Krijimet e muajit Tetor jane keto: (Votoni)

Krijimet e muajit Tetor jane keto: (Votoni)


  • Totali i votuesve
    15
  • Poll closed .
Status
E mbyllur për postime të tjera.

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Krijimet e muajit Tetor jane keto: (Votoni)

Hartin ,copezat e krijimeve jane si puna e shijeve,te ndryshme ne persona te ndryshem.
Per ty byreku te banalizon krijimin kur e lexon,per mua ka qene spontaniteti i momentit te krijimit.
Pavarsishte qe une nuk jam nje "shkrimtare" (shkruaj krejte per shtate pale qefe te mija, kur me kap 5 minutshi im i frymzimit)dhe as ti nje kritik letrar(me sa di une),perseri ky konkursi kete te mire ka shprehjen e asaj qe mendon gjithesecili.
Une kam nje parim,ato qe i pjell nga shpirti i pjell nga dashuria ime,dhe i dua shume.
Dhe ne kete krijim pavarsishte cfare ai percjell tek te tjeret,per mua ngelet copez dashurie.


Dua te ndalem pak tek ajo pjesa qe kam bere me te kuqe ku ti cilson qe krijimi im fitoi.

Dua te bej nje sqarim per ty dhe per ndjeksit e konkursit me kete rast.
Ne fak nuk doja as une te fitonte,per arsyen e thjeshte sepse une e drejtoj kete konkurs.
Une kam vendosur kete vit krijime te mijat per arsyen te kete pak me shume krijime.
Por nga muaji qe vjen,pavarsishte qe do vendosi krijime,nese ndodh ndonjehere te shkoje ne fitim ne vota ,krijimi im do skulifikohet dhe do dali fitues krijim pas-ardhes qe ka me seshumti vota.
Kjo per te pasur transparenc ne votat e antarve. Mos te kete sa eshte e mundur hije dyshimi ndaj transparences se votave.

Flm Hartin per kritikat e tua,shenjat e piksimit, brenda mundesive do jem ne permirsim e siper,me aq sa do arrije.
Kalofshi mire!!

Po mua pse nuk me the i dashur !!! haha
Ah ne humanet , na pelqen shume kur na lavdrojne , kurse kritikat nuk i pelqelme fare . Normal .
Ne fakt me keqardhje e shoh qe e paske marr paksa per keq kritiken .
U çudita pak . Kjo thjesht pe faktin e relatave qe kemi bashke .
Ti je shume ne rregull me linjen e llogjikes dhe drejtsis dhe kete nuk e ve ne dyshim , por servilet nuk i
kontrollon dot dhe per kete seshte faji jot . DHe ajo qe thua ne lidhje me shijet eshte shume e vertet ,
biles duke pare dhe nivelin intelektual te antarave , nuk me çudit aspak asgje .
Ti ske pse del jasht loje sepse une konstatova ca gjera .

ps . Une ndoshta nuk di te shkruaj , por jam nje kritik letrar shume i mire .
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Krijimet e muajit Tetor jane keto: (Votoni)

Po mua pse nuk me the i dashur !!! haha
Ah ne humanet , na pelqen shume kur na lavdrojne , kurse kritikat nuk i pelqelme fare . Normal .
Ne fakt me keqardhje e shoh qe e paske marr paksa per keq kritiken .
U çudita pak . Kjo thjesht pe faktin e relatave qe kemi bashke .
Ti je shume ne rregull me linjen e llogjikes dhe drejtsis dhe kete nuk e ve ne dyshim , por servilet nuk i
kontrollon dot dhe per kete seshte faji jot . DHe ajo qe thua ne lidhje me shijet eshte shume e vertet ,
biles duke pare dhe nivelin intelektual te antarave , nuk me çudit aspak asgje .
Ti ske pse del jasht loje sepse une konstatova ca gjera .

ps . Une ndoshta nuk di te shkruaj , por jam nje kritik letrar shume i mire .

Absulutisht asgje s"kam keqkuptuar.
Eshte ajo cfare une mendoj ne lidhje me diskutimin e siper. Ne qofte se nuk e shkruaj sic une mendoj,i bie te keqkuptoj veten..:)
Besoj je dakort deri ketu.

Sa per ; Pse ju drejtova Arfes ashtu,po nderq gabimin tani menjehere..

Flm i nderuar Hartin..:)

Te pershendes e mbremje te kendshme!!
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Krijimet e muajit Tetor jane keto: (Votoni)

Absulutisht asgje s"kam keqkuptuar.
Eshte ajo cfare une mendoj ne lidhje me diskutimin e siper. Ne qofte se nuk e shkruaj sic une mendoj,i bie te keqkuptoj veten..:)
Besoj je dakort deri ketu.

Sa per ; Pse ju drejtova Arfes ashtu,po nderq gabimin tani menjehere..

Flm i nderuar Hartin..:)

Te pershendes e mbremje te kendshme!!

I dashur desha une haha
Naten e mire dhe ty e dashur dhe do filloj te shkruaj dhe une . Ku ta dergoj krijimin ?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Krijimet e muajit Tetor jane keto: (Votoni)

I dashur desha une haha
Naten e mire dhe ty e dashur dhe do filloj te shkruaj dhe une . Ku ta dergoj krijimin ?

hahahahaha Hartin,pavarsisht qe fjala ka kuptimin e bisedes se ngrohte dhe vlersuese.
Po ta them me sinqeritet,ate fjale ne gjinin mashkullore e drejtoj ne nje forme aq te rezervuar,me sakte vetem brenda familjes time.
Dhe pse mundet te ngjaje pak demode ne kete qe them,eshte nje e vertet hahahahaha.
Ti e di konsideraten time per ty,qe eshte shume e larte.
Keshtu qe une ngelem prap tek fjale respektuese e statusit tim vlersues pra:.

I nderuar Hartin,krijimet dergohen ne posten time private.
Tema per muajin qe sapo filloj eshte:

Nentori yne
Nentor- Shko dallendyshe vs Teme e lire.


Krijimet pranohen deri me daten 14 Nentor.

Te pershendes :))
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Krijimet e muajit Tetor jane keto: (Votoni)

hahahahaha Hartin,pavarsisht qe fjala ka kuptimin e bisedes se ngrohte dhe vlersuese.
Po ta them me sinqeritet,ate fjale ne gjinin mashkullore e drejtoj ne nje forme aq te rezervuar,me sakte vetem brenda familjes time.
Dhe pse mundet te ngjaje pak demode ne kete qe them,eshte nje e vertet hahahahaha.
Ti e di konsideraten time per ty,qe eshte shume e larte.
Keshtu qe une ngelem prap tek fjale respektuese e statusit tim vlersues pra:.

I nderuar Hartin,krijimet dergohen ne posten time private.
Tema per muajin qe sapo filloj eshte:

Nentori yne
Nentor- Shko dallendyshe vs Teme e lire.


Krijimet pranohen deri me daten 14 Nentor.

Te pershendes :))

Seksiste flm ! Haha
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Krijimet e muajit Tetor jane keto: (Votoni)

O nevi ,po un ca te bej se kam dergu vetem pak rreshta muajn se iku!? dhe e pash se sikur nuk ju mbushi syrin! tani kam frik te dergoj prap.:liber:
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Krijimet e muajit Tetor jane keto: (Votoni)

O nevi ,po un ca te bej se kam dergu vetem pak rreshta muajn se iku!? dhe e pash se sikur nuk ju mbushi syrin! tani kam frik te dergoj prap.:liber:

hahahahaha tani te shtosh edhe nje strof tjeter me shume,heres tjeter.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Krijimet e muajit Tetor jane keto: (Votoni)

hahahahaha tani te shtosh edhe nje strof tjeter me shume,heres tjeter.

Po un nuk jam ndonje gjeni e letersis ... dhe tani aqe kisha mundesi aqe solla ,,por e pash se muar shum kritika! edhe pse shum e vogel te jemi realist, eshte desh te fitoj se gjynah:djep:
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Krijimet e muajit Tetor jane keto: (Votoni)

Urime Nev. Plotesisht e merituar :)
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Krijimet e muajit Tetor jane keto: (Votoni)


Po un nuk jam ndonje gjeni e letersis ... dhe tani aqe kisha mundesi aqe solla ,,por e pash se muar shum kritika! edhe pse shum e vogel te jemi realist, eshte desh te fitoj se gjynah:djep:

Tani heres tjeter do te leshoj rradhen une ahhahahaha,e do fitosh ti.
Ama Arfe mos u anko kot,se mori kritika,por dhe vlesime e vota.
Strofa jote u krahasua me Kadaren ne mos gaboj ne emrtim..:).
Mos u degjo tani.rri :p

Urime Nev. Plotesisht e merituar :)

Aver flm shume :))
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Krijimet e muajit Tetor jane keto: (Votoni)

Arfeee,ti tek je ajo demelica me dy rreshta eee ? :p..lodhe i cik gishtat mi cdo me dy rreshta me rime :D
Perteje shakas..ju pergzoj per cdo rreshte qe merrni mundin te shkruani ,ju kam zili qe keni kete talente ne te shkuare..ju lexojm me knaqesi gjithseclilin qe eshte pjese e konkursit!

Mos ju shterrt kurr ai burim/frymezim i te shkruajturit.

Nevii,urim e dashur. :)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Krijimet e muajit Tetor jane keto: (Votoni)


Po un nuk jam ndonje gjeni e letersis ... dhe tani aqe kisha mundesi aqe solla ,,por e pash se muar shum kritika! edhe pse shum e vogel te jemi realist, eshte desh te fitoj se gjynah:djep:

Shume kritika thote, pse gjuan larg e larg ti mi se vetem une kam shkruar.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Krijimet e muajit Tetor jane keto: (Votoni)

Shume kritika thote, pse gjuan larg e larg ti mi se vetem une kam shkruar.

Jo moj se dhe solmind ka then 1 strof pak !eshte shkrimi im dhe nuk dua kritika meqe jam ne fillim te karrjeres:eek:hh
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Krijimet e muajit Tetor jane keto: (Votoni)

Jo moj se dhe solmind ka then 1 strof pak !eshte shkrimi im dhe nuk dua kritika meqe jam ne fillim te karrjeres:eek:hh

Po te thuash eshte pak seshte kritike, Souli po bente propaganda qe ne fillim votojeni votojeni
Me ca mbulohet kjo tashi, apo me kritiken e nje strofe :p
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Krijimet e muajit Tetor jane keto: (Votoni)

Po te thuash eshte pak seshte kritike, Souli po bente propaganda qe ne fillim votojeni votojeni
Me ca mbulohet kjo tashi, apo me kritiken e nje strofe :p

Soulina nuk tha te votohet ai strof pra.Dhe me me shaka e tha te votonin ate shkrimin ..nejse, dhe un per shaka e fillova me nevin se kritikat jan te mirseardhura .Un nga kritikat edhe mesoj madje....pse jo kur eshte ne pytje dikushe se din ta vlersoj letersin siq je ti solmind, nevi etc etc qe merreni shum koh me shkrimet .
 
Redaktimi i fundit:

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Krijimet e muajit Tetor jane keto: (Votoni)

Soulina nuk tha te votohet ai strof pra.Dhe me me shaka e tha te votonin ate shkrimin ..nejse, dhe un per shaka e fillova me nevin se kritikat jan te mirseardhura .Un nga kritikat edhe mesoj madje....pse jo kur eshte ne pytje dikushe se din ta vlersoj letersin siq je ti solmind, nevi etc etc qe merreni shum koh me shkrimet .

Une nuk merrem me shkrime, 2 minuta kur ma kerkojne, dhe jam sh amatore :D..
Si dhe s' kam ber propagande per asnje, pervec vetes, qe e degjoi averi kerkesen dhe bofte hajer, Lol

Tani shkrime te mbara per nentorin te gjitheve :)
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top