Krijimet e muajit Mars 2020

Krijimet e muajit Mars 2020


  • Totali i votuesve
    31
  • Poll closed .

NGU

Wild child full of grace 💫
Ta them une nje emer se kush e ka shkruar? Le te plase luuffttaaa mire lol

@Moonlight na avullo te gjitheve nga ktu me kto chit-chatet?
 

Bledi_Shady

finoallafine
Edhe unë kur lexoj i njoh se kush mund të jet pas. Ama asnjëherë sflas me kaq siguri sa fole ti. Kjo lë vënd për të menduar:
1. Që mund ta kesh lexuar diku.
2. Ta kanë thënë.

Normal gjithmon nqs shkrimi përputhet me çka the ti ndryshon dhe rrjedhën meqë dole kaq hapur! ( ;
Edhe une jam shume i sigurt qe eshte nick, por kjo nuk do te thote qe e kam lexuar diku tjeter perpara.
 

Didi

C'est la vie.
Edhe une jam shume i sigurt qe eshte nick, por kjo nuk do te thote qe e kam lexuar diku tjeter perpara.
Dakord de, se nuk vrava njëri sa delikat jeni. Pupupu ?

Ah dhe ishalla ske votuar me hatër Bledi ( :
 

kitrra 123

plak gjufurrak
O ydh o drite ? Paske shkru :love: Ti je e keqe, shume e keqe :giggle: por shkrimet tua i du :whistle::love:
 

DeliriumMind

Speak the truth, even if your voice shakes 🦁☀️
Nuk kam pare gje per zotin .
Isha mes 7 e 10
I rilexova prap e Ajo me shkoi direkt ne zemer. Se di pse .?
E gjetem 1 gjo te perbashket ?
 

ZHIGO

...
Jam midis 5 dhe 6 me dhimbjen se duhet te zgjedh njeren, po zgjedh sipas rendit numerik. 5.

Te gjitha te bukra per tu lexuar. Urime :)
 

Didi

C'est la vie.
A keni votuar këtej? :p

Kush do na bëj ndonjë analizë?
 

Didi

C'est la vie.
Te kujt jane kto krijimet?

@Didi Eksplenejshion please??

Pse dashke emrat zotrote? ?

Ça të shpjegoj unë, lexoji krijimet e voto atë që do të pëlqej më shumë. Edhe komentet janë të mirëpritura nga Moni.
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
Pse dashke emrat zotrote? ?

Ça të shpjegoj unë, lexoji krijimet e voto atë që do të pëlqej më shumë. Edhe komentet janë të mirëpritura nga Moni.

Sepse jam natyre kurioze ?

Nqf se jane copy paste nga interneti skam interes ti lexoj, nese jane krijimet e Monit apo ndonje anetari tjeter do i lexoja me kenaqesi ?
 

Didi

C'est la vie.
Sepse jam natyre kurioze ?

Nqf se jane copy paste nga interneti skam interes ti lexoj, nese jane krijimet e Monit apo ndonje anetari tjeter do i lexoja me kenaqesi ?
Atëhere, Si konkursi i Fotomanisë (pra me foto) dhe i Letërsisë (me shkrime) janë personale të antarëve.

Kështuqë, këtu gjen krijimet e disa antarëve (emrat zakonisht nuk bëhen të ditur) secili lexon dhe voton kë pëlqen. Në fund kur mbyllet konkursi shpallet emri i antarit/es fitues.

Lexim të këndshëm e na bëj ndonjë analizë.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Kesaj radhe pa analize.
Rasputin bene dallimin.
 

Didi

C'est la vie.
Dobët qënkeni me votaaaaa
 

Petrit101

Ta ka ta pu! ta kam me ti ba
Valsi im , Ndonjëherë dhe Rasputin me tërheqin me shumë. Njeren nga këto do votoj :cool: .
 

Frank

An eye for an eye!
Pjesa pare...

Dielli u fsheh pas reve gri
dhe une erdha perseri tek ti.
Do ti marr nji e nga nji, premtoj
Kurre "kritiken" s'do ta harroj.

Bukur shume, plot 10 krijime
zgjojne shprese e zgjojne kujtime.
Kohe mos humbim e te fillojme
tre te parat ti "analizojme".

Erdhi koha per ndryshim
cilesia eshte rritur ne shkrim.
Po mendoj te heq nje ves
rititullimin me tinguj ta paraqes.

:p:p:p

1. Se ti je...

S'kam fjale per kete, e ndertuar bukur, vargu i rregullt dhe plot kuptim.
I shkruhet dicka-je te bukur, te tashme, qe te jep jete dhe te mbush diten.

:p :p :p
2. Zemra te egra.

Ky duket si pershkrimi i nje udhetimi Gjirokaster-Kakavije-Selanik me autobuzin e linjes ne pikun e nxehtesise se gushtit pervelues ku truri s'mban me. :p

Shoferi qe kendon kengen: "Tope tope o Papagalos" dhe per te kursyer karburantin nuk ndez kondicionerin per pasagjeret.
Megjithate nje gje te mire e ka, tere kohes shef me bisht te syrit nga pasagjeret per ndonje rebelim te mundshem.

Ka frikeeeeeeee. :p3.Rasputin

Jalla jalla ç'me lexojne syte!
Imagjinate e shfrenuar, nga autobuzi i Nikolles qe ben linjen Lezhe-Tirane tek momentet romantike nen aromen e pules se pjekur dhe nje ndarje e papritur qe te keput shpirtin neper shkallet e nje pallati te rrenuar nga termeti 26 Nentorit lol

Jeni me te miret, shkruani pa pushim sepse vetem keshtu nje copeze jete e juaja do ngelet gjalle edhe pasi te shkoni ne parajse. :p

Suksese te gjitheve.
 

Tuana

Nada é por acaso!
Me pelqejn 1 dhe 6.

Votoj te paren sepse i shkrun aq bukur dashuris sa te merr me vete ne ato vargje.

Suksese te gjithve!
 
Top