Krishteret dhe e verteta.....

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Krishteret dhe e verteta.....

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Disa pyetje per krishteret?
PثR KRISHTERثT

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
O i krishtere....a e di se ?

Momenti madheshtor kur Isa a.s. flet si bebe i posalindur.

[video=youtube;-jGBlZiobb8]https://www.youtube.com/watch?v=-jGBlZiobb8[/video]
 

jana80

Super Moderator
Themelues
titullin e shoh pak te palidhje me cke sjell Jetesa...
cpytje ke te pergh sa di.. me aq sa paah nje video thuhet nese zotin tuaj e vran njerez czot eshte ai? e une po te pergjigjem zot i dashurise i faljes i meshirimit.. zot qe me ate gjak lau mekatet tona..
pse nuk e ndihmuan engjejt kur ai qau ?
ai nuk kerkoj ndihmen e engjejve ai tha" u befte vullnesa jote ate" dhe nuk qau por tha " fali zot se sdine cpo bejne"
pytjet tjera mbi mishin si u vra apo kockat etj etj ne besojm se ishte mish prej mishi e gjak prej gjaku pikerisht per kete motiv lindi ( sic thuhej nga vend i erret) ne fakt lindi per te dhen drite... etj etjj

me pas thuhet qe a duhet djegur e shkaterruar kryqi e kush e beson me e llogjikeshme thuhet ..... pastaj nuk e ndjeka me videon pasi pikerisht ketu bej force..
ne te krishteret besojme ate qe ketu thuhet eshte me e llogjikeshme te shkaterrohet e digjet...
paqe njerez pa shkaterrime, djegje dhe gjykime apo ndeshkime ne skemi ate te drejte jemi vellezer njerez e besimi eshte vetjak.
por duhet te jet paqe dashuri te kthesh faqen tjeter, te duash tjetrin si veten mos te besh keq...e mos tbesh ate qe sdo te te bejne ..
ky eshte themeli i besimit tim .. dashuri falje paqe ...
sorry po keto video jan pak provokatorie e me shume se bashkejetim jan si nxitje ne armiqesi apo qe bejn te shtyn te besh keq atij qe eshte e beson ndryshe nga ty!
i shkrujta keto nga pak min te videis 3 qe solle jetesa...


ps.. po ju postoj nje lutje ne pergj pse duam kryqin :)

Te adhuroj o kryq i shejte
qe u stolise me trupin tejet te shejte te zotit tim
i mbuluar dhe i lyer me gjakun e tij te tejcmuar

te adhuroj o zoti im i vene ne kryq per mua

te adhuroj o kryq i shejte
per dashurite e atij qe eshte zoti im!
 
Redaktimi i fundit:

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
6513283f9f23ded9fcb8e1fd1051355d.gif

Titullin e ka plotesisht me realitetin qe i perputhet....ooo Jana kam prit me shum nga ti moj.... cka thua keshtu? :D

Nese Zoti sipas juve paska vdekur, kush po na mbizoteron neve tani?........meqenëse videot jane shum te qarta.


Ok nese beson ti ashtu.... // Bye.
 

Attachments

 • 6513283f9f23ded9fcb8e1fd1051355d.gif
  6513283f9f23ded9fcb8e1fd1051355d.gif
  982.9 KB · Shikime: 0
 • 6513283f9f23ded9fcb8e1fd1051355d.gif
  6513283f9f23ded9fcb8e1fd1051355d.gif
  982.9 KB · Shikime: 0

jana80

Super Moderator
Themelues
6513283f9f23ded9fcb8e1fd1051355d.gif

Titullin e ka plotesisht me realitetin qe i perputhet....ooo Jana kam prit me shum nga ti moj.... cka thua keshtu? :D

Nese Zoti sipas juve paska vdekur, kush po na mbizoteron neve tani?........meqenëse videot jane shum te qarta.


Ok nese beson ti ashtu.... // Bye.


pikveshtrime te ndryshme jetesa .. keto pergj qe kerko ne 2017 gjenden ne beslidhjen e vjeter :)
 

Attachments

 • 6513283f9f23ded9fcb8e1fd1051355d.gif
  6513283f9f23ded9fcb8e1fd1051355d.gif
  982.9 KB · Shikime: 0
 • 6513283f9f23ded9fcb8e1fd1051355d.gif
  6513283f9f23ded9fcb8e1fd1051355d.gif
  982.9 KB · Shikime: 0

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Pse nuk arrij ta marr seriozisht Jetesen asnjehere ( ketu duhet ai smile qe ve duart ne mjeker e mendohet)
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
natyrisht qe jan pikeveshtrime te ndryshme jana... Mir qe i paskeni aty, i gjetet tani?


...ti me fillim the titulli palidhje? Pra ju veq i paskeni ne beselidhjen e vjeter -siq po thu.... Nese keto qenkan ne beselidhjen e vjeter, ateher cfare eshte me ato perzierje qe i beni vazhdimisht? Ateher i bie se spo i merrshi seriozisht se cfare shkruan aty.


keto i kam sjell ne menyre qe te kuptohen gjanat thellesisht siq jane, asgje me shum....


Te pershendes me mirkuptim
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
mendoj qe kjo teme duhet te vendoset te rubrika e muslimaneve, per shkak se hulumtimet e verteta dhe sqarimet jane te bera nga muslimanet... dhe aty e ka vendin... jo ketu. (me vjen keq me kohe qe e kam postu ne vend te gabuar)


do ishte mir te cvendoset!

Thank you!
 
Top