KUJDES GJUHEN

Dasaaa

Antarë i Respektuar
Gjuha e TIGRIT

Është aq e fuqishme sa që kur ze gjahun i ndan lëkurën nga mishi!

Renditet si e dyta në botë pas gjuhës së njeriut e cila ndan burrin nga gruaja, vllain nga vëllai, shokun nga shoku,......KUJDES GJUHEN?
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Si teme e lesetshme duket duke marre krahasimin qe eshte bere me gjuhen e kafsheve
Kshuqe ka te drejte autori qe thot se gjuha(fjala) i ka ndare te gjith nga miqt shoqet familja etc .
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Vertet duhet kujdes me gjuhen .
Kur nuk ke diçka interesante per te thene ,
me mire mbyll gjuhen ne goje dhe hap vesht .
Nese nuk ke Dicka te mire per te thén me mire hesht se te Thuash Dicka qe nuk duhet thene.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
"gjuha"
ky element i perdorur dhe ne fabula.
Gjella me e mire dhe me e keqe nga Asopi ne mos gaboj. e harruat? ☺
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Vertet duhet kujdes me gjuhen .
Kur nuk ke diçka interesante per te thene ,
me mire mbyll gjuhen ne goje dhe hap vesht .
Shume drejte e ke thene. Nese nuk do te flasesh sic duhet mbylle brenda gojes gjuhen mos e lesho lart e poshte pa kontroll ?
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Fiks per teme diskutimesh esht
Lexo lexo akoma se nuk po i thot kush nuk Eshte teme diskutimesh . Mos u kap me nje postim. Nga titulli u bazova qe ja Thash ate , prisja Dicka ne lidhje me gjuhen , dialektet etj.
nuk po ja mohon njeri kontributin .
Lexo postimet ne vijim.
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Motra un ju pergjigja sinqerisht ne postimin tim te pare ai mkemb perpjete.
ndaj ja Thash ate .

Po a isha un qe ju Thash njehere tek nje teme sikur te hapnim nje teme per gjuhen?
kte tendence kisha asnje negative.
Me sakte kte @Xhelozi.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Gjuha hap plage,ashtu sic dhe sheron te tjera.
Kaq shume proverba i dedikohen gjuhes e fjales por prap njeriu nxitohet e shpesh i leshon fjalet pa teklif.
Mire do ishte te mendoheshim 10 here e te flisnim 1 here. Por, mendoj se me kohen njeriu meson edhe si te flase e kur te flase.
 

Dasaaa

Antarë i Respektuar
Lexo lexo akoma se nuk po i thot kush nuk Eshte teme diskutimesh . Mos u kap me nje postim. Nga titulli u bazova qe ja Thash ate , prisja Dicka ne lidhje me gjuhen , dialektet etj.
nuk po ja mohon njeri kontributin .
Lexo postimet ne vijim.
Ju lutem ndoshta keqkuptim apo çka nuk po kuptoj,por një e di nuk është ne rregull me u tall me Antarë veq se jan te ri e disa këtu po mbahen ne jemi qe ca vite.
Mundem edhe me gabu,mundem me kan edhe i pa shkoll mundem e mundem,por nuk është ne rregull me banalizu temen(ashtu si veprun dhe u shprehen disa)e mos me marr masa.
Sidoqoft për mu nuk është problem ngase jeta me ka rastisur edhe me njerz mete....
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Lexo lexo akoma se nuk po i thot kush nuk Eshte teme diskutimesh . Mos u kap me nje postim. Nga titulli u bazova qe ja Thash ate , prisja Dicka ne lidhje me gjuhen , dialektet etj.
nuk po ja mohon njeri kontributin .
Lexo postimet ne vijim.
Llogjiken e kam te zberthej temen dhe arrij ne konkluzion qe :
- kjo teme ka cfar te diskutojm !

Pra spo hyj me lexu ma siper se kalon ne ceshtje humori
Pra du t'dal ktu qe gjuha (fjala) nuk duhet then pa u mendu 100 her se nje fjal te prish nje fjall te rregullo me X person . Ate qe e thu smund t terheqesh . Gjithcka ka t'beje me komunikimin .

Tashi ktu ke t drejt ta nisesh diskutimin rreth teme nese do qe ta diskutojm normal
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Ju lutem ndoshta keqkuptim apo çka nuk po kuptoj,por një e di nuk është ne rregull me u tall me Antarë veq se jan te ri e disa këtu po mbahen ne jemi qe ca vite.
Mundem edhe me gabu,mundem me kan edhe i pa shkoll mundem e mundem,por nuk është ne rregull me banalizu temen(ashtu si veprun dhe u shprehen disa)e mos me marr masa.
Sidoqoft për mu nuk është problem ngase jeta me ka rastisur edhe me njerz mete....
Dasa . Aq sa te dish shkruaj pa kalu ne ofendime dhe je ok
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Ju lutem ndoshta keqkuptim apo çka nuk po kuptoj,por një e di nuk është ne rregull me u tall me Antarë veq se jan te ri e disa këtu po mbahen ne jemi qe ca vite.
Mundem edhe me gabu,mundem me kan edhe i pa shkoll mundem e mundem,por nuk është ne rregull me banalizu temen(ashtu si veprun dhe u shprehen disa)e mos me marr masa.
Sidoqoft për mu nuk është problem ngase jeta me ka rastisur edhe me njerz mete....
Nuk je gabim aspak. Gabim jan ato qe fluturojne me pras .dhe ironizojne antaret neper tema. Shpresoj qe kjo gje te mos behet e shpeshte se te neverit cdo gje
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Ju lutem ndoshta keqkuptim apo çka nuk po kuptoj,por një e di nuk është ne rregull me u tall me Antarë veq se jan te ri e disa këtu po mbahen ne jemi qe ca vite.
Mundem edhe me gabu,mundem me kan edhe i pa shkoll mundem e mundem,por nuk është ne rregull me banalizu temen(ashtu si veprun dhe u shprehen disa)e mos me marr masa.
Sidoqoft për mu nuk është problem ngase jeta me ka rastisur edhe me njerz mete....
Ja gabimi i radhes sepse per mua ai qe vjen sot dhe ai qe drejton kte faqe jan njelloj . E un njelloj si ju.
Thjeshte nuk me erdhi mire qe mu pergjigje ashtu .
Ke hap dy tema kur te kam ironizuar?
a tu pergjigja normal dje ?
Kush po te ul vlerat.
Je shume gabim nuk jam tip qe nenvleresoj as gjykoj njeri . Ke ber shaka kam ber shaka ama kur te flas normal e tme pergjigjesh si sot e pastaj ben viktimen e thua nuk me vlereson? Vazhdo forumo i qete tani .
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
kush eshte dasa? anetar i ri apo i vjeter?
 

Dasaaa

Antarë i Respektuar
Nuk je gabim aspak. Gabim jan ato qe fluturojne me pras .dhe ironizojne antaret neper tema. Shpresoj qe kjo gje te mos behet e shpeshte se te neverit cdo gje
Para ca viteve kam qen ne forume por nuk jan toleru këto gjana.
Nejse ne ktu jem me u argetu,me mesu,me marr njohuri,me u njoftu etj,por jo mu tall,se fundi fundit edhe ja bojm deelete forumit e nuk lejojm atë qe po sho..
 

Dasaaa

Antarë i Respektuar
Ja gabimi i radhes sepse per mua ai qe vjen sot dhe ai qe drejton kte faqe jan njelloj . E un njelloj si ju.
Thjeshte nuk me erdhi mire qe mu pergjigje ashtu .
Ke hap dy tema kur te kam ironizuar?
a tu pergjigja normal dje ?
Kush po te ul vlerat.
Je shume gabim nuk jam tip qe nenvleresoj as gjykoj njeri . Ke ber shaka kam ber shaka ama kur te flas normal e tme pergjigjesh si sot e pastaj ben viktimen e thua nuk me vlereson? Vazhdo forumo i qete tani .
Nuk ke hjg shprehja jote me lart a???
Nese un kam hap tem ne rubrik te gabuar veq e bart atu ku duhet edhe është ne rregull.
Shiko temen qe kam hapur dje se si jan tall..
Amo nuk viktimizohna por shprehna kur sho se diqka nuk është ne rregull.
Si është e mundur me kan ende postimi i asaj antares që tha po vin budallt ne forum.
Ju lutem..
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Para ca viteve kam qen ne forume por nuk jan toleru këto gjana.
Nejse ne ktu jem me u argetu,me mesu,me marr njohuri,me u njoftu etj,por jo mu tall,se fundi fundit edhe ja bojm deelete forumit e nuk lejojm atë qe po sho..
Une smund te them gje per tolerimet e rregullat qe duhet ndjekur nga stafi se jam njelloj si ti usere e thjeshte.por nje gje te them me siguri qe nuk jan te gjithe stafi keshtu
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Cka po e merrni ngat zemres aman edhe nje humor me te voglin?

Mos eshte kjo hera e pare qe temat serioze shnderrohen ne chit-chat dhe humor ?

Ke jo me dhjetra po qindra mos te bej te madhe, tema ku une dhe shume te tjere kemi hapur per diskutime dhe eshte bere humor me to, qofte nga stafistet, qofte nga anetaret e thjeshte. Andaj, nese stafi e ka vendos qe nga sot, nga kjo teme te behet i drejt dhe te respektoj rregulloren, le te na lajmeroje, une do jem i pari qe do e zbatoj, por mos mendoni se keni zbatuar rregulloren cdohere, po flas ne pergjithesi, pertoj te merrem me keto gjera madje por me duket qe eshte e tepert kjo.

Dasa si anetar i ri, meqe paska pervoje me forume, duhet ta dije qe kur hapet nje teme tek diskutimet shoqerore, duhet te behet edhe nje pyetje ne fund, qe ne si anetare ta kuptojme ca ka dashte me thane ne pergjithesi.

Mua personalisht, m'u duk si informate, asgje me shume. Kjo gjuha e tigrit eshte bere bozë qe themi ne kendej, vitin e kaluar, qarkullonte ne rrjete sociale, ne instagram e facebook aq shume, saqe beja unfollow kushdo qe e postonte, filluan pastaj MEMES me gjuhen e tigrit dhe mjalte kunder gjuhes se tigrit loool.

Pastaj, une mora shembull nje shok te klases, nje profesor i thoshte Hetem Dasa (Nese se din kujt i themi ne në Kosove, Dasë, hesht me mire ose pyet). Dasa me ofendoi the tha ia paska rrase vetit kesaj radhe.


Cfare ia rrasa vetit haver ?

Me thua pastaj ske tbeje asgje me Islam. Po kjo e juaja ? Aman mos ma luaj rolin e te devotshmit ne forum, e ne anen tjeter i thua Marles, shih kjo me pervoje.

Forumi eshte bere si familje, bejme humor te gjithe dhe nuk prekemi. Nese dikush preket qe ne start, welcome to the club.

Adios
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Nuk ke hjg shprehja jote me lart a???
Nese un kam hap tem ne rubrik te gabuar veq e bart atu ku duhet edhe është ne rregull.
Shiko temen qe kam hapur dje se si jan tall..
Amo nuk viktimizohna por shprehna kur sho se diqka nuk është ne rregull.
Si është e mundur me kan ende postimi i asaj antares që tha po vin budallt ne forum.
Ju lutem..
Un mund ta levizja temen pa problem po mos me thuaj qe nuk mu pergjigje keq? Ndoshta mendove se u talla me ty por jo lexo postimin me pak me poshte .
Tani me gjej temen e djeshme e me thuaj a e ironizova ?
Sa per kte postim qe thua se kam pare . Do e ndreq gabimin ama kurre mos mendo se jam ktu per ironi e sarkazme sepse un nese kam dicka ta them ne sy. Kaq nga une .
 

Dasaaa

Antarë i Respektuar
Un mund ta levizja temen pa problem po mos me thuaj qe nuk mu pergjigje keq? Ndoshta mendove se u talla me ty por jo lexo postimin me pak me poshte .
Tani me gjej temen e djeshme e me thuaj a e ironizova ?
Sa per kte postim qe thua se kam pare . Do e ndreq gabimin ama kurre mos mendo se jam ktu per ironi e sarkazme sepse un nese kam dicka ta them ne sy. Kaq nga une .
Nuk te akuzova ty,përndryshe me ke lan përshtypje shumë të mirë dhe kam respekt.
Per atë postimin e parë e mora për hjg
Sidoqoft respekt!
 
Top