Krijimet e muajit Qershor 2020

Krijimet e muajit Qershor 2020


  • Totali i votuesve
    31
  • Poll closed .

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Pershendetje , edhe 4 dite kohe , ju mirepresim me komentet rreth krijimeve, dhe mos harroni te Votoni!
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
1. Te fundit here!

Dy mendime e nje person.
Nje dolli dhe nje pasion.
Nje kerkese per mos-harrese.
Nje frike dhe shume tension.

Shume "Krenare" pa asnje mision.

Germa te ndjera, kjo eshte dora e kamuflazhit virtual :p
Bukur edhe pse ca pjeseza duken kontraverse ne ate qe pershkruajne.
Me pak fjale prerje damaresh skiç lool
Me pelqen.
Rititullim: "E fundit si e para" :p
2. Ndodh edhe keshtu.

Dejavu-ja nuk eshte objekt por mendim ekstrem ne forme kujtese :p
Bari i njome jep qetesi se i thati s'te le te mendosh nga zhurma qe ben :p

Nostalgji me shume kujtime.
Bari i thate ne mendjen time.
Nje dhurate anonime.
Thith cigaren pa shume shikime.

Me pelqen pershkrimi i nje momenti por qe mund te ishin zgjedhur disa metafora me te qelluara.
Rititullim: "Endrra jane, ben vaki e nuk dalin" lol
3. Bota ime, nuk je ti!

Me goditi si nje rrufe ne mesin e nje dite gushti me diell. :p

Çfare je ti, enderr a prekshmeri?
Buzeqeshje apo tradheti?
Fajin se kam as une e as ti.
Bote mekatesh ne pergjithesi.
Rititullim: "Me plasi neve se sdo dje" lol4. Je ti

Une jam une por s'di nga keto qe u befsha lemsh :p

Magji dhe mbreteri.
Krimba dhe perkryeshmeri.
Kokrriza dhe gure vullkani per çudi.
Sa dashuri, oh sa dashuri.

Interesante ne llojin e vet edhe pse vargu eshte bere cik lemsh. :p
Rititullim: "Un qe mos qofsha" lool5. Nate Tetori

Nuk kam koment.
Vetem shpresoj qe kjo gje mos ti ndodhe askujt, shume e dhimbshme. :)6. Bota ime

Ti o ti, vetem ti, ne te tjeret le te vdesim :p

Bote e pakuptueshme.
Ndjesi e mrekullueshme.
Llastice e pandreqshme.
Por femer qe dhuron vetem dashuri. :p

Bukur, autovleresim me germa te zgjedhura me kujdes.
Rititullim: "Do me per Belulin" lool

Ju lumshin duart, neser me pjesen e mbetur dhe voten :p
 

Delirium

No description ...
Sa shpejt u rrite @sofia, maj mend kur ishe 2 vjeç ,andej nga 2005 mduket , un pija kafe me babën tat , tmerte dhe ty me vete , e zgjuar ke qene dhe atëherë ? ??
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
7. Plage e nurte

"Plage dhe gjak" gjithandej, si lufte nderyjore ndermjet atij dhe asaj. :p
Me pelqen ndjenja erotike e perfshire ne te.

Plage e gjak syrgjynosur
Ne pranveren e sakatosur.
Po kuroj flutren me shprese.
Qe neser te kemi bese. :p

Rititullim: "A ma jep apo ta marr" ? lool8. Vetes

Jo jo, ç'ne?! lool
Jalla thashe se po e lavderonte por ne fund ja paska plas çekiç kokes.:p

Dashuri e pavendosur.
Edhe durimi ka sosur.
Thiken ne dore duke tentuar.
Sa do arrij ende pa kuptuar. :p

Rititullim: "Ngulma thiken" :p9. Yll apo skllav

Uffff sa mllef paskan keto germa. :p
Nje moment mu duk si nje film horror ku personazhi ne krijim pret e vret kush i del para duke buzeqeshur. lool

Yje, shtegtime dhe shkretetira.
Varje me litar ne portollamben me drita.
Bertitje e çjerrje pa pushim.
Si nje skllav i shpirtit tim. :p

Rititullim: "Kerkese per agoni" :p10. Nene

Dhimbje per nenen, e paprekshme. :)


11. Bota ime

Situate pandemie dhe maskat bejne te veten :p
Si nje thirrje bere njerezimit: Me lejoni te jem mes jush se edhe une dua. lool
Figura letrare te qelluara gjithsesi.
Me pelqen.

Maska kudo virus-osur.
Grosha jone s'paska te sosur.
Nje kollare ne trup varur.
Universi del xhiro krekosur. :p

Rititullim: "Edhe une dua" :p
Ju lumshin duart te gjitheve dhe suksese me te mirit.
Mos harroni, mendimet e mia personale kto.

Vota ime shkon per numrin 11111111111111111111111111111111111111111111111111111 :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Hove - hove, kur ju lexoje, them me vete: cfare eshte kjo hapesire e pafunde vuajtjesh?
Keni njohur ju nojhere gezim, puthje, mall, dashni ...?

Ne muajin kur piqet qershiza me zgjedhe me shkru veq per vuajtjen dhe lotin veq juve ju kam pa.

Refuzoje me votu ?
 
Top