Krijimet e muajit Gusht 2020!

Krijimet e muajit Gusht 2020!


  • Totali i votuesve
    26
  • Poll closed .

Desa

Felix - Culpa
Sinonim i rregullsise ne parregullsine e rimave, monokolones dhe ritmit. Sinonim i nje dashurie ekzistuese, jo te prekshme nga monotonia, por perkundrazi perkthen cdo rutine ne arsye per te jetuar. Artikstike dhe e punuar mjaft mire edhe pse frymezimi me shume mundesi ka ardhur pas temes se muajit. Ajo pyetje retorike :
A e di si eshte te jesh
mburoje e lules
së sapo celur të ftoit
në acarët e pa kontrolluar të prillit
dhe në vjeshtë mes pëllëmbëve
as një ftua të mos kesh?

Jo vetem eshte e preferuara ime si figure letrare ne poezi, por eshte thelbi i mosardhjes mes kraheve. Te kujdesesh e te te mos shperblejne. Te ftohesh e te mos te ngrohin. I njejti konotacion eshte perdorur edhe ne vargjet pasardhese. Autori nuk e kursen faljen per gabimet e dikurshme..mjafton te jetoje ne frymen e dashurise se paster qe meson prej gabimeve. .Te lumte! Ke bere pune te shkelqyer!
Autori (sipas meje): @Hera ose @Desa
Sa e mirë je moj ??

3A3165E0-7F56-491A-8E09-1F80B1197884.gif
 

SunFIower

Don’t touch!
E vetmja dore qe spaska pertuar ne shkronja qenka ajo e nenes per te birin :)

I hodha nje sy krijimeve dhe sipas kendveshtrimit tim mendoj:

E para me pelqeu vetem se ne rreshtat e fundit e kishte prish icik doren
E dyta :nuk arrita ta kap thelbin, mbase ishte faji im ?‍♀️
E treta: e renditur bukur por shum pikpyetje pa pergjigje
E katerta, pesta dhe gjashta: shum te shkurtera krijimet,sme percollen ndonjegje kushedi
E teta me pelqeu por zemren ma vodhi 7-ta?
Urime te gjtheve
 

Desa

Felix - Culpa
Kam nderin të të uroj e para e dashura @sofia ?
Urime edhe juve të tjerëve për krijimet e juaja ?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Sofiii mo @sofia ,nuk prisja me pak nga ty. :))
Urime te perzemerta,pena jote godet dhe ne nje nivel te larte letrarikisht.
Te perqafoj shumee!! :love:
Urime dhe gjithe derguesve te tjere!!
 
Redaktimi i fundit:
Eja
Jeta ime pse nuk vije
ti duhet te vish
Pse nuk vije?
Ardhja jote, jetes time i bene hije,
Ah, cfare lumturie!
Kur ti vendose me ne fund te vije?

He, ju duket bukur poezia ime?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Eja
Jeta ime pse nuk vije
ti duhet te vish
Pse nuk vije?
Ardhja jote, jetes time i bene hije,
Ah, cfare lumturie!
Kur ti vendose me ne fund te vije?

He, ju duket bukur poezia ime?
Na i kepuse telat@sofia urime :)
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Urime Sofi! ?
 

Ketrush

Anëtar i ri
Dhe ja ku erdhi momenti qe te shpallet fituesi .

I dashur bir, @Sofia - urime e dashur ?
Shiko fotografinë 1751849

Gjithashtu nje falenderim i shkon dhe pjesmarresve tjera qe na zbukuruan kete konkurs:

Jeto - @ZHIGO
Shiko fotografinë 1751850

Eja mes krahesh - @Hera
Shiko fotografinë 1751851

Ty! - @Monique
Shiko fotografinë 1751852

Eja ne ecjen time - @Desa
Shiko fotografinë 1751853

Sepse ne kishim frik - @Arfenilla
Shiko fotografinë 1751854

Eja - @NeVertiti
Shiko fotografinë 1751855

Eja - @kitrra 123
Shiko fotografinë 1751856

Jeni me te miret! :)
??
 
Top