Krijimet e muajit Korrik 2020

Krijimet e muajit Korrik 2020


  • Totali i votuesve
    31
  • Poll closed .

Baboon

FALEMINDERIT!
Po se ke sme vune si krijuese , dhe timen asnji sme goditi, me vje inot mer qun lool
Ta ka thonë Marla si larg e larg po ti sdashke me kuptu ????

Për sa kohë të rrish në Kashar do kesh gjithnjë kriza identiteti ????

Duke nis me gjuhën lol

Korçarë apo Pogradec. Ja Morim nji labce apo vallen e Kukësit?! ??

Kur të del i autokton aty si fosile ?????
Ejjj po prisni mër jau Ç'a bohet ktu?!!!

Vet ke faj! Shko për peshk mo shpesh edhe mëso ????

P.S ????
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Uuuuuu pse nk thoni ju qe une i paskam gjetur se kush i ka shkruar keto.
@Vajza dmth e paskam dalluar doren tende qe ne fillim e? Edhe me the qe gjasme ske mare pjese:p
@Baboon uaaa po edhe ty te paskam gjetur mo!
Mashtrusaaa qe te dyte?
Me keni nga i kafe borxh tashi lol

Pertej shakase, urime @Vajza
Urime dhe ju te tjereve qe merrni pjese dhe mos ndaloni asnjehere se shkruari:)
Me thuaj si me dallove mua? lool
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Ta ka thonë Marla si larg e larg po ti sdashke me kuptu ????

Për sa kohë të rrish në Kashar do kesh gjithnjë kriza identiteti ????

Duke nis me gjuhën lol

Korçarë apo Pogradec. Ja Morim nji labce apo vallen e Kukësit?! ??

Kur të del i autokton aty si fosile ?????
Ejjj po prisni mër jau Ç'a bohet ktu?!!!

Vet ke faj! Shko për peshk mo shpesh edhe mëso ????

P.S ????
@Marla me ka bashkangjit Iluzionin e @N0 mer shok ...po nejse se u bo si mhb tezgjahu
do e mor parasysh keshillen tate

:p
 

Baboon

FALEMINDERIT!
@Marla me ka bashkangjit Iluzionin e @N0 mer shok ...po nejse se u bo si mhb tezgjahu
do e mor parasysh keshillen tate

:p
Ishte fund e krye shaka... Nejse tamaom fiks!
Ngjallëm lagjen time të lavdishme kominat fk siti

Kalofsh mirë!
 

Baboon

FALEMINDERIT!
I llaf ka thon me men Ceni. "Mu thafte deri ne rronxë" qe ta paskam lon seen ?

Ne fakt ti e kishe qiarë pershkrimin, mu moren ment kur e lexova ?

@Baboon , foli mër se nk morin vesh. I dun te gjitha gati ?
O plak ç'a me thonë ne kena Dajtin (Mal që hahet me shume male në Evropën Nordike sidomos ???? dhom për dhom)

Po i Nahi na nda me vargmalet e Skënderbeut (Gjergjit më fal se po na kërcet noj tull)
Kto prap thonë jemi ne mo Malok se ju!

Ça me thon mo kur nuk pyesin për Skënderbeun apo për i cop kryeqytet (kush ishte ai mer se ishim rehat)

Thonë ne kena Kshtenja bjeshke hala a kupto ti që ne jena prap poshtë ?????

Apo kur shef alpe Europe oj none masanaj

ke fol sh at Andërr ti o plak ?????

P.S për ato që kan tullen në dorë: me friend coment and në përgjithësi friend i urtë dmth ????
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Paataj cuditesh ti @Baboon pse te ngaterroj me ate zj...
E shikon qe komenton fix si ai ..ne fillimet e tij deri sa mesoi shqip ??
Weeee kjo ishte e ront vallai..
Ene zj...

Më the ose mo saktë na the ????

të ka kap keq shtypshkronja....
 

NGU

Wild child full of grace
Mua jo lalalalalala lool
Tek ajo e jotja mu fut lol
Ti nese sgabohem me duket e ke shkruajt nje tekst "takat e kuqe" sedi a ka qene per konkurs apo tek shkrimet e anetareve, aty me genjeu titulli e mendova se edhe ti mund ta kishe shkruajt kte, plus qe nk kishte as gabime tjera ne tekst edhe thashe o Moni kte o ska shanse njeri tjeter:p

Me thuaj si me dallove mua? lool
Ti i ha ë-jat vende-vende, aty te dallova.
Mos ma merr per tkeq:D
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Tek ajo e jotja mu fut lol
Ti nese sgabohem me duket e ke shkruajt nje tekst "takat e kuqe" sedi a ka qene per konkurs apo tek shkrimet e anetareve, aty me genjeu titulli e mendova se edhe ti mund ta kishe shkruajt kte, plus qe nk kishte as gabime tjera ne tekst edhe thashe o Moni kte o ska shanse njeri tjeter:p


Ti i ha ë-jat vende-vende, aty te dallova.
Mos ma merr per tkeq:D
Hahah jo ste marr për keq mi lool,
Njs ë-jat ndoshta , por thash mos kam futur naj llaf Strugançe ??
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Tek ajo e jotja mu fut lol
Ti nese sgabohem me duket e ke shkruajt nje tekst "takat e kuqe" sedi a ka qene per konkurs apo tek shkrimet e anetareve, aty me genjeu titulli e mendova se edhe ti mund ta kishe shkruajt kte, plus qe nk kishte as gabime tjera ne tekst edhe thashe o Moni kte o ska shanse njeri tjeter
aaaaa Kepucet e kuqe ..yeappppp
ka qene dhe ne konkurs para shume vitesh por eshte edhe tek shkrimet e mia :)

rendesi ka qe ky konkurs ka jete , per te tjerat mos e vrisni mendjen :p
 
  • Puç
Reactions: NGU

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
I llaf ka thon me men Ceni. "Mu thafte deri ne rronxë" qe ta paskam lon seen ?

Ne fakt ti e kishe qiarë pershkrimin, mu moren ment kur e lexova
E di e di , si perhere mo se mos e ke per here te pare lool
 

Marla

Quo Vadis!
@Marla me ka bashkangjit Iluzionin e @N0 mer shok ...po nejse se u bo si mhb tezgjahu
do e mor parasysh keshillen tate

:p
Se ca ka ky katnari tironc pezak qe me permen 1 e 2 ala se muri vesht una lol

Iluzion ishte 1sh por qe te kishte shkrujt cepellsi vallai bilai sme kish shku menja lool
 

Baboon

FALEMINDERIT!
@Baboon Urime ta kishe zgjat ene icik me shume .. poezine... do ta kisha postu ke ndonje reviste letrare lol

@N0 Cepellso paske ndjenja ene ti or druq se dijsha lool

Po rrugët të bojn rrugaç ene i llaf ktu i llaf aty e bo i gjo kur do...

/me larg Marles se filloji to më mat mu "fustonin" tashi me noj taksë progresive ?????

P.S të falenderoj sinqerisht për vlerësimin objektiv jo sot por since day one!
?
 
Top