Krijimet e muajit Maj 2020

Krijimet e muajit Maj 2020


  • Totali i votuesve
    28
  • Poll closed .

Delirium

No description ...
@Monique ?
Sa simetrike dhe me @elle gance i paske
renditur . ?

Urime atyre qe i kane shkruar .
Krijimet jane shume te bukura , pothuajse te gjitha , duke nisur nga poezite edhe deri te proza .Analize letrare dhe morfologjike nuk di te bej , por mendoj qe nr 9 , Hijet e Ikjes...
meriton voten time !
Eshte si nje enderr qe kam pare dikur...
 
Redaktimi i fundit:

Fly

Larguar
@Monique ?
Sa simetrike dhe me @elle gance i paske
renditur . ?

Urime atyre qe i kane shkruar .
Krijimet jane shume te bukura , pothuajse te gjitha , duke nisur nga poezite edhe deri te proza .Analize letrare dhe morfologjike nuk di te bej , por mendoj qe nr 9 , Hijet e Ikjes...
meriton voten time !
Eshte si nje enderr qe kam pare dikur...

Po si te pelqyen?
Ti sdi te lexosh :D
He acarohu cik :D
 

Desa

Felix Culpa
S/M
11. Vallezo me mua sonte

Eshte mbremje vone dhe mbizoteron nje qetesi kaq irreale perreth meje.
Mbyll syte dhe perpiqem te imagjinoj ate, deshiren time me te madhe qe me ka pushtuar shpirtin e mendjen.
Nje vallezim e ku ne te te derdhim gjithe cfare brenda vetes aq me fanatizem ruajme.
Hidhe nje hap , pastaj dy dhe kap ritmin
Me kap doren , dhe pas vetes me terhiq ,ashtu sic jane perqafimet tona pas zenkave , te gjate , intens dhe plot mall
Leri frikerat menjane sonte dhe eja vallezojme nen shkelqimin e yjeve, nen driten e henes qe ti aq fort e do.
Sonte le te jemi une e ti , dhe universi …
Larg syve kureshtar qe ethshem presin te ngaterrojme hapat dhe me gabimet tona te pafajshme , te ushqejne vetmine e tyre.
Larg kohes qe kundra nesh tik tak-un e saj ka kurdisur
Larg realitetit qe na kujton se kembet kemi ngulur fort ne toke e s’mundemi, s’mundemi per asgje.
Sonte i dashur lere te jemi thjesht dy enderrimtar , sepse nga endrrat askush nuk vritet….te pakten per nje nate!
Per nje nate lere shpirtin te zhvishet , e perballe meje te behet transparent , i lexueshem, e te shkrihet brenda meje… te njehesohet….
Sonte me fal ate qe s’munde ne zgjim, e lere kete vallezim te jete kurorezimi yne brenda nje endrre…
Kjo e grabiti votën time, edhe pse të bukura të gjitha :)
Një moment, një dëshirë, një ëndërr, ku me disa rreshta është përshkruar gati një histori dashurie.
Të të mjaftojë një vallëzim në ëndërr, është ndjenja më jo vetjake që mund të ketë një shpirt i dashuruar.....❤

Urime dhe suksese të gjithëve ?
 

Delirium

No description ...
Po mire qe u uron po lulet perse i keput ?
 

ZHIGO

Stumblin' in
V.I.P
Asnjeher se kisha menduar qe texti Im do ket rekord votash, sinqerishte jam befasuar ? dhe po ashtu shume e gezuar ? .
Ju flm shum ❤

Po e gjeta ça fitoj? ?

Çik serioz tani.

Ne fakt te gjitha shkrimet jane te bukura po ti lexosh me vemendjen e duhur dhe jo sa per te kaluar rradhen. E kur autori e pasqyron paster ate qe ka kaluar ne mendje, do te thote qe eshte shkrim i arrire. Shume veta perfshi dhe veten, nuk e japim voten sa per te votuar, por votojme aty ku ndalon mendja, ndjenja dhe ku perfshihemi me teper emocionalisht. Ndaj ndodh qe vonojme te votojme. Kjo e pare nga pikpamja ime.

Tek shkrimet, pasi i rilexova pereseri me pelqeu Sirtari Vjeter, ku natyrshem me ben te pyes veten, "a ka ardhur koha ta zbras kete sirtar?!"

Blu thonjte po ashtu e bukur dhe numri 8, Asgje si dje po ashtu sh e bukur. Pasqyrimi realitetit e gershetuar me fjale te zgjedhura mire.

Hall me vete, E shikon tani? Prap i qendroj pyetjes qe te bona me fillim ?
 
@Monique kur eshte dita e fundit e votimit?
 
Top