Krijimet e muajit Gusht 2019

Krijimet e muajit Gusht 2019


  • Totali i votuesve
    27
  • Poll closed .

Bledi_Shady

finoallafine
Hg
Një falenderim i veçantë.shkon për të gjithë krijuesit sepse ishin shkrime me të vërtetë shumë të bukura..
Urime fituesit të këtij muaji @kitrra 123
Dhe së fundmi falenderoj ata që më.votuan duke mos përjashtuar as ata që më lexuan.

Përsa i përket kritikës..unë e kuptoj shumë mirë @Ledia n sepse kam.pasur dhe unë një revoltë të brendshme dhe një hezitim shumë të madh për të qenë pjesë e këtij konkursi( por le të themi se biseda në pm me Monin ishte si një formë terapie dhe më bindi)
Sado të ashpra apo të buta të jenë, të " cënojnë" paksa..nuk është se të rrisin shumë.profesionalisht( flas për vete sepse këtë mënyrën e të shkruarit nuk e kam.profesion të parë por thjesht një pasion i fshehtë i imi që e nxjerr në.pah me raste) por kur kalojnë në personale bëhet bajate ( duke u bazuar në quotet që kam lexuar).

Gjithsesi..suksese për Shtatorin :)
Une them ta mbyllim ate qe ndodhi se ne te vertet nuk ishte fundi i botes, e nuk i sherben asgjeje. Te gjithe e bejme nga nje kritike kur lexojme shkrimet, por shumica, vendosin ti mbajne pervete. Ajo qe Frank beri, do tju ndihmoje te shkruani edhe me bukur.

Ps: mos hiqni dore nga tema se eshte kenaqesi tju lexosh te gjithve.
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
Mos u merzisni, muajin tjeter kritika do jete kjo:

1....... Zeeeeeemerrrrr sa bukur e paske shkruajtur, te lumshin duart, o zot po qaj nga bukuria e rreshtave.

2...... O njish, o babale, o Kadarreja i Jugut o vlla! Po ti qenke poet a te qifja, perle o perle!

3...... O drita ime ti, o jete, kur e lexova isha duke i cuar burrit kafen nga emocioni forte me ra tabakaja me gjithe kafe dhe me perveloi burrin po c'rendesi ka kjo, krijimi ishte mrekulli!

etj etj etj....

Fitofte me i miri si gjithmone dhe drite i befte pena qe ju befte forumi ju befte.
 

Vvetoni

Larguar
Mos u merzisni, muajin tjeter kritika do jete kjo:

1....... Zeeeeeemerrrrr sa bukur e paske shkruajtur, te lumshin duart, o zot po qaj nga bukuria e rreshtave.

2...... O njish, o babale, o Kadarreja i Jugut o vlla! Po ti qenke poet a te qifja, perle o perle!

3...... O drita ime ti, o jete, kur e lexova isha duke i cuar burrit kafen nga emocioni forte me ra tabakaja me gjithe kafe dhe me perveloi burrin po c'rendesi ka kjo, krijimi ishte mrekulli!

etj etj etj....

Fitofte me i miri si gjithmone dhe drite i befte pena qe ju befte forumi ju befte.
Trimi i Xhafës.
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Do pervesh e une lleret e do hyj ne konkurs heres tjeter se do ket nai cmim te madh se kot nuk lodhen njerezit. :D

Urime @kitrra 123

@Nicktjeter te thashe qe ta njof stilin keshtu qe fillo palester te mesosh nai stil tjeter. ;)

@John W. Creasy here tjeter kur te besh kritikat ngjyje penen me ate helmin e kuq .. :p
 

Didi

C'est la vie.
Mos u merzisni, muajin tjeter kritika do jete kjo:

1....... Zeeeeeemerrrrr sa bukur e paske shkruajtur, te lumshin duart, o zot po qaj nga bukuria e rreshtave.

2...... O njish, o babale, o Kadarreja i Jugut o vlla! Po ti qenke poet a te qifja, perle o perle!

3...... O drita ime ti, o jete, kur e lexova isha duke i cuar burrit kafen nga emocioni forte me ra tabakaja me gjithe kafe dhe me perveloi burrin po c'rendesi ka kjo, krijimi ishte mrekulli!

etj etj etj....

Fitofte me i miri si gjithmone dhe drite i befte pena qe ju befte forumi ju befte.


Ai dyshi me pelqen, pa nenvizimin. Rrofsh parapraktikisht. Do dergoj shkrim vetem per kete. Lol

+

Nje gje smar vesh, eshte konkurs o njerez normal ne virtual. Po prap konkurs, sjane tera gjerat fusha e lule. U fol per shkrimet e jo per ju si njerez. Vazhdoni shkruani e dergoni. Pastaj kritikat ne doni i lexoni ne jo. Nuk do shume. ( :
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
Ai dyshi me pelqen, pa nenvizimin. Rrofsh parapraktikisht. Do dergoj shkrim vetem per kete. Lol

+

Nje gje smar vesh, eshte konkurs o njerez normal ne virtual. Po prap konkurs, sjane tera gjerat fusha e lule. U fol per shkrimet e jo per ju si njerez. Vazhdoni shkruani e dergoni. Pastaj kritikat ne doni i lexoni ne jo. Nuk do shume. ( :
Une si bej lajka çunit qe sapo ka heq bebelinen, t'iu bej ktyre. :p
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
@Arfenilla, e dija qe kishe derguar nje shkrim dhe ti! O sa te njoh, prandaj mu hodhe direkt. Por ate qe nuk prisja te ishte e jotja ajo copeza. Me ke befasuar, biles mje hedhur kot, se i paskam rene but moj. C’paske qene!


Ndersa per @Ledia, e kuptoj qe mund te jesh prekur, kritika nuk ishte per te te bere te mos shkruash me e mos te dergosh gje. Do te keshilloja te shkruaje ndonje pjese, sepse poezit jane me te veshtira. Duan me shume mundim, dhe kane rregulla qe po nuk i zbatove sdalin te mira. Gjithsesi thjesht mendim imi, gje qe sduhet te ndaloi te shkruash perseri! Te pershendes ( :
opo sjam prekur fare. por nje pytje kam une kush ju beri "ekspert, ne letersi ju. ? ket se kuptoj une..gjithsesi respektoj "mendimin, tend
 

jana80

Super Moderator
kitrra suksese e bravo.
ju lumte gjitheve po sidomos ne pikpakeve ..
jemi me te miret varet nga pikveshtrimet :)
kete muaj te na shikoj kitrra nicktjeter moni e dorina do ju bejme zborin :p
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
@Arfenilla, e dija qe kishe derguar nje shkrim dhe ti! O sa te njoh, prandaj mu hodhe direkt. Por ate qe nuk prisja te ishte e jotja ajo copeza. Me ke befasuar, biles mje hedhur kot, se i paskam rene but moj. C’paske qene!


Ndersa per @Ledia, e kuptoj qe mund te jesh prekur, kritika nuk ishte per te te bere te mos shkruash me e mos te dergosh gje. Do te keshilloja te shkruaje ndonje pjese, sepse poezit jane me te veshtira. Duan me shume mundim, dhe kane rregulla qe po nuk i zbatove sdalin te mira. Gjithsesi thjesht mendim imi, gje qe sduhet te ndaloi te shkruash perseri! Te pershendes ( :
Po normal moj vajz se edhe ti e cdo njeri kishin reaguar ne raste tilla..
Nuk me ngeli hatri se bere kritik,se dhe frank beri por Ai ishte me i sakt ne cdo pershkrim..Perdallim
Nga ti se i bere kritikat te ngjashme me me pak ndryshime ..ti didi je si lubonja ke qef te ngelet cdo here fjala e fundit e jote.ty mbase te paska mbet merak me shum ta analizosh dhe ta kritikosh me ashper ate cop shkrimi..po ne njihem sa vite dhe e dim mir sa jemi te zote per nje shkrim si ti si un e si tjert..Ps.. dikush e tha se pak a shum po njihen autoret e cdo shkrimi..po normal ato me pulla te kuqe dhe tjerat ma te thjeshta e kuptojm se kush i sjell..

Urime per gjith ata lexuse qe i japin shpirt cdo autorit.
 

Didi

C'est la vie.
Po normal moj vajz se edhe ti e cdo njeri kishin reaguar ne raste tilla..
Nuk me ngeli hatri se bere kritik,se dhe frank beri por Ai ishte me i sakt ne cdo pershkrim..Perdallim
Nga ti se i bere kritikat te ngjashme me me pak ndryshime ..ti didi je si lubonja ke qef te ngelet cdo here fjala e fundit e jote.ty mbase te paska mbet merak me shum ta analizosh dhe ta kritikosh me ashper ate cop shkrimi..po ne njihem sa vite dhe e dim mir sa jemi te zote per nje shkrim si ti si un e si tjert..Ps.. dikush e tha se pak a shum po njihen autoret e cdo shkrimi..po normal ato me pulla te kuqe dhe tjerat ma te thjeshta e kuptojm se kush i sjell..

Urime per gjith ata lexuse qe i japin shpirt cdo autorit.


Ca po thua aman, po beja shaka, se ti mer cdo gje seprapthi.

Nje gje dua te shtoj, nje nga gjerat qe shikoj ne nje shkrim eshte edhe forma sesi prezantohet. Dmth, gjatesia, renditja e fjalive etj. Nqs une dua te analizoj gjatesin e them, se kuptoj ku qendron problemi?

Apo duhet te ishin tera kritikat ndryshe, edhe me te ashpra, ca po thua aman. Nuk me intereson ca bejn e si analizojn/kritikojn te tjeret, une them ate qe mendoj (qe me dhane shkrimet duke lexuar).

Gjithsesi po e mbyll me kaq nga ana ime, se bashke skemi per tu marr vesh ndonjehere.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Ju lutem nese keni gje per te sqaruar jo ktu, jeni ne temen e gabuar!

Flm dhe klb
 

Fly

Larguar
Le te themibqe seshte e vertete. E mbaj mend sh mire poezine tende te pare dhe impaktin qe kisha me te.

Behesh ti sponsor?/:p
Ty jo liber po dhe te muri kryeministrise ti sponsorizoj :p
Apo sbehen me ato shkrimet atje?
 
Top