Kryeministri grek i shpëton jetën 19-vjeçares shqiptare shtatzënë, ja si e bëri: I vuri…….

Kryeministri grek i shpëton jetën 19-vjeçares shqiptare shtatzënë, ja si e bëri: I vuri…….​

1606134196532.png
Gjatë kësaj fundjave angazhimi në kohë rekord i zyrës kryeministrore dhe emergjencave sociale në Greqi ka bërë që t’i shpëtohet jeta një emigranteje nga Puka që jeton në Mykonos i cili është i mirënjohur edhe si ishulli i pasanikëve .

Jeta e emigrantes shqiptare nga Puka 19- vjeçares Adelina Gjeloshi e cila kisht e pësuar një për keqësim të papritur të shëndetit të saj sipas të afërmve ishte në ‘fije të perit’.

Që jeta e emigrantes shtatzanë 7 muajshme të mos rr eziko hej ajo duhej transportuar me urgjencë në një nga spitalet më të mira të Greqisë por mbizotërimi i motit të keq nuk lejonte fluturimin e helikopterëve dhe transportin e saj për në klinikat e specializuara.

Por sapo Zyra e Kryeministrit të Greqisë është njohur me rastin në fjalë nga kryebashkiaku i Mykonos ai ka urdhëruar që të vihej në dispozicion për të transportuar emigranten shqiptare avionin qeveritar në një kohë mjaft të shkurtër.

Avioni qeveritar sikurse kishte urdhëruar kryeministri Mitsotakis ka shkuar dhe ka mundur të transportojë drejt spitalit emigranten shqiptare nga Puka për në spitalin “Aleksandra” në Athinë. Falë solidaritetit të treguar dhe ndërhyrjes së specializuar në klinikën e Spitalit të Athinës emigrantja shqiptare nga Puka e ka kaluar rrezikun. Të afërmit e saj dhe komuniteti shqiptar që jeton e punon në Mykono i kanë shprehur mirënjohje për këtë gjest kryebashkiakut të ishullit grek si dhe kryeministrit Mitsotakis.


WhatsApp-Image-2020-11-21-at-21.52.19-770x402.jpg
 

Attachments

  • WhatsApp-Image-2020-11-21-at-21.52.19-770x402.jpg
    WhatsApp-Image-2020-11-21-at-21.52.19-770x402.jpg
    34.8 KB · Shikime: 0
  • WhatsApp-Image-2020-11-21-at-21.52.19-770x402.jpg
    WhatsApp-Image-2020-11-21-at-21.52.19-770x402.jpg
    34.8 KB · Shikime: 0
Paragjykimet vetiake dhe shteterore te cojne perpera.

Shiko greqin ka paragjykim fetar, i ben te bardhe e te pjekur grek, dhe mbijne minoritaret si kerpudha mbas shiut lol


Kurse europa "ska" paragjykim rracor te kufijt e saj dhe popullata vendase ne tkurrje. ;)
Vlla nuk eshte paragjykimi kjo... eshte presion politike shumicen e rasteve vijne nga kisha e vatikani. Pa me thuaj pse i ka shit ishujt ke gjermani... pse se ka paragjyku dot Gjermanin lool
 
Keshtu i prisni miqte?
I mirëseardhur gjithmonë dhe ndjesë për gabimet që na bëjnë ‘njerëz’. Më thonte mami im: zemërohu me dikë aq sa e ka kapacitetin ?

Tema:
Nga përmbajtja e artikullit në fillim (pa paragjykime), besoj se vajzën e shpëtoi mbase ndonjë sigurim shëndetësor, si pikë e parë. Pastaj, njerëz të mirë ka edhe aty ku më së paku e presim.
 
Top