Krijimet e muajit Shkurt 2020

Krijimet e muajit Shkurt 2020


  • Totali i votuesve
    37
  • Poll closed .

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
He mi se ti doje me zevendesu kolegun lol
Po e bere jo mire....e padrejte!
Ne fund do ta them ku
Ky e vetes i bie me pisqolle kokes lol

Larg qofte! lol
 

Desa

Felix - Culpa
Plot ndjenja të shpalosura, secila më e mirë se tjetra por unike në vete.
Vota ime për:

8. Sikurse dje

E pashë veten e para disa viteve, ku dashuria ndaj vetes është primare.....
Si mund të duash dikë tjetër po nuk e deshe veten? Është e mundur! Mbase po, në vargje.....
Përurimet e mia të gjithëve :)
 
I lexova 2 her per te qen e sigurt dhe jo e influencuar nga emocionet e dites.

Nr 1 me mbeti ne fyt ?

Ohhh jam kurjoze tani se u dashurova
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
I lumte pena gjithesecilit per kohen qe i kane kushtuar krijimeve por dhe ate pjese se botes se tyre qe na e percjellin mes vargjeve.
Nje super Bravo per @Moonlight ,e palodhur per te nxitur kedo te sjelle pak nga vetja e vertete.Shume perqafime per ty e dashur.
Pak a shume e kam nje idene se ku do shkoj vota ime,por po kthehem ne nje moment te dyte qe te bindem tamam .
 

Desa

Felix - Culpa
Pershendetje , :)


1. Pergjysem
Pozitivizëm marramendës që kthen gjithçka në përjetim të bukur. (y)


2. Buzëqeshje
Te dua pa fund!
Pikërisht ❤


3. Kujtimet
Këto mbajnë gjallë dhe ruajnë ndjenjën njerëzore. ❤


4. Pesha e mallit
Hene e plote, une gjysem!
Gjysëm e plotë që edhe sikur kurrë mos të takojë gjysmën tjetër, megjithatë dha shumë nga vetja.:)


5. “E mban mend?!”

Te kujtohet kur me the – “Do me mungosh”?
Une e kujtoj sikur te ma kishe thene sot…
Të vret zemrën e vrarë. :cry:
Person me fat që pati në jetë një person të tillë.....6. Dimer serish
Sa ngrohtësi në këtë muaj të ftohtë! Kujtime pa shije të hidhur në pendë. (y)


7. Momente në kohë
E vrava kohën, e nuk u dënova.
Me fat një herë....(y)


8. Sikurse dje - mori votën time.


9. Se dashuria...

Është bërë si rrugë qorre
E kur s´ka qenë? ;)


10. Valsi i jetes..
Bletes ja marrin mjaltin
por ajo prape
Punon..
Në Valsin e jetës! :love:
 

Didi

C'est la vie.
Po kap këto të shkurtrat e më vonë të gjatat meqë duan pak më shumë...

1. Kuptohet përmbajtja ama strofat sikur janë të shkëputura nga njëra-tjetra. Disa pjesë mezi lidhen, ngëc goxha duke e lexuar. Smë pëlqen.

2. Ok, më pëlqen tematika aq. Disa fjali janë të ndërthurura mirë ama se kuptoj këto ë-të kur vendosni ti përdorni, pse nuk i vini në të gjitha fjalët?!

3. Tek tuk disa fjali të mira, smë përcolli ndonjë gjë kushedi.

4. Më pëlqen në tërësi edhe pse disa fjali kur i lexon më ngjan sikur ngëcin. Do e kisha rregulluar më mirë, se nuk është keq. Titulli smë pëlqen.

5 dhe 6, skip për momentin.

7. Fillimi më dha pritshmëri tjetër dhe më zhgënjeu ajo që erdhi pas. Të ishte vazhduar si nisja do kishte dal bukur, smë pëlqeu.

8,9 dhe 10 do i kap në një moment tjetër, kaq për sot.
 

Imp4cT

V.I.P
Po kap këto të shkurtrat e më vonë të gjatat meqë duan pak më shumë...

1. Kuptohet përmbajtja ama strofat sikur janë të shkëputura nga njëra-tjetra. Disa pjesë mezi lidhen, ngëc goxha duke e lexuar. Smë pëlqen.

2. Ok, më pëlqen tematika aq. Disa fjali janë të ndërthurura mirë ama se kuptoj këto ë-të kur vendosni ti përdorni, pse nuk i vini në të gjitha fjalët?!

3. Tek tuk disa fjali të mira, smë përcolli ndonjë gjë kushedi.

4. Më pëlqen në tërësi edhe pse disa fjali kur i lexon më ngjan sikur ngëcin. Do e kisha rregulluar më mirë, se nuk është keq. Titulli smë pëlqen.

5 dhe 6, skip për momentin.

7. Fillimi më dha pritshmëri tjetër dhe më zhgënjeu ajo që erdhi pas. Të ishte vazhduar si nisja do kishte dal bukur, smë pëlqeu.

8,9 dhe 10 do i kap në një moment tjetër, kaq për sot.
Dmth asnje ste pelqen. Lol
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
kush nuk ka votuar ende? kush nuk ka komentuar ende?
urgjent se do bej ban te kjo teme me vone !
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Vota ime shkon per krijimin nr 5,me titull:E mban mend?!
Si,qysh,pse?!
Analistet mund te vijojne me analiza te detajuara.Tregimi i thjesht dhe i bukur,me terhoqi drejt asaj ndjenje per pak min.
Urime te gjitheve!
 
Top