Krijimet e muajit Mars 2021

Krijimet e muajit Mars 2021


  • Totali i votuesve
    27
  • Poll closed .

Didi

C'est la vie.
Poezitë me humor janë me banalitet? Vetëm një bejte është aty, por unë nuk shoh noj banalitet përkundrazi.Se di si i keni ju kta bejtat,
Po kto fjale sikur me duken te pa menduar mir ne nje shkrim kushtuar nenes.?
Mir dhe kendej kemi shkrimi e poezi me grimca humoristike ama te bejta cdo here ne banalitet ishin?

T’ka xjerr n’dritë more Qamil
Se ka dit se je kaq kopil
Me pas ditë se pa del hajdut
Kishte ba ma mirë nji mut
Edhe pse je fmi i vshtirë
Ti e ke nanen e mirë

Nejse se do mendon autorija apo autori se e bej diqka me inat..por per syrin dhe veshin tim kto lloj shkrimesh nuk me len pershtypje te mir aspak.
Suksese se mos do thon si tek fotografija shko pas masese se ashtu e kan votu?
Arf ti voto cila të pëlqen, jo se e kanë votuar tjerët. ( :
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Po ti @Didi se Arfenilla e ka shkund votën.
Apo e ke qejf suspansen ?
Nesje mo mire mos voto se pive shumë që parë ?
 

Didi

C'est la vie.
Po ti @Didi se Arfenilla e ka shkund votën.
Apo e ke qejf suspansen ?
Nesje mo mire mos voto se pive shumë që parë ?
Didi voton raste të rralla ?

Më shumë për të thyer balotazhe :p
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Didi voton raste të rralla ?

Më shumë për të thyer balotazhe :p
Pse s'thu ti paske ardh me porosi, sa jom unë ktu antar, s'kom pa balotazh si ky, po e majm frymeny edhe 2 min se aq do ora 12 ?

Nji minutë ?
 

Didi

C'est la vie.
Pse s'thu ti paske ardh me porosi, sa jom unë ktu antar, s'kom pa balotazh si ky, po e majm frymeny edhe 2 min se aq do ora 12 ?

Nji minutë ?
Nuk mbyllet në 12, po në 1.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Miq e mikesha

edhe ky muaj letrar u mbyll

fituesi per kete muaj eshte @Baboon me "Jam Nene"

tenor.gif
me rradhe tani edhe krijuesit e tjere!


 
Redaktimi i fundit:

Vajza

NocturnalMoron
Staf në FV.AL
Miq e mikesha

edhe ky muaj letrar u mbyll

fituesi per kete muaj eshte @Baboon me "Jam Nene"

tenor.gif
me rradhe tani edhe krijuesit e tjere!


Urime @Baboon

Po kjo @matilda kush na qenka lool
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Urime @Baboon!

Herë tjetër çik më shkurt, faleminderit :p
Urime ty që më bone fitus ( po të ishin zgjedhje do të hetonin për shitje vote ?)
Përtej shakave prandaj se kom me qejf ose më saktë shtrydhem shumë kur vje puna ke konkursi, se jom i gjatë në përgjithësi.
Faleminderit për votën por sidomos për kritikën jo vetëm për mua por për të gjitha shkrimet.
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Urime @Baboon!
Ju lumte dora vogel ju te tjereve!

P.s Ketu mund te ishte edhe shkrimi juaj, por ka shprese, muajin tjeter mos harroni.???
Faleminderit, urime edhe ty për shkrimin sidomos për kritikat e secilit shkrim ?
 
Top