KUJDES GJUHEN

Dasaaa

Antarë i Respektuar
Gjuha e TIGRIT

Është aq e fuqishme sa që kur ze gjahun i ndan lëkurën nga mishi!

Renditet si e dyta në botë pas gjuhës së njeriut e cila ndan burrin nga gruaja, vllain nga vëllai, shokun nga shoku,......KUJDES GJUHEN?
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Cka po e merrni ngat zemres aman edhe nje humor me te voglin?

Mos eshte kjo hera e pare qe temat serioze shnderrohen ne chit-chat dhe humor ?

Ke jo me dhjetra po qindra mos te bej te madhe, tema ku une dhe shume te tjere kemi hapur per diskutime dhe eshte bere humor me to, qofte nga stafistet, qofte nga anetaret e thjeshte. Andaj, nese stafi e ka vendos qe nga sot, nga kjo teme te behet i drejt dhe te respektoj rregulloren, le te na lajmeroje, une do jem i pari qe do e zbatoj, por mos mendoni se keni zbatuar rregulloren cdohere, po flas ne pergjithesi, pertoj te merrem me keto gjera madje por me duket qe eshte e tepert kjo.

Dasa si anetar i ri, meqe paska pervoje me forume, duhet ta dije qe kur hapet nje teme tek diskutimet shoqerore, duhet te behet edhe nje pyetje ne fund, qe ne si anetare ta kuptojme ca ka dashte me thane ne pergjithesi.

Mua personalisht, m'u duk si informate, asgje me shume. Kjo gjuha e tigrit eshte bere bozë qe themi ne kendej, vitin e kaluar, qarkullonte ne rrjete sociale, ne instagram e facebook aq shume, saqe beja unfollow kushdo qe e postonte, filluan pastaj MEMES me gjuhen e tigrit dhe mjalte kunder gjuhes se tigrit loool.

Pastaj, une mora shembull nje shok te klases, nje profesor i thoshte Hetem Dasa (Nese se din kujt i themi ne në Kosove, Dasë, hesht me mire ose pyet). Dasa me ofendoi the tha ia paska rrase vetit kesaj radhe.


Cfare ia rrasa vetit haver ?

Me thua pastaj ske tbeje asgje me Islam. Po kjo e juaja ? Aman mos ma luaj rolin e te devotshmit ne forum, e ne anen tjeter i thua Marles, shih kjo me pervoje.

Forumi eshte bere si familje, bejme humor te gjithe dhe nuk prekemi. Nese dikush preket qe ne start, welcome to the club.

Adios
A mujte vllaçko ??
Ne fakt ene mu me doli titulli "kujdes" e mendova mos mora noj paralajmerim nga Adminat ??


Por faktikisht disa tema jan kthy n humor se dhe un kam bo chit chat e ja kam nda frymen .kam kthy ene temen serioze disa her ne humorme arsye per t'zbut nervat ne aq sa di normal . Pra dalim ktu qe disa tema ti diskutojm per aq serioze sa jan .pastaj pse kalojm ne humor apo dicka e till kjo ndodh se fundja per t'kalu mir jena besoj ?‍♂️??
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
A mujte vllaçko ??
Ne fakt ene mu me doli titulli "kujdes" e mendova mos mora noj paralajmerim nga Adminat ??


Por faktikisht disa tema jan kthy n humor se dhe un kam bo chit chat e ja kam nda frymen .kam kthy ene temen serioze disa her ne humorme arsye per t'zbut nervat ne aq sa di normal . Pra dalim ktu qe disa tema ti diskutojm per aq serioze sa jan .pastaj pse kalojm ne humor apo dicka e till kjo ndodh se fundja per t'kalu mir jena besoj ?‍♂️??
Xhelo e dita qe mciton se ishe i vetmi nga stafi qe fole per seriozitet nteme, po besom nuk e kisha per ty, ama e ke me tdrejt se postimi im tkapte edhe ty. Une i them nsy gjerat. Dasa si antar i ri po i merr fjalt dallash, bile me ofenfoi, e bera report postimin e tij.

Shume tema edhe pse kane pase postime humoristike , doren nzemer edhe kane ngjalle aktivitet nforum . Jo tgjitha postimet kane qene cdohere me humor.

Respekt
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Xhelo e dita qe mciton se ishe i vetmi nga stafi qe fole per seriozitet nteme, po besom nuk e kisha per ty, ama e ke me tdrejt se postimi im tkapte edhe ty. Une i them nsy gjerat. Dasa si antar i ri po i merr fjalt dallash, bile me ofenfoi, e bera report postimin e tij.

Shume tema edhe pse kane pase postime humoristike , doren nzemer edhe kane ngjalle aktivitet nforum . Jo tgjitha postimet kane qene cdohere me humor.

Respekt
Jo mer se nuk marr gje afer zemres ?

Ke te drejte ashu esht prandaj eci me parimin qe dikutojm aty ku duhet .humor aq sa dim qe tkena knaqsi t futemi prap neser me kismet .

Respekt ene ty vllaçko
 

NGU

Wild child full of grace ?
Deshem apo nk deshem cdo teme kthehet ne chit-chat, kte e kemi bo te gjithe mos fillojme me fajesime.

Pastaj @Dasaaa ske pse te prekesh kaq shume kur temen e ke hap vetem si lloj informacione dhe ne fakt ktu "Renditet si e dyta në botë pas gjuhës së njeriut" eshte kuriozitet, kurse pjesa tjeter "e cila ndan burrin nga gruaja, vllain nga vëllai, shokun nga shoku" mund te kete edhe noj lloj diskutimi.

Por ti si hapes i temes mund te thuash edhe dicka tjeter ne lidhje me kte informacionin qe na e dhe duke shtuar edhe mendimin tend, pastaj edhe ne e vazhdojme si diskutim.
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Si thenie apo fakt e kam lexuar dhe une.
Te pergezoj per temen. Teme e bukur. Me 2 fjali shume gjera te thenme.

P. S nga shakat apo chit chati mos u prek, keshtu jemi neve ? duam te qeshim dhe kur eshte Tema serioze lool
Me kalimin e kohes do ambijentohesh ose do behesh si neve ??
 
Top