Krijimet e muajit Shkurt..!

Krijimet e muajit Shkurt..!


  • Totali i votuesve
    21
  • Poll closed .
Status
E mbyllur për postime të tjera.

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Votoni,beni detyrimin tuaj forumor letrar..!! :) :p
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Nuk me beri ndonjera per vete qe te me linte pa fjale. Me pelqeu deri diku e para, por teper e gjate dhe kjo e ka bere ate qe e ka shkruajtur te harroj sesi e ka nisur. Me habiti fakti qe dy prej ketyre, ishin shkruar ne gjuhe letrare duke perdorur edhe shkronjen è dhe pastaj kishte perdorur gegerishten. Nuk perputhen, o shkruaj te gjithe gegerishte ose gjuhe letrare..duhet te jet e gjitha njesoj. Sidoqofte i imi eshte mendim si amatore, pa ofenduar njeri. Fitofte me i miri.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Me habiti fakti qe dy prej ketyre, ishin shkruar ne gjuhe letrare duke perdorur edhe shkronjen è dhe pastaj kishte perdorur gegerishten..

Pse Didi gegenishtja s"paska è ..?!
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Pse Didi gegenishtja s"paska è ..?!


Nuk me ke kuptuar. E kisha per faktin qe kur dikush perdor nje gjuhe te paster letrare eshte pa vend te futesh disa fjale gege,
domethene o shkruaje te gjithe ne gegerishte ose letrare. Thjesht jane disa rregulla te vogla qe po te perdoren ja rrit vleren
akoma me shume shkrimit. Duke nisur nga figurat retorike e duke mos lene pas dore gramatiken.

Eshte e vertet qe jemi ne nje forum e nuk fitohet asnje gje por eshte konkurs, duhen thene dhe kritikat, jo vetem te pergezosh.

Them se tani jam shpjeguar me mire. :)
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Nuk me ke kuptuar. E kisha per faktin qe kur dikush perdor nje gjuhe te paster letrare eshte pa vend te futesh disa fjale gege,
domethene o shkruaje te gjithe ne gegerishte ose letrare. Thjesht jane disa rregulla te vogla qe po te perdoren ja rrit vleren
akoma me shume shkrimit. Duke nisur nga figurat retorike e duke mos lene pas dore gramatiken.

Eshte e vertet qe jemi ne nje forum e nuk fitohet asnje gje por eshte konkurs, duhen thene dhe kritikat, jo vetem te pergezosh.

Them se tani jam shpjeguar me mire. :)

PO PO!
Po aq mire sa ne postimin e pare !!
Flm shume!!
Duku prap muajin tjeter ,mos na harro!!
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Ne fakt gershetimi i geges & toske & = gjuhe letrare .... nese nje person/e do arrinte ti gershetonte bashke, e te krijonte dicka .. per mua eshte thesar me vlere.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Votova 5 . Me preku diku aty , ne nje skut te fsheht , ishte hot dhe elegante njekohsisht .
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Nuk me beri ndonjera per vete qe te me linte pa fjale. Me pelqeu deri diku e para, por teper e gjate dhe kjo e ka bere ate qe e ka shkruajtur te harroj sesi e ka nisur. Me habiti fakti qe dy prej ketyre, ishin shkruar ne gjuhe letrare duke perdorur edhe shkronjen è dhe pastaj kishte perdorur gegerishten. Nuk perputhen, o shkruaj te gjithe gegerishte ose gjuhe letrare..duhet te jet e gjitha njesoj. Sidoqofte i imi eshte mendim si amatore, pa ofenduar njeri. Fitofte me i miri.

Po pra , si ajo shprehja ; o goca mos pini uje aty se ka kerrqabla !
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Shum te bukura te gjitha, Fitoft me i/e miri/a ;)

Me e mira eshte shume relative si koncept por dhe e nderlikuar te veçohet .
Mua me e mira me ngjau 1 , megjithate votova 5 , pasi thuente nje tabu te fv
Ngersa ai qe se vlersova fare , qenka i pari !!!
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Me e mira eshte shume relative si koncept por dhe e nderlikuar te veçohet .
Mua me e mira me ngjau 1 , megjithate votova 5 , pasi thuente nje tabu te fv
Ngersa ai qe se vlersova fare , qenka i pari !!!

sme intereson se kush esht thjesht dhash mendimin tim
mos me cito me kaq kisha
flm per mirkuptimin
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Po rilexoja serish krijimet sa e bukur edhe 7. Nuk dua te besoj. Nje bisede ne monolog e hedhur ne vargje ku besimi trasformohet ne boshllek, ku shume here e japim ate ku nuk meritohet dhe cuditerisht gjithmone mbetet si nje mit.. me vjen keq qe skam mundesi te votoj dy here .
 
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Me e mira eshte shume relative si koncept por dhe e nderlikuar te veçohet .
Mua me e mira me ngjau 1 , megjithate votova 5 , pasi thuente nje tabu te fv
Ngersa ai qe se vlersova fare , qenka i pari !!!

Skuptoj
knej thua qe me e mira te ngjau e para
votove pesen
dhe gjithashtu thua qe ste pelqeu e para.
:O
apo kapisht keq un
 

Abisi

offline✌
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

une pelqeva 6,votava 6,do te doja te votoja prape 6,por nuk kam me te drejte vote :(
Por kush eshte autorja e 6 nuk e di :(
 
Redaktimi i fundit:

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Skuptoj
knej thua qe me e mira te ngjau e para
votove pesen
dhe gjithashtu thua qe ste pelqeu e para.
:O
apo kapisht keq un

Ka thene s'me pelqeu ajo qe eshte e para per momentin, Lol. (dmth 4)
S'e kuptoni Hartinin ju :p
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Ne fakt komentin e Didi-t s'e pasket kuptuar. S'ka thene asgje te keqe. Thjesht ka thene o shkruaj letrare ose me dialekt, gege - toske. :D Ne fund te fundit gjithsecili ka mendimin e tij, nuk supozohet t'i pelqejne te gjithe shkrimet. Ndonjeher tregohemi me shume se "lule mos me prek". Lol.
 
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Ka thene s'me pelqeu ajo qe eshte e para per momentin, Lol. (dmth 4)
S'e kuptoni Hartinin ju :p

Kur them un qe kam probleme me gjuhen shqipe sme beson njeri lol
Tani e kam me te qart
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Pershendetje,pershendetjee..:)
Ja ku erdhi dhe data e fundit e muajit shkurt,date ne te cilen do njihemi edhe me autoret e krijimeve tona.

Krijimi fitues,per muajin Shkurt-2016 eshte krijimi;4-Koleksionues zemre! Shkruar nga; Soulmind! :)

Shume shume urime Soulina,!!


Vazhdojme me njohjen e autorve te krijimeve te tjera pjesemarrese;
Perkatesisht kemi;

1-E puthur nga dashuria- Ultraviolet !
2-Proza poetike e dashurisë-Vetoni!
3-Gjuha e zjarrte.-Jana80!
5-Behu e imja!-Nicktjeter!
6-Unë ti dhe vetmia.-Jetmira!
7-Nuk dua te besoj.-Arfenila!
8-Te dua shume!!-Nevertiti!Falenderoje perzemersisht,te gjitha ata qe votuan dhe komentuan ne kete sondazh te pare per vitin-2016.
Dhe sigurisht nje falenderim i vecante per derguesit e ketij konkursi,qe me copezat e tyre,i japin jete dhe mbajne te fresket akoma kete konkurs.
Bashke do rilexohemi ne ditet ne vazhdim per lajmerimet e muajit Mars..:)
Ju pershendes !!
 
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Urime Soul :)
Sikur ta dija qe e pesta te ishte e Nick-ut
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Ne fakt komentin e Didi-t s'e pasket kuptuar. S'ka thene asgje te keqe. Thjesht ka thene o shkruaj letrare ose me dialekt, gege - toske. :D Ne fund te fundit gjithsecili ka mendimin e tij, nuk supozohet t'i pelqejne te gjithe shkrimet. Ndonjeher tregohemi me shume se "lule mos me prek". Lol.


Nuk ishte shume e veshtire jo, por kush do kupton atyre qe su pelqen nuk kuptojn.
Po une shyqyre qe kam ty avokate se nuk e di si do ja dilja :p
Vetem nga nje fjali arrita ta mirja vesh qe ishte 4 e jotja, sa dallohesh ee. Boll fitove lol :*

Me mire qe nuk votova se 4 prej shkrimeve arrita ti dalloja kur i kishte shkruar e hajde pastaj
ke te votoja e ke jo. Me mire qe qenka mbyll votimi. :)
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Urime soulmind .
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Urime fitueses dhe te gjithe pjesmarrseve dhe shefes !
Me bllofoi ultraviolet se nuk e mendoja qe shkruante kaq bukur !! Brava !
Per mua ai ishte me i miri .
Pastaj dhe 7 kishte shume vlera , çudi qe spaka marre vota !!
S'ka shume admirus te poezis ne fv !!
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Krijimet e muajit Shkurt..!

Urime Soul, ne fakt titullin e dashurova direkt :D


Aver si gjithmone ka shndrit dora jote.
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top