Kryeministri grek i shpëton jetën 19-vjeçares shqiptare shtatzënë, ja si e bëri: I vuri…….

Kryeministri grek i shpëton jetën 19-vjeçares shqiptare shtatzënë, ja si e bëri: I vuri…….​

1606134196532.png
Gjatë kësaj fundjave angazhimi në kohë rekord i zyrës kryeministrore dhe emergjencave sociale në Greqi ka bërë që t’i shpëtohet jeta një emigranteje nga Puka që jeton në Mykonos i cili është i mirënjohur edhe si ishulli i pasanikëve .

Jeta e emigrantes shqiptare nga Puka 19- vjeçares Adelina Gjeloshi e cila kisht e pësuar një për keqësim të papritur të shëndetit të saj sipas të afërmve ishte në ‘fije të perit’.

Që jeta e emigrantes shtatzanë 7 muajshme të mos rr eziko hej ajo duhej transportuar me urgjencë në një nga spitalet më të mira të Greqisë por mbizotërimi i motit të keq nuk lejonte fluturimin e helikopterëve dhe transportin e saj për në klinikat e specializuara.

Por sapo Zyra e Kryeministrit të Greqisë është njohur me rastin në fjalë nga kryebashkiaku i Mykonos ai ka urdhëruar që të vihej në dispozicion për të transportuar emigranten shqiptare avionin qeveritar në një kohë mjaft të shkurtër.

Avioni qeveritar sikurse kishte urdhëruar kryeministri Mitsotakis ka shkuar dhe ka mundur të transportojë drejt spitalit emigranten shqiptare nga Puka për në spitalin “Aleksandra” në Athinë. Falë solidaritetit të treguar dhe ndërhyrjes së specializuar në klinikën e Spitalit të Athinës emigrantja shqiptare nga Puka e ka kaluar rrezikun. Të afërmit e saj dhe komuniteti shqiptar që jeton e punon në Mykono i kanë shprehur mirënjohje për këtë gjest kryebashkiakut të ishullit grek si dhe kryeministrit Mitsotakis.


WhatsApp-Image-2020-11-21-at-21.52.19-770x402.jpg
 

Attachments

  • WhatsApp-Image-2020-11-21-at-21.52.19-770x402.jpg
    WhatsApp-Image-2020-11-21-at-21.52.19-770x402.jpg
    34.8 KB · Shikime: 0
  • WhatsApp-Image-2020-11-21-at-21.52.19-770x402.jpg
    WhatsApp-Image-2020-11-21-at-21.52.19-770x402.jpg
    34.8 KB · Shikime: 0
Si pjestar i minoritetit greek,normalisht duhet te ndihesha krenar per kete gjest. Por,meqenese Greqia po sillet keq me ne minoritaret,me mire po i ve fre krenarise sime. Greqia na ka braktisur ne minoritaret.
 
Me verte ka bo nje gjest per tu admiruar . Fund kur behet fjale per jete njeriu nuk duhet te mendojm per rracizem inate apo gjera qe bien ndesh me njerzillikun !
 
Si pjestar i minoritetit greek,normalisht duhet te ndihesha krenar per kete gjest. Por,meqenese Greqia po sillet keq me ne minoritaret,me mire po i ve fre krenarise sime. Greqia na ka braktisur ne minoritaret.
Ti qenke agjenti i vertet lol
 
Ti qenke agjenti i vertet lol
Po ca agjenti o burre. Kam bere 1400 km,nga Saranda ne Athine,vetem per nje firme. Kam bere edhe nja 2000 km te tjera Sarande-Janine,kam paguar edhe 5000 euro,edhe pasaporten greke nuk po ma japin.Ja japin afrikaneve dhe arabeve,dhe mua jo. Kujtoni ju se shteti grek can b...per minoritetin? As qe e rruan fare. Kur shkova per here te pare ne Greqi,me lane te prisja ne "token e askujt",midis Shqiperise dhe Greqise. Ne ujerat nderkombetare,me nje fjale.Polici grek me shikonte sikur isha kriminel. Legeni...
 
Po ca agjenti o burre. Kam bere 1400 km,nga Saranda ne Athine,vetem per nje firme. Kam bere edhe nja 2000 km te tjera Sarande-Janine,kam paguar edhe 5000 euro,edhe pasaporten greke nuk po ma japin.Ja japin afrikaneve dhe arabeve,dhe mua jo. Kujtoni ju se shteti grek can b...per minoritetin? As qe e rruan fare. Kur shkova per here te pare ne Greqi,me lane te prisja ne "token e askujt",midis Shqiperise dhe Greqise. Ne ujerat nderkombetare,me nje fjale.Polici grek me shikonte sikur isha kriminel. Legeni...
Ti je grek,Shqiptar a coban? Lol
 
Une mund te behem edhe alien. Njerezit ndryshojne. Deri ne moshen 34 vjecare,une e dija veten shqiptar. Kur shkuan ne Greqi dhe hapem qitapet,"dolla" grek. Kjo me ra si bombe,sepse une isha shqiptar nacionalist.
 
Crendesi ka mo... atehere sipas teje duhet ber edhe dallimi midis myslimanit e te krishterit normalit e anormalit pse duhet me i paragjyku them une...
Ka si nuk ka. Ti neser mund ta ndjehesh vetem lis peme, te pasnesermen arab e nje jave me vone si indian i amerikes lol


Ndjesian vjen e shkon
Qenia qendron
 
Ka si nuk ka. Ti neser mund ta ndjehesh vetem lis peme, te pasnesermen arab e nje jave me vone si indian i amerikes lol


Ndjesian vjen e shkon
Qenia qendron
Po edhe duhet te me paragjykosh ! Une se shof te drejte une nuk eshte se ndryshoj sidomos kombesin nuk do e nderroja me as gje dhe jam aq patriot sa ska ket e ndiej por tjeret si paragjykoj dot !
 
.
Po edhe duhet te me paragjykosh ! Une se shof te drejte une nuk eshte se ndryshoj sidomos kombesin nuk do e nderroja me as gje dhe jam aq patriot sa ska ket e ndiej por tjeret si paragjykoj dot !
Te paragjykosh eshte njeri
Dhe paragjykimi eshte mbrojtje
Paragjykimi ndan, paragjykimi eshte mbijetese ashtu sic eshte ngjashmeria.


Nuk mund te jesh patriot e te thuash nuk paragjykoj. Sepse njera kundershton tjetren. :)
 
1.3 milione greke u debuan Azia e Vogel. Kishin 3000 vjet qe jetonin aty. Po ashtu 3 milione muslimane u debuan nga Ballkani. Pas luftes se dyte boterore 7 milione gjermane u shkulen nga Evropa Lindore. Ne 1948 afer 1 milione Palestineze u debuan nga pushtuesit cifute. Po te vazhdojme keshtu,nuk mbarojme kurre.
 
@ZoteriaJuaj Tani nese ke qef kshu ok. Por une e shof ne diten e sotme eshte lufte klasash inteligjence shpesh here ose perhere me paragjykime gabon.... edhe po gabove ska kthim mbrapsht... prandaj cdo shtet ka pretendimet e veta dhe ne si Shqiptare paragjykimet dhe perfitimet vetiake na kan len shume mbrapa eshte normale qe tjeret do perfitojne... ktu tek ne nuk ka perfituar vetem greku, po serbi amerikani dreqi e shejtani.
 
@ZoteriaJuaj Tani nese ke qef kshu ok. Por une e shof ne diten e sotme eshte lufte klasash inteligjence shpesh here ose perhere me paragjykime gabon.... edhe po gabove ska kthim mbrapsht... prandaj cdo shtet ka pretendimet e veta dhe ne si Shqiptare paragjykimet dhe perfitimet vetiake na kan len shume mbrapa.
Paragjykimet vetiake dhe shteterore te cojne perpera.

Shiko greqin ka paragjykim fetar, i ben te bardhe e te pjekur grek, dhe mbijne minoritaret si kerpudha mbas shiut lol


Kurse europa "ska" paragjykim rracor te kufijt e saj dhe popullata vendase ne tkurrje. ;)
 
Top