Krijimet e muajit Mars 2021

Krijimet e muajit Mars 2021


  • Totali i votuesve
    27
  • Poll closed .

🦋Vajza🦋

NocturnalMoron
Staf në FV.AL
4. Asaj

Bah, si bejte mu duk me shume se poezi por vargun dhe rimen e ka ruajtur.


5. Engjulli im

Dialekti gege eshte mrekulli per poezine.
Me like.


6. E embla ime

Pershkrimi i ndjenjes se bukur me fjalet e veta.


7. Nji urim per nanen tanve

Paska edhe me bejte se 4-ra.
Ikja dore asht Shkudrane per bese :p
Nice.


8. Nene

Askush se zevendeson nenen.


9. Shkujdesje kujtimesh

Hemmmmmm si dore e njohur kjo.
Mire qe ste ka pa nena teksa llapaqiteshit ashtu neper shi se dru do haje ne darke me korbe. lool
Me like.
Po ti pse e shan me demek poezin tënde :p

Nga sot e tutje sdo votoj pa t'i lexuar ty analizat ???
 

Didi

C'est la vie.
Urime ty që më bone fitus ( po të ishin zgjedhje do të hetonin për shitje vote ?)
Përtej shakave prandaj se kom me qejf ose më saktë shtrydhem shumë kur vje puna ke konkursi, se jom i gjatë në përgjithësi.
Faleminderit për votën por sidomos për kritikën jo vetëm për mua por për të gjitha shkrimet.
Jo pse, mirë bën që merr pjesë. Kushdo që shkruan duhet të marri, fundja sbëhet nami po të çosh shkrime.


Besoj se gjatësinë mund ta rregullosh sepse siç tha e Franku e kishe përsëritur veten. Mjafton të mos i kthehesh prap të njëjtës gjë, gjithsesi e votova se pëlqeu. ( :

Ps. herës tjetër jo “mëndje” por mendje*
 

Senseo

.
Staf në FV.AL
Jo pse, mirë bën që merr pjesë. Kushdo që shkruan duhet të marri, fundja sbëhet nami po të çosh shkrime.


Besoj se gjatësinë mund ta rregullosh sepse siç tha e Franku e kishe përsëritur veten. Mjafton të mos i kthehesh prap të njëjtës gjë, gjithsesi e votova se pëlqeu. ( :

Ps. herës tjetër jo “mëndje” por mendje*
Kete te fundit sja kurseve eee ?
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Jo pse, mirë bën që merr pjesë. Kushdo që shkruan duhet të marri, fundja sbëhet nami po të çosh shkrime.


Besoj se gjatësinë mund ta rregullosh sepse siç tha e Franku e kishe përsëritur veten. Mjafton të mos i kthehesh prap të njëjtës gjë, gjithsesi e votova se pëlqeu. ( :

Ps. herës tjetër jo “mëndje” por mendje*
Jo edhe unë kam qejf por këtu duhët të jesh jo gjatë se në pamje të parë e tremb lexuesin, dhe në të njëjtën kohë ta besh interesant. Kjo nuk është pika ime e fortë...
Konkretisht këtë e kom shkrujt natën e fundit për një orë siç duket subjekti (si për këdo) ka qenë paksa i veçantë... Prandaj edhe mbase nuk kanë dalë si krijimet e muajve të tjerë.
? Ke të drejtë por i mer shkronjat automatik kaj herë.
Tashi që e permende duket sikur mënd kecat lool
Faleminderit për inkurajimin ? shpresojmë të lexojmë edhe ty ketu.
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Urime @Baboon

Flm te gjith atyre qe me votuan.

Nji sqarim per te gjith ato qe kan mendu se un kam sha njeri, pik sparit sma lejon edukata me i sha nanen dhe e dyta mundeni me e lexu mir kam fut edhe nanen teme ne fillim te bejtes, prandaj mos mendoni se kam dasht me fy njeri flm
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Faleminderit të gjithëve që votuan
( jo vetëm për ua) dhe komentuan.
Një urim për të gjithë pjesëmarrësit u shtofshi sa më shumë, ja vlen të lexojmë rreshta të tilla se sa idiotsitë e portaleve etj me pallavra politike e jo vetëm...

Thank you @Moonlight që e bo të bukur këtë temë.

Dhe një urim special për @LeVoyageur
Dhe @Marakli^Krapit
Ishte një garë interesante ??

P.S @Marakli^Krapit sinqerisht do doja ta fitoje ti sidomos pas kritikave, të them diçka ja kom lexu nonës e pëlqeu pastaj e votova sepse më ngjiti që në fillim sidomos ajo strofa që u kritiku si banale, kam gjet veten lool lool kemi qesh të dy me nonen.
Urime në edhe një herë shpresoj këtë muj të vish me një perlë, meqë është edhe muji bejteve ?
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Urime @Baboon

Flm te gjith atyre qe me votuan.

Nji sqarim per te gjith ato qe kan mendu se un kam sha njeri, pik sparit sma lejon edukata me i sha nanen dhe e dyta mundeni me e lexu mir kam fut edhe nanen teme ne fillim te bejtes, prandaj mos mendoni se kam dasht me fy njeri flm
Koincidencë unë kom qen tu shkrujt falënderimin për t'gjith edhe një urim për ty.
Faleminderit urime dhe ty
Mujin tjetër me një tjetër gjo t'bukur ?
 
Faleminderit të gjithëve që votuan
( jo vetëm për ua) dhe komentuan.
Një urim për të gjithë pjesëmarrësit u shtofshi sa më shumë, ja vlen të lexojmë rreshta të tilla se sa idiotsitë e portaleve etj me pallavra politike e jo vetëm...

Thank you @Moonlight që e bo të bukur këtë temë.

Dhe një urim special për @LeVoyageur
Dhe @Marakli^Krapit
Ishte një garë interesante ??

P.S @Marakli^Krapit sinqerisht do doja ta fitoje ti sidomos pas kritikave, të them diçka ja kom lexu nonës e pëlqeu pastaj e votova sepse më ngjiti që në fillim sidomos ajo strofa që u kritiku si banale, kam gjet veten lool lool kemi qesh të dy me nonen.
Urime në edhe një herë shpresoj këtë muj të vish me një perlë, meqë është edhe muji bejteve ?
Urime pjesemarresve e ty akoma me shume per fitoren e merituar?
 

DeliriumMind

Deliricous is off 👋
Urime @Baboon
Nderkoh qe te thon ti shkurtosh, une te falenderoj sepse me ke shtyre te lexoj... te kem durim te arri deri ne fund.
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Urime @Baboon
Nderkoh qe te thon ti shkurtosh, une te falenderoj sepse me ke shtyre te lexoj... te kem durim te arri deri ne fund.
lool mirë e ke ti edhe mua më vjen për shtat por këtë radhë vërtet kom përsërit çik si sh veten lol po ta vesh re fjala "teksa" mu bo si kryefjalë lool
Por ishte vonë për korrigjimin.

Faleminderit , e di hera parë që më voton ti kshu kom përshtypjen ishte votë fatsjellëse ?
Shpresoj të të lexojmë edhe ty në vazhdim ?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
F
Faleminderit Nev' më pëlqeu shumë edhe krijimi yt. Do doja ta kishe shtjelluar më tepër të përqafoj ?
Flm per vlersimin tend .
Duke qene qe vjen nga nje njeri qe ka nje pene te tille letrare,ndihem e vlersuar.
PErqafime dhe ndjeke rrugen tende,ate te nje shkrimtari!! :))
 

Didi

C'est la vie.
Bane te bukur sa te dush kena fatin jena te rrethum me kritik artit ?
Aman se nuk “kritikoj” më vetëm merr pjesë përsëri ti e të gjithë ata që “tremben” me dy analiza.

Qukooooo, më pëlqeu gjysma e parë por ta kishe përfunduar ndryshe do kishte qënë më e bukur. Sipas shijes time personale ja prishte lezetin ajo pjesa, jo se ofendove njëri siç e kishin kapur disa. ( :
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Aman se nuk “kritikoj” më vetëm merr pjesë përsëri ti e të gjithë ata që “tremben” me dy analiza.

Qukooooo, më pëlqeu gjysma e parë por ta kishe përfunduar ndryshe do kishte qënë më e bukur. Sipas shijes time personale ja prishte lezetin ajo pjesa, jo se ofendove njëri siç e kishin kapur disa. ( :
Zhurm zhurm shum shum zhurm?
Jo se ofendove njeri siq kishin kapur disa?
Kush tha se u ofendu njeri mi?
Shkrimi thash per mendimin tim ishte kot fare ajo pjesa e fundit....dhe ai shkrimi i muajt se iku kshtu ka qen fundi tmerr..
tani nese do kish qen i mir ti do theje balotazh duke i dhen voten?

ajde tani klm ..?
 

🦋Vajza🦋

NocturnalMoron
Staf në FV.AL
Zhurm zhurm shum shum zhurm?
Jo se ofendove njeri siq kishin kapur disa?
Kush tha se u ofendu njeri mi?
Shkrimi thash per mendimin tim ishte kot fare ajo pjesa e fundit....dhe ai shkrimi i muajt se iku kshtu ka qen fundi tmerr..
tani nese do kish qen i mir ti do theje balotazh duke i dhen voten?

ajde tani klm ..?
O Arfe me fal për ndërhyrjen. Mua më pëlqejnë kritikat ose analizat, por si do që të jetë nuk thuhet për asnjë shkrim "Kot".
Por ti dhe secili këtu boll jemi të rritur që të dim si t'i zgjedhim fjalët. :)
 
Top