Krijimet e muajit Maj 2020

Krijimet e muajit Maj 2020


  • Totali i votuesve
    28
  • Poll closed .

NeVertiti

~Kohe & Stine~
9.Hijet e Ikjes....Uau, nuk kam fjale!E lexova ngadale , po zemra po me rrihte fort, e etur per te vazhduar. Metafora kaq te plota gjenden ketu, ndjenja kaq te thella dhe ajo cka merr jete eshte relaksi. Nuk e kuptoj nqs ka apo jo nentekst apo eshte thjesht fantazi, po gjithcka vesh metaforikisht mendimet per nje cast. Te pergezoj jashtezakonisht shume per fjalet e bukura, emocionet qe percolle, si dhe qe nuk perdore si teme : dashurine per ta vazhduar kete proze. Do doja qe se paku kjo te shihte driten e botimit sepse e meriton!

:)) E ndedruar @sofia zakonisht nuk rikthehem kurre ne komentimin apo dialogimin e mendimit te dikuj,qe ben rreth shkrimit tim,me lene totalisht indiferente.
Por ndoshta qe dikush kuptoj ne thelb shkrimin tim ne kete forme,dhe ky shkrim ishte i nje rendesie emocionale te vecante per shpirtin tim,dhe dikush tjeter arriti ta kuptoje thelbin,do thoja njelloj sikur une qe shkrova me beri te te citoj.
Ky eshte nje shkrim qe kushtohet dikuj shume te afert per mua.
Emocioni dhe ndjesit e mia vetem ne kete forme mund ti pershkruaja.
Me behet qejfi qe je ne mesin tone.
Te pershendes e dashur,e perrderi sa ke nje force analize ne kete nivel,flas ne pergjethsi dhe te gjitha krijimeve qe ke analizuar,,uroje te te lexojme dhe me copeza tuat ne kete konkurs.
Respekte e nderuar!!
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Didi Urime! ❤ Po te mos ishte Filofobia e Deses do merrje dhe voten time ?
Po ashtu dhe Desa ?
Po ashtu dhe te gjithe ju te tjeret ???
 

Didi

C'est la vie.
Shampanjë për të tërëëë, u dehshit të gjithë ishalla :p

Për ty @Senseo ajo shampanja e Ross e blerë tek pakistani. ?
 
Top