Krijimet e muajit Qeshor 2019

Krijimet e muajit Qeshor 2019


  • Totali i votuesve
    17
  • Poll closed .

NeVertiti

~Kohe & Stine~
PErshendetje te nderuar!!
Duke qene qe Jana nuk kishte mundesi per momentin te jete e disponueshme per te bere lajmerimet e fund muajit,komunikova me te,dhe do bej une tani.

Duke ju falenderuar per dergimet e cdo germe dhe vargu ,le t`iu njohim me emrat e krijuesve tane,qe jane si me poshte.

Krijimi fitues eshte"~
1001 jete me ty! ~ E shkruar nga Monique !~ :) Sic dhe e kemi thene e mesiper ahahahha
Urime dhe njehere @Monique !! :))

Krijimet e tjera.`


1. 1000. Arsye... ~Arfenilla!
2. Buzeqeshjet e mia feminore ~Soulmind!
3. Nje kurtizane ne teater. ~Nicktjeter!

5.Brishtesia... ~Nevertiti!

Duke ju uruar nje pasdite te kendshme ne vazhdim,ju pershendes!!
Dhe sa me shume krijime ndaj postes se Monit uroj ne vazhdimsi te keti kendi letrar! :)
 

ZHIGO

Lucky me...
Nicky, do te këshilloja qe te zgjatesh ne detaje pak me shume. Nuk e di un, por kjo perle e jotja eshte aq e bukur saqe vertet me pelqeu tej mase. Sinqerisht.

Soly, dashje apo padashje, forcerisht na kujtove pak nga e kaluara jone. Shkrim modest do te thoja. Un di qe ti ke kapacitete qe shkojn shum larg...

Mony, se di pse, te lexoj dhe te kam lexuar gjithmon. Nuk preferon te dalesh nga “shinat” duket sikur te rilexoj por me fjale te zgjedhura ndryshe nga ti. Aq sa madje, ndonjeher nuk kam pritur fundin e konkursit per autoret sepse e gjeja shrimin tend. Ndoshta e ben sepse keshtu jep maksimunim dhe vertet qe eshte kenaqsi te lexosh...por do te doja te shifja nje Mony ndryshe.

Te tjeret nk i njoh... por gjithkush meriton nje bravo per kohen dhe guximin.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Faleminderit Zhig.
Pytje : detaje ku?
Mungojne ne pershkrimin e personazheve? Ne perfshirjen e situatave? Mungese ne pershkrimin e javes romantike..psikologjike?
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Zhigo gezohem qe te rilexoj ne forum pas kaq shuuuume kohesh. :) Tjerat gjona qe rregullohen. E kemi çu sa per numer :LOL:..
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Nicky, do te këshilloja qe te zgjatesh ne detaje pak me shume. Nuk e di un, por kjo perle e jotja eshte aq e bukur saqe vertet me pelqeu tej mase. Sinqerisht.

Soly, dashje apo padashje, forcerisht na kujtove pak nga e kaluara jone. Shkrim modest do te thoja. Un di qe ti ke kapacitete qe shkojn shum larg...

Mony, se di pse, te lexoj dhe te kam lexuar gjithmon. Nuk preferon te dalesh nga “shinat” duket sikur te rilexoj por me fjale te zgjedhura ndryshe nga ti. Aq sa madje, ndonjeher nuk kam pritur fundin e konkursit per autoret sepse e gjeja shrimin tend. Ndoshta e ben sepse keshtu jep maksimunim dhe vertet qe eshte kenaqsi te lexosh...por do te doja te shifja nje Mony ndryshe.

Te tjeret nk i njoh... por gjithkush meriton nje bravo per kohen dhe guximin.
Ndoshta per faktin se une shpreh gjendjen si jam, nuk jam shkrimtare :)
Mgjth rrofsh sepse e vleresoj shume
 

ZHIGO

Lucky me...
Faleminderit Zhig.
Pytje : detaje ku?
Mungojne ne pershkrimin e personazheve? Ne perfshirjen e situatave? Mungese ne pershkrimin e javes romantike..psikologjike?

Pershfshirja e situatave , jam i bindjes se me teper detaje nxisin imagjinaten (edhe pse duhet pasur kujdes, kuptohet). çdokush pershembull qe ka lexuar shkrimin tend ka perjetuar ate ndjesin qe te rreshket djersa nen lekure , si ndjesi sikleti dhe lezeti njekohsisht. Imagjino pak, te ishe zgjatur me teper ne detaje te tjera.

Nejse, mendimi im ky. nje cop QC jam un fundja lol
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Pershfshirja e situatave , jam i bindjes se me teper detaje nxisin imagjinaten (edhe pse duhet pasur kujdes, kuptohet). çdokush pershembull qe ka lexuar shkrimin tend ka perjetuar ate ndjesin qe te rreshket djersa nen lekure , si ndjesi sikleti dhe lezeti njekohsisht. Imagjino pak, te ishe zgjatur me teper ne detaje te tjera.

Nejse, mendimi im ky. nje cop QC jam un fundja lol
Kuptoj. Faleminderit.
Perpos faktit qe une kam nje probleeem te vogeeel,qe sdi te ndaloj kur nis cdo gje. Dhe kisha menduar cdo here qe fus detaje me sh se sa duhet por..e drejte. Ia do mundohem muajin tj :)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
1-Fuqia e deshires,edhe koha godet ose sheron.
Varet.

E bukur . :)

2- Deshire
Thellim
Kerkim!

3- Teksa e lexova m'u kujtua ai libri i Alfred Pezes per Sarah. :)

Ne dileme a ish apo jo Sarah kurtizane?

Ne c'do fjali te prek me detaje c'do veprim.
S'di ne c'forme e shtrydh veten,edhe c'esence prodhon ky lloj i te shkruarit,por me befason. :)

Arrin te lexuesi te thoje (pene e arrire).
:)

4- Sikur ka krijuar nje topth te ndricur te sajen,edhe i dedikohet me fuqite e saj ta shenderroje ne diell.

Kete filozofi e te shenuarit me shpartallon.

I jap voten time.

5- Ambasadoret qe mbrojne tezen se bota eshte e bukur jane ata. :) Zot bekoje token njerzore me sa me shume buzeqeshje dhe urime feminore!!

'' Ju jam mirenjohes,edhe ju falenderoj te gjitheve atyre qe kontribuan me shkrimet e derguara per konkursin e letersise ne kete medium''

Jana!
Te pergezoj e falenderoj e ty.

Si nje ndjekes i ketij nenforumi
Falenderon
Passion!
Tani mund te pergjigjem. Jo,nuk e kam lexuar librin qe permend,ama do mundohem ta ben :)
 

jana80

Super Moderator
PErshendetje te nderuar!!
Duke qene qe Jana nuk kishte mundesi per momentin te jete e disponueshme per te bere lajmerimet e fund muajit,komunikova me te,dhe do bej une tani.

Duke ju falenderuar per dergimet e cdo germe dhe vargu ,le t`iu njohim me emrat e krijuesve tane,qe jane si me poshte.

Krijimi fitues eshte"~
1001 jete me ty! ~ E shkruar nga Monique !~ :) Sic dhe e kemi thene e mesiper ahahahha
Urime dhe njehere @Monique !! :))

Krijimet e tjera.`


1. 1000. Arsye... ~Arfenilla!
2. Buzeqeshjet e mia feminore ~Soulmind!
3. Nje kurtizane ne teater. ~Nicktjeter!

5.Brishtesia... ~Nevertiti!

Duke ju uruar nje pasdite te kendshme ne vazhdim,ju pershendes!!
Dhe sa me shume krijime ndaj postes se Monit uroj ne vazhdimsi te keti kendi letrar! :)

Faleminderit Nevertiti rregullove sadopak moskorrektesine time.

Krijues e dashamires se letersise e te kesaj teme aq te bukur te forumit tone me vjen vertet keq qe smunda te shpall fituesin por deshiroja te ju falenderoja per bashkpunimin tuaj,per ndihmen tuaj, per faktin qe beni te jetoj kjo teme.. per besimin qe keni treguar, per gjithcka..
Jeni me te miret...
Po si mund te jene ndryshe ato qe krijojne, ato qe me mendime krijojne nje bote tjeter,enderrojne nje bote tjeter,perjetojne nje bote tjeter,kontribojne per tu larguar nga monotonia e jetes...
Ju kam xhan miq
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Faleminderit Nevertiti rregullove sadopak moskorrektesine time.

Krijues e dashamires se letersise e te kesaj teme aq te bukur te forumit tone me vjen vertet keq qe smunda te shpall fituesin por deshiroja te ju falenderoja per bashkpunimin tuaj,per ndihmen tuaj, per faktin qe beni te jetoj kjo teme.. per besimin qe keni treguar, per gjithcka..
Jeni me te miret...
Po si mund te jene ndryshe ato qe krijojne, ato qe me mendime krijojne nje bote tjeter,enderrojne nje bote tjeter,perjetojne nje bote tjeter,kontribojne per tu larguar nga monotonia e jetes...
Ju kam xhan miq
Na ke munguar keto kohe e dashur!!
Te perqafoj shume!!
 

Ketrush

Anëtar i ri
Faleminderit Nevertiti rregullove sadopak moskorrektesine time.

Krijues e dashamires se letersise e te kesaj teme aq te bukur te forumit tone me vjen vertet keq qe smunda te shpall fituesin por deshiroja te ju falenderoja per bashkpunimin tuaj,per ndihmen tuaj, per faktin qe beni te jetoj kjo teme.. per besimin qe keni treguar, per gjithcka..
Jeni me te miret...
Po si mund te jene ndryshe ato qe krijojne, ato qe me mendime krijojne nje bote tjeter,enderrojne nje bote tjeter,perjetojne nje bote tjeter,kontribojne per tu larguar nga monotonia e jetes...
Ju kam xhan miq
:unsure::oops::eek:
 
Top