Krijimet e muajit Maj 2020

Krijimet e muajit Maj 2020


  • Totali i votuesve
    28
  • Poll closed .

Didi

C'est la vie.
Aloooo ca behet ketej? Po flini gjume ee
 

Frank

An eye for an eye!
4. Filofobia ime ti!

Nje thirrje nga brenda me vjen: Zoti te dhente force ?
Per prerje damaresh me dru te lemuar Edhe pse e shkruar me fjale te zgjedhura mire.
Mos u tremb nga dashuria se ajo na rriti na beri kaq.???
Rititullim: Mos or ti/moj mos! ?
 

Didi

C'est la vie.
Ja numrojm yjet, po na dalin mongut ca ? Ti me ato "kritikat" e tua, ku jeni? ?

Ne pritje, te vazhdoj a jo analizen. Kam hall mos i bie rend me keto qe kane mbetur lol
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
edhe 5 dite kane ngel

do beni ndonje kritik se votat i knaqet!
 

Senseo

😎
Staf në FV.AL
@Didi ben GAF dhe ben kritikuesen e lige me shkrimin tim. Unfollow e kie ta dish nje jetr disss. ?

Kaq kisha. Ja te lexoj krijinet.
 

Didi

C'est la vie.
@Monique shkurt shkurt me 3 fjalë ose 1. ?

@Senseo nuk e ha presionin jooo. Porr do të dërgoj një cop ëmbëlsire just in case :p ?
 

Frank

An eye for an eye!
5.Blu e thonjte...

Çfare ngjyre eshte "blu e thonjte" ?! :p
Nje lume me metafora hedhur rremujshem.
Nuk arrij te kuptoj se kujt i shkruhet, natyres apo dikujt.
Si mund te takohet shpirti me gjak apo kundrohet aroma e imazhit?! lol Te pakten te kishte perdorur thonjezat, boh.
Rititullim: Bada bum :p


6. Kati pare

Kjo eshte si ajo thenia: "Me plasi neve se nuk na do ti mua" lol
Se çfare ka dashur te thote autori i zot e mer vesh, ose mund te jete duke testuar ndonje lloj te ri zhanri letrar.
Here me ju e here me ti brenda te njejtes fjali, gje qe humbet edhe ate pak rrjedhe llogjike te leximit.
E megjithate bukur :p
Rititullim: Me mire kati 5 :p

7. Gjysma e munguar

Ishte, erdhi, iku dhe ata qe s'te lane te vallezoje?! :p
Fjalet te zgjedhura mire por 3 pjeset kundershtojne njera-tjetren.
Nese tek kijimi 4 damaret u prene me nje dru te lemuar ktu qenkan prere me kauçuk te bute lol
Rititullim: Ah sikur :p


8. Asgje si dje

Ohhh me ne fund nje krijim per Karavirusin :p
Duket sikur autori/autorja ka filluar flet me pemet dhe ato i kane kthyer pergjigje lol
Ja mos u merzit se po hapet jeta dhe "Jo-ja" do behet po.
Mire duket si ndertim por ka edhe me mire. lol
Rititullim: Mos mallko. :p
 

Didi

C'est la vie.
Vazhdojm....

E gjashta: po mirë ça fillimi është ky?! Dmth personi po shtypë butonin, ose i thuhet lexuesit “shtype”, sjanë përdorur mirë lidhëzat e të heq dëshirën për ta vazhduar. Është paksa lëmsh, nuk rrjedh mirë sesi është shkruar. Fjalitë duhet të ishin shkurtuar që t’i jepnin kuptimin. Ajo që më la të kuptoja ishte mundimi i një shkrimi pak të shtytur nga autori por pa sukses. Më la shije jo të mirë.

E shtata: është paksa e lodhshme me këto fjalitë e stërzgjatura, por çuditërisht lexohet mirë. Kjo ndarja në tre pjesë duhet të ishts shikuar më mirë, dy pjesët e para nuk puthiten dhe aq mirë. Ca rreshta jo keq.

E teta: e shkruar pastër, lidhur me situatën e tanishme. Ajo “jo” në fund të çdo fjalie e bën në të njëjtën kohë të veçant por edhe lë për të dëshiruar.

E nënta: kjo hija qënka e rënd dhe ende e gjallë. E shkruar rrëmujshëm, ca pjesë ngëcin kur e lexon por në ca vënde duket sikur je aty me autorin. Po të ishte punuar pak më mirë me formimin e fjalive do kishte dal e mirë. Kshu ëhë.
 
Top