autoreve / krijuesve
Faleminderit nga zemra per disponibilitetin.

Per muajin Dhjetor pjesemarresit ishin:

Apollogji ndaj nje endrre @LeVoyageur
Intermexo @Endrra
Lamtumire?! @Monique
Vallëzim nën shkëlqim dritash @Desa
Me ke Mua @ZHIGO
Shkelqe e ti @Lilo
Violine pa damar @sofia
Nje dite @Senseo
Konspiracion "real" @Frank
Faqja e kalendarit nderroi serish! @Soulmind
Zemer zbathur @moonshine
Gravitet hene @Baboon
Vezullim ndryshe @Didi


faleminderit dhe gezuar ,paci nje vit te mbare

shihemi ne emisionin e rradhes!
E pse s’fitove ti? Une e shpalla fituesen, me hile 😕
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
Urime @AnaVie.
Pata sinqerisht vështirësi për votën.
Më vjen keq që vota ime s'boni diferencë veç e la balotazh.
Po ne nuk jemi si partitë politike nuk bojm llafe 🤣
@Monique urime e dashur 👍
Urime të gjithëve për shkrimet 👏👏👏
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
Anavi urime ..
.ndersa @Baboon djal .. se kuptoj pse i humb shkrimet ketu .. pse nuk shkrua? .. je shkrimtar i mirfillte kupton ?
Po e gzofsh mi .. a voton veten a te tjeret
. Crendesi ka .. mjafton pjesemarrja .
Se fundi secili ka te preferuarit e tij qe perpos votave, Spikat ne stilin e tij te paarritshem per te saten here .
@Baboon
E vlersoj shumë 🤗
Por varet si kap çakmoku (ajo shkëndija kur shkruan) do e besoje që kjo është vetëm gjysma e shkrimit që kisha në mëndje. Është jo i plotë por formati nuk ma lejon (madje qeshëm me @Monique se sa i gjatë është edhe kaq, lol mono rrofsh për redaktimin se harrova 🤣)
Doja ta përfundoja me një blog pasi të shpalleshin rezultatet... Por sdi sa do ja vlente. Sinqerisht unë nuk jam i kënaqur me ç'ka kam sjellë, (edhe nuk boj modestin me u llastu) sepse tjetër gjë kam në kokë...
Nuk du të kufizohem nga numri i fjalëve. Prandaj herë tjetër vetëm blog 🤣
P.S të falënderoj ndihem vërtet i vlerësuar 🤗
 

Endrra

VIP
E vlersoj shumë 🤗
Por varet si kap çakmoku (ajo shkëndija kur shkruan) do e besoje që kjo është vetëm gjysma e shkrimit që kisha në mëndje. Është jo i plotë por formati nuk ma lejon (madje qeshëm me @Monique se sa i gjatë është edhe kaq, lol mono rrofsh për redaktimin se harrova 🤣)
Doja ta përfundoja me një blog pasi të shpalleshin rezultatet... Por sdi sa do ja vlente. Sinqerisht unë nuk jam i kënaqur me ç'ka kam sjellë, (edhe nuk boj modestin me u llastu) sepse tjetër gjë kam në kokë...
Nuk du të kufizohem nga numri i fjalëve. Prandaj herë tjetër vetëm blog 🤣
P.S të falënderoj ndihem vërtet i vlerësuar 🤗
Gooo djali .. ke aq talent sa as ti se di kete
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
Urime @AnaVie 😍😘😘😘
@Monique i adhuroj shkrimet e tua ❤
@Baboon ke shume talent 👏 uroj ti marresh seriozisht keto shkrimet 🤗
Do vecoja dhe dy poezi qe me pelqyen 7 dhe 10 ...sidomos 7 😍 do ishte zgjedhja ime e dyt ❤
Faleminderit 🤗
Mbase një ditë kur të jem plak lol ku i dihet 🤣
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Pse ishte dhe ky ne balotazh votash?
E votova une, dhe sipas mendimit time ka pasur nje nder shkrimet me te bukura dhe per mua eshte fitues, paversisht qe kishe vetem 2 vota 😒😁
 
Top