• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kujdes: Operacionet plastike në gjoks sjellin këto sëmundje

Hera

Antarë i Respektuar
Kujdes: Operacionet plastike në gjoks sjellin këto sëmundje
Kujdes: Operacionet plastike në gjoks sjellin këto sëmundje

  • Kohëve të fundit gratë janë gati të sakrifikojnë për bukurinë dhe shumica prej tyre i drejtohen kirurgun plastik, transmeton Gazeta Metro.
Gjithnjë e më shumë gra ditëve të sotme po i nënshtrohen operacioneve plastike për tu dukur më bukur dhe për t’i shëruar komplekset.
Ajo që është shumë e rëndësishme është që gratë duhet të jenë të vetëdijshme dhe të paralajmëruara për rrezikun e sëmundjeve që mund të shkaktohen nga silikonet që përdorën në gjoks. Shoqata Britanike e Kirurgëve Plastikë përshkruan një sërë simptomash që ato lidhen drejtpërsëdrejti me implantet silikone.


Simptomat përfshijnë lodhje, vështirësi në të menduarit, dhimbje të ndryshme, simptoma të lidhura me sistemin imunitar dhe çrregullime të gjumit. Megjithatë, kjo sëmundje ende nuk njihet si një diagnozë mjekësore dhe nuk ka kritere për diagnozë ose protokoll për zbulimin e saj. Shkencëtarët po kërkojnë më shumë kërkime në këtë sëmundje, por edhe zonjat që vendosin t’i nënshtrohen këtij operacioni për të njohur rreziqet që sjell.
Ka gra që kanë përjetuar komplikime që nuk kanë qenë të paralajmëruara. Njëri prej tyre është instruktorja e fitnesit Naomi MacArthur, e cila ka bërë implant në vitin 2014.
‘Ndjeva gungat në stomakun dhe lodhje sikur të isha duke drejtuar një maratonë ose duke gërmuar një hendek, edhe pse nuk e praktikova atë. Edhe shkrimi ishte i vështirë. Me kalimin e kohës, flokët filluan të më bien, dhe përfitova alergji dhe nxjerrje. Ishte e tmerrshme’, ka thënë Macarthur.
Vetëm pak ditë pas heqjes së silikonit, të gjitha problemet në të u zhdukën.
Një studim i ngjashëm mbi këtë sindrom filloi me Administrimin e Ushqimit dhe Barnave në Shtetet e Bashkuara./gazetametro.net
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Simptomat përfshijnë lodhje, vështirësi në të menduarit, dhimbje të ndryshme, simptoma të lidhura me sistemin imunitar dhe çrregullime të gjumit. Megjithatë, kjo sëmundje ende nuk njihet si një diagnozë mjekësore dhe nuk ka kritere për diagnozë ose protokoll për zbulimin e saj.

Ehh,femrat.
ajde nje kg cic silikoni ,10 dollar,u ka ra e cmimi fare. pfff
 

ZHIGO

nothin’ last forever...
Simptomat përfshijnë lodhje, vështirësi në të menduarit, dhimbje të ndryshme, simptoma të lidhura me sistemin imunitar dhe çrregullime të gjumit. Megjithatë, kjo sëmundje ende nuk njihet si një diagnozë mjekësore dhe nuk ka kritere për diagnozë ose protokoll për zbulimin e saj.

Ehh,femrat.
ajde nje kg cic silikoni ,10 dollar,u ka ra e cmimi fare. pfff
Nuk thu shyqyr,

elle ato "dërrasat" kan muncin me e heq kompleksitetin lir fare :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Eshte bere bota plastike. Cdo e dyta femer operacione ne buze, gjoks...! Me ta kerrdit edhe 1 femer nese syte ta shohin si t'bukur.

Operacionet ne njeren ane, sherki 2kg nftyre ne anen tjeter, pos ti me ly me Pashtet ftyren
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
T'emen sa vendosa une te beja nje nderhyrje dolen kto perfundime...po e le pending si ide lol
 
Top