Krijimet e muajit Tetor 2019

Krijimet e muajit Tetor 2019


  • Totali i votuesve
    30
  • Poll closed .

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Poezia e pare me pelqeu narrativa. Sikur ti kishte bere 1 redaktim do kishte qene me mire, por rrjedha me pelqeu dhe dashje padashje me dolen para sysh krejt elementet e permendura. Mbyllja(fjalia fundit) eshte super. ndoshta dhe profesioni qe kam me sollen me prane kesaj te shprehure.
 

Elushe

Vogëlushe
Me pelqyen 2 te parat, desha te votoj per 1 por disa gabime ortografike me penguan. Votova 2.

Pergezime te gjitheve per natyren letrare.
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
I kam lexu njeher dhe drejt me thene nuk ma dhane ate impaktin qe kam marre kur i kam lexu me pare... ndoshta jam pak i lodhur per impakt direkt por do i rilexoj prap.

Gjithsesi urime per shkrimet dhe fitofte ai qe paguan me shume. :p
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Moonlighti o Monique?!
ca keni be kshu me kto emra se spo ju njohim ?
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
E veshtire per te votuar pa i lexuar edhe iher por sot do votoj ene un se me kan dhon nje 50 evroshe per me shkund voten..??
 

Vajza

NocturnalMoron
Staf në FV.AL
Ca mendime sipas mendimit tim :p

1. Gjethet bien...

Pak nga te gjitha por asgje mjaftueshem sa per te terhequr syrin dhe mendjen.
Sa rri e shikon kalendarin, lexo ndonje liber qe te pasurosh fjalorin. :)
Une do e titulloja: "Kuturu"
2. Heshtja e vjeshtes

I hodhe te gjitha dhe rifillove me shprese por harrove qe duhet ta kishe bere fakt te kryer jo sikur e ndjen se ndonjehere ndjesite mashtrojne.
Nderthurja e rreshtave bukur.
Une do e rititulloja: "Iku dhe kjo vjeshte e se njomem dot"
3. Ajo Iku...........

Kjo eshte per t'ia dergu ne privat asaj egoistes dhe ti kerkosh llogari per aq shume lendime qe paska shkaktuar.
Por mos i humb shpresat perderisa ke thene kte: "pamvaresisht se une e dashuroja e ajo me dashuronte megjithshpirt"
Germa rremuje, shume fjali te pakuptueshme.
Une do e rititulloja: Brenga4. Gjysma ime me e bukur!

Ca metafora te pa-shkrueshme tek tuk, pershkrim i nje gjendjeje momentale dhe shume imagjinate.
Une do e rititulloja "Mos me ler se do bertas"5. Gjethja e fundit!

Me pelqeu @Soulmind per kte kritiken:
O Zot thash, teshtime qe shkund, mbrapa duhet dicka me e forte e ai/ajo shkon e ma krahason me vjeshten qe shkund gjethet :( te pakten te ishte ndonje stuhi e forte. jo vjeshta!!!!
Ç'lidhje ka krahasimi i nje teshtime me vjeshten dhe gjethet?!
Megjithate kushedi si e ka pasur hallin autori/ja.
Pjesa tjeter eshte e shkruar mire gramatikisht edhe pse me nota melankolie.
Une do e rititulloja: "Leter e pashkruar"6. Pa Titull!

Duket sikur i kerkon diçka dikujt por qe se di se kujt.
Fjalori goxha i pasur dhe fjalite te ndertuara mjaftueshem ne menyre te kuptueshme.
Une do e rititulloja: "Harrova titullin"

Shpresoj mos kem "lenduar" askend me idete dhe kritikat e mia por ça ti bejme, une keto mendime kam per "veprat" ne fjale. :p
Paqe dhe dashuri!
Suksese te gjitheve!
1sh je perfundimishte ? alltan trurin e ke lol ..
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Uaaa as mi amorr spaska votuar? He se i flas une ne cap ske ti. lol

Do votoj sesben ai! Ku ka ketu. lol
Ok fole per amoren....po ti nen amore kur do e lshosh nai pllum lol
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
5 votova , jo se me pelqeu por e lexova me me qejf se te tjerat. Na falni per konfuxionin. :p
 
Redaktimi i fundit:

MrCool

Old School.
I lexova shkrimet dhe te them te drejten nuk mu duken edhe aq te goditura, ne krahasim me ato te Shtatorit jane me dobet.

Votova per Gjethja e fundit.
 

Didi

C'est la vie.
Me ne fund i lexova te gjitha shkrimet. Po them nja dy fjale per secilen.

1- Sme pelqeu me thene te drejten.

2- Permbajtja me pelqen por ama sikur eshte shkruajtur me shpejtesi, forma le per te deshiruar.

3- Mezi e perfundova, shume fjale te perseritura, kam pershtypjen se autori nuk e ka rilexuar.

4- Jo keq, lexohej mire pavarsisht fjalive te sterzgjatura por asgje wow.

5- Fillimi sme pelqeu (si edhe fjalit e sterzgjatura), pjesa tjeter qe me e lezetshme.

6- Titulli dhe forma sme pelqejn, por me pelqejn emocionet qe percjell.

Per te votuar, duhet te mendohem perderisa nuk me kaplloi me emocione asnjera ne vecanti.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Mir do ishte sikur votimet ketu te behen sikurse te konkursi fotografis..dothot te kemi mundesi te votohet me shum se nje foto.
 
  • Më pëlqen
Reactions: Ivy

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Pershendetje

Edhe pak ore na ndajne nga mbyllja e konkursit dhe ende skeni votuar....

Ju lutem votoni se do tju ngelet pishman :p

Serioze, mbetem ne pritje te votave dhe analizave tuaja sepse ju i jepni larmishmeri kesaj teme

Dhe ju falenderoj pa mase qe jeni keta qe jeni :)
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Mir do ishte sikur votimet ketu te behen sikurse te konkursi fotografis..dothot te kemi mundesi te votohet me shum se nje foto.
Arfe ky opsion do hiqet edhe tek fotomania, nuk eshte normale te votojme per me shume se nje krijim ,kur ne fund fituesi eshte vetem nje..

Kalofsh bukur
 
Top