Krijimet e muajit Nentor 2019

Krijimet e muajit Nentor 2019


  • Totali i votuesve
    27
  • Poll closed .

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
1shi, me ato pse nuk i hapa, pse e detyrova t’mi hapte, me beri ti bej pass.
3shi, shum keqardhje per veten...qeshu rini!
4a, ja na erdhi viti i ri sa jam e gezuar...la la la.

Jam midis 10ës dhe 11ës. Po votoj 10, se me terhoqi pershkrimi qe i eshte bere vjeshtes, piktoreske dhe fjalet e rradhitura bukur.

Hajt suksese ne jete...kshu suksese desha me then! 😛
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
1shi, me ato pse nuk i hapa, pse e detyrova t’mi hapte, me beri ti bej pass.
3shi, shum keqardhje per veten...qeshu rini!
4a, ja na erdhi viti i ri sa jam e gezuar...la la la.

Jam midis 10ës dhe 11ës. Po votoj 10, se me terhoqi pershkrimi qe i eshte bere vjeshtes, piktoreske dhe fjalet e rradhitura bukur.

Hajt suksese ne jete...kshu suksese desha me then! 😛

vota e fshehte duhet apo mund te tregojme ke votuam?
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
vota e fshehte duhet apo mund te tregojme ke votuam?
Edhe po nuk tregove me komente ke votove, votat shihen nga te gjithe, nqfse klikon siper tek poll 😉
 

Didi

C'est la vie.
Meqe fillova ti lexoja nga fundi shkrimet, po them disa fjale per keto 3 qe pash. Te tjerat ne ditet ne vazhdim.

9-ta: Tek tuk disa fjale jo keq, por vende vende nuk kane shume lidhje fjalit me njera-tjetren.
I mungon nje hapje dhe nje mbyllje e mire. Nuk me ngjiti.

10-ta: Do kishte patur me kuptim qe te ishte zgjedhur nje format tjeter, me fjalit te renditura pak me shkurter.
Permbajtja nuk eshte e keqe ama dy fjali shume te zgjatura, me disa fjale te panevojeshme dhe pa lidhje.
Ke adhuronte njehere, vjeshten apo ate personin ne mendje?!

11-ta: Hapje bombe, per te kapur vemendjen e lexuesit. Duke vazhduar me ulje ngritje, disa fjale te teperta.
Duket qe eshte shkruar kalimthi, keto pikat ne cdo fjali te lodhshme. Shume dobet mbyllja, fjalia e parafundit
do kishte qene nje mbyllje me e mire.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Po ju te tjeret ku ndodheni? Alooooooo

Mos me beni te bej apelin ...ktu te gjithe me vote e komente! Oj kta
 

Didi

C'est la vie.
Qenka dobet situata ketej.

Aloooooo, - Ku jane votat?
 

Didi

C'est la vie.
He moj voto ti , ndoshta kemben mbar do te kesh :p

Une nuk votoj pa lexuar te gjitha shkrimet me vemendje.

Cdo shkrim meriton nje koment, pak nga pak derisa te mbarohen.

Po, flas per ata qe nuk kane lexuar asnje, te pakten te futen te lexojn ndonje se e meritojn krijuesit. :)
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Une nuk votoj pa lexuar te gjitha shkrimet me vemendje.

Cdo shkrim meriton nje koment, pak nga pak derisa te mbarohen.

Po, flas per ata qe nuk kane lexuar asnje, te pakten te futen te lexojn ndonje se e meritojn krijuesit. :)
Beje pra se ja vare shpirtin te gjithve lol

Dhe sdo sjell me kaq shume , se ju jeni dembela ....2-3 krijime ne muaj :p
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
4. Fundvit!
Duket me shume si nje mendim diku me rime e diku pa rime, sesa nje "forme" letrare.
Megjithate eshte nje realitet i dhimbshem.
Dhe mbyllet me nje urim per ndjenjat por qe shtytjen e merr nga festat e fundvitit.
Rititullim: "A te them e une diçka"5. Ndoshta nje dite...

Bukur, paster, me ca gabime te vogla gramatikore por hajt mo :p
I shkruan harreses se vetedijshme dhe me terhoqi disi, por, se ka gjithmone nje por :p Shkrimi me titullin s'nuk shkojne.
Rititullim: "A e din se"


6. Ai çast

Duket qe vuan nga mungesa e nje momenti poshte pemes ne nje stol.
"Poshte pemes ne nje stol"-per kete moment kane shkruar shume poete te famshem, me pelqen subjekti.
Figura letrare me shumice por edhe shume zhgenjim ne disa rreshta.
Rititullim: "Hajde te lyejme stolin tone"


Kaq e per kete radhe, shifemi nga java tjeter me finalen dhe voten :p
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
@Moonlight nuk e di nese i redakton nga ana gramatikore shkrimet por nuk e besoj ndaj mendoj se duhet te behet konkursin e radhes.
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
@Moonlight nuk e di nese i redakton nga ana gramatikore shkrimet por nuk e besoj ndaj mendoj se duhet te behet konkursin e radhes.
Po ne sjemi shkrimtar o dajko , ku ka aq shum kohe moni te korigjoje fjal per fjal , njs shkrimet jan shkruar me shum dashuri dhe emocione :p
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
Po ne sjemi shkrimtar o dajko , ku ka aq shum moni te korigjoje fjal per fjal , njs shkrimet jan shkruar me shum dashuri dhe emocione :p
Nuk ka lidhje me estetiken letrare daje, gramatikisht do te thote nga ana drejtshkrimore se nuk mund ti themi psh: Bukes-gjelle. Shqip!
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Kur eshte dita e fundit e votimit?
 
5 dhe 8 me pelqyen shume por do rilexoj i perseri e pastaj do votoj.
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
E mire boll mu seriozove se nuk te shkon. :p
 
Mezi gjeta rrugen per ke
6.shta lol
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
7. Neser!

Si pershkrimi i nje endrre duket.
E ke shkruar me vrap sikur @Moonlight po te rrinte mbi koke: "Shkrimin shpejt se te vrava" :p
Rititullim: "Si per pasneser"


8. Dy gisht Johny


Bukur, metaforat mbreselenese.
Me titullin sikur nuk shkon.
Rititullim: "Dehja e fundit"


9. E arnuar!

Dhimbje pa fund ne keto germa.
Por edhe pak diversion :p
Nese une do isha personi nga krahu tjeter e do lexoja keto rreshta do rimendoja :p
Rititullim: "Ne cep te humneres"


10. Vjeshte serisht


Pershkrim i bukur i vjeshtes.
Kjo pene mund te pershkruaje edhe femren si nje mrekulli me vete por nuk i pelqen :p
Rititullim: "Me mire vjeshten se ty"11. I embli mendim

Mbreslenes edhe pse erotik.
Duket si ato shkrimet qe i gjen neper mesazhet e fshehura te dashnoreve sekrete.
Ai varri ne fund pak i pa vend ne lidhje me pjesen tjeter.
Rititullim: "Jo i embli mendim"


Une do votoj 8.
Urime te gjitheve dhe me falni per mendimet e mia.
 

Didi

C'est la vie.
...vazhdojm:

8-ta: Titulli jo i duhur per mendimin tim, le te mendosh per nje permbajtje tjeter. Forma e thjesht me pelqen,
si edhe disa nga metaforat. Ndoshta ne vend te asaj "pela" mund te ishte zgjedhur dicka tjeter si edhe tek strofa
e trete, rreshti i dyte. Ne teresi jo keq.

7-ta: Mezi e mbarova, arrita ta shtyja leximin deri ne fund vetem nga permbajtja qe nuk ishte per tu hedhur posht.
Ama drejtshkrimi te le shume per te deshiruar si edhe shenjat e pikesimit cop cop.

6-ta: Me ben pershtypje forma, 6-3-6, rima nuk ka. Nuk e di kur eshte bere ndarja ndoshta ne fillim dhe me pas jane shtuar?!
Pa shume kujdesje me duket, nuk eshte se me ngjiti shume. Gjithsesi bravo per mundimin.
 
Top