Kuksi, a po fillon nje diktature e re per Shqiptaret?

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Ndodhi dje, organi genital qe nuk ngrihej dot I ngrit dhe I mori frymen Qelbesires. Mjerani foli duke u dridhur ne foltore por gjarprit nuk i dihen kembet. Tinezarisht arreston naten protestuesit antishtet dhe I zhduk ashtu sic I zhdukte diktatura te arrestuarit pa nam e nishan.
Sulltani e beri levizje, nqs populli fle atehere ta gezoni sulltanin dhe pashallaret e tij.
 

Zana1

Braveheart
Diktature ? ?

Tani tinezarisht nuk mund ti thuash , pasi eshte koha/ora e duhur/pershtatshme per ti kapur njerezit ne shtepi ... dhe zakonisht aksionet e policise/ shtetit ne k'te menyre jane mese normale.

Personalisht mu be qejfi qe populli u ngrit ne proteste, edhe qe i vune flaken etj etj etj ... por edhe duhet qe te marrin parasysh e ti pergjigjen ligjit ne k'te rast .

Shyqyr qe nuk ka pasur viktima, por here tjeter ta marrin me lehte e me te organizuar.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Protesta, ambasadori britanik: Jemi të trishtuar, dhuna s’është përgjigjja

nor.jpg


Në një postim në Twitter, ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman ka reaguar pas dhunës në protestën e djeshme te Rruga e Kombit. Duke thënë se dhuna nuk është përgjigjje, ai shton se ndihet i trishtuar për incidentin e djeshëm.

”Të trishtuar nga plagët e shkaktuara në incidentin e djeshëm në autostradën e Kukësit. Dhuna nuk është përgjigjja”,-tha Norman.

Nga përplasja dje në Rrugën e Kombit u plagosën 13 efektivë police dhe disa qytetarë, ndërsa 23 protestues janë arrestuar nga policia të akuzuar për dhunë. Protesta e djeshme në Rrugën e Kombit u zhvillua për të kundërshtuar taksën.


Kryebashkiaku i Kukësit – Ramës: Nuk takohemi pa u liruar protestuesit!

Për situatën e tensionuar në Kukës ku janë arrestuar 23 protestues dhe priten të tjera ndalime nga policia, ka reaguar për mediat edhe kryebashkiaku demokrat Bashkim Shehu, i cili tha se mbështet plotësisht tubimin paqësor të qytetarëve.

Shehu pati një mesazh të drejtpërdrejtë për kryeministrin Edi Rama, duke deklaruar publikisht se nuk do të shkojë nesër në takimin me të, nëse nuk lirohen më parë protestuesit.

“Ka edhe brenda protestuesve socialistë të ndershëm. Nuk bëhet kjo punë me përjashtime. Duhet të ulet me qytetarët. Unë nuk kam pse largohem asnjë minutë nga Kukësi. Nëse Qeveria do të dëgjojë qytetarët e Kukësit le të vijë përmes institucioneve dhe të komunikojë me qytetarët. Unë nuk shkoj në takim me kryeministrin nëse nuk lirohen protestuesit”, u shpreh Shehu.

Ai shtoi më tej se e ka deklaruar se nuk është kundër taksës, por “sa kohë që qytetarët e mi ndihen keq, unë përfaqësoj vetëm ata”.

“Kryeministri duhet të marrë masa urgjente. Unë e kam deklaruar se nuk jam kundër taksës. Ka një praktikë që edhe mund të ulet taksa. Bashkim Shehu bëhet pjesë e çdo proteste që organizon PD, qytetarët e Kukësit apo shoqëria civile”, tha ndër të tjera kryebashkiaku.

Ai gjithashtu i bëri thirrje Prokurorisë, që të hetojë me paanshmëri ata çfarë ndodhi ditën e djeshme pranë impiantit, ku duhej të paguhej taksa e rrugës.

1 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)
Qytetarët protestojnë në Kukës: Nëse ka ligj, arrestimet bëhen ditën!

Kukes.jpg


Qytetarët e Kukësit vazhdojnë të protestojnë përpara komisariatit të qytetit, ku kërkojnë lirimin e personave të arrestuar për protestën në Rrugën e Kombit.

Me thirrjet “Turp, Turp!” dhe pankarta në duar që ironizojnë deklaratën e bërë nga Kryeministri Edi Rama në seancën parlamentare të së enjtes, ata i krahasojnë arrestimet e bëra gjatë orëve të natës me metodat e diktaturës.

“Policia vjen ditën! Nëse ka ligj dhe ka shtet, vjen ditën, jo natën”, thonë ata.

Numri i protestuesve u shtua pak pas orës 16:00 pas thirrjes së bërë përmes rrjeteve sociale për t’u grumbulluar para komisariatit kundër arrestimit të 23 personave nga ana e policisë, që akuzohen si përgjegjës të dhunës së shpërthyer në protestën e zhvilluar në hyrje të tunelit të Kalimashit kundër tarifës në Rrugën e Kombit.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Pak e kane shqipet,mire tu behet athua vendosen nje psikopat si Edi aty siper.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Ju lumte protestusve !
اa do ky me rrugen e kombit !
اa lidhje ka kan apo nuk kan makina protestusit !
Mos u beni trapa por llogjikoni pak , behet fjale per principet e lirise se levizjes dhe kushdo eshte i lire te protestoj .

Fundja kjo qeveri nuk ka as te drejte morale te veje takse mbi nje veper te bere nga Sali Berisha .
 

Abisi

Larguar✌
Nuk e beri Sali berisha me leket e tij,por me taksat e Shqipetareve,dhe nje pjese te mire e pervetesoi Luli :)
Dhe nuk duhet harruar edhe fakti qe eshte nisur qe ne 2010 si projekt :)
Atje ku jeton ti Hartini,kalon ne ndonje autostrade e nuk paguan?
Edhe une jam kunder.por ama kunder cmimit,por jo te mos paguhet fare.kush do e mirembaje ate rruge po nuk u kontribua nga vete ato qe kalojne mbi ate rruge apo prape taksat tona,(e te gjithe Shqiperise)
Por ju Demokratet skeni faj jo,ju ka mesuar Saliu qe taksat nuk duhen paguar..as drita,as uje :)
 
Redaktimi i fundit:

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Edit i kisht ik ftyra e frymarrja. mir ti behet se si sh i fort bente. Mendoj se do lirohen. ka protesta kudo.


p.s.Ishte nje takse e lart per ata qe udhetonin cdo dite ne fakt. ndersa pa takse fare sigurisht qe smund te lihet. mir u be por do dhe mirembajtje. kush e perdot le ta mirembaje i bie.
 

Bukowski

Gjumash
Ju lumte protestusve !
اa do ky me rrugen e kombit !
اa lidhje ka kan apo nuk kan makina protestusit !
Mos u beni trapa por llogjikoni pak , behet fjale per principet e lirise se levizjes dhe kushdo eshte i lire te protestoj .

Fundja kjo qeveri nuk ka as te drejte morale te veje takse mbi nje veper te bere nga Sali Berisha .
Nuk besoj se ja ke haberin ca kosto ka mirembajtja e nje autostrade. te siguroj qe nuk eshte pak se kam punuar per 2 vite ne mirembajtje te tyre. je aq i trash sa vepren e djerses se popullit ja kalon saliut.

sa per lirine e protestes shqiptaret jane per proteste partiake jo per te drejtat e tyre. jane mesuar 4 vite hane tule dhe 4 vite kocka
 

Aragon

Anëtar i Respektuar
PD-ja simbolizon korrupcion, hajduteri.

Por PS-ja simbolizon diqka edhe me teper se keto dy veti te PD-s, simbolizon komunizmin e cmendur qe 50 vjet terrorrizoi popullin Shqiptar, i beri me shume dem Shqiptarve ne 50 vjet sesa 500 vjet nen Turkun.

Eshte Partia e Punes qe ka ndrru emrin, kete nuk duhet harruar kurre. Perveq terrorrizimit, ne momentet kyqe, ne tranzicionet qe u beren ne Europe na izoloi, po mos te ishte ky sistem do u futeshim ne BE pa asnje kusht, qysh ne fillet e saj.

Ne skenen politike Shqiptare kemi nevoj per ndonje parti te re, ti japin fund ketij duopolizimi politik, por fatkeqsisht nuk lejne keta ogurzi. Kane futur rrenjet ne cdo sektor.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Ju lumte protestusve !
اa do ky me rrugen e kombit !
اa lidhje ka kan apo nuk kan makina protestusit !
Mos u beni trapa por llogjikoni pak , behet fjale per principet e lirise se levizjes dhe kushdo eshte i lire te protestoj .

Fundja kjo qeveri nuk ka as te drejte morale te veje takse mbi nje veper te bere nga Sali Berisha .

Po e vertete....Saliu dhe Luli na rropen per ate palo rruge dhe na vodhen deri ne skalp , e ne fund ja hodhen me tejkalim afatesh!
Kshu eahte kur diareja e Lulit trasmetohet edhe te te shendetshmit!
Pika mu ne llogjike
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
PD-ja simbolizon korrupcion, hajduteri.

Por PS-ja simbolizon diqka edhe me teper se keto dy veti te PD-s, simbolizon komunizmin e cmendur qe 50 vjet terrorrizoi popullin Shqiptar, i beri me shume dem Shqiptarve ne 50 vjet sesa 500 vjet nen Turkun.

Eshte Partia e Punes qe ka ndrru emrin, kete nuk duhet harruar kurre. Perveq terrorrizimit, ne momentet kyqe, ne tranzicionet qe u beren ne Europe na izoloi, po mos te ishte ky sistem do u futeshim ne BE pa asnje kusht, qysh ne fillet e saj.

Ne skenen politike Shqiptare kemi nevoj per ndonje parti te re, ti japin fund ketij duopolizimi politik, por fatkeqsisht nuk lejne keta ogurzi. Kane futur rrenjet ne cdo sektor.

Kjo eshte e keqja, se te rinjte kane dy rruge
1. Te shuhen si flake shkrepse pa u ndezur fill
2. Te behen pale me kasten e vjeter!
 

Odeon

Relax
Pavarsisht kontekstit te debatit politik qe ka marre kjo situate, me duhet te pohoj se; Eshte kriminale deri ne ligesi te rremosh edhe therrmijet e bukes ne xhepat e shqiptareve.
Te paguash 10€ ikje/ardhje deri ne Kukes per nje rruge te pambaruar pavarsisht fajtorit, kjo nuk le pa faj edhe ate qe e aplikon me pas nje takse mbi ate rruge qe ska mbaruar akoma.

Argumenti eshte shume bindes qe ishin te majte e te djathte qe vodhen ne menyrat e tyre popullin shqiptar.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Nuk e beri Sali berisha me leket e tij,por me taksat e Shqipetareve,dhe nje pjese te mire e pervetesoi Luli :)
Dhe nuk duhet harruar edhe fakti qe eshte nisur qe ne 2010 si projekt :)
Atje ku jeton ti Hartini,kalon ne ndonje autostrade e nuk paguan?
Edhe une jam kunder.por ama kunder cmimit,por jo te mos paguhet fare.kush do e mirembaje ate rruge po nuk u kontribua nga vete ato qe kalojne mbi ate rruge apo prape taksat tona,(e te gjithe Shqiperise)
Por ju Demokratet skeni faj jo,ju ka mesuar Saliu qe taksat nuk duhen paguar..as drita,as uje :)

Ketu ku jetoj une asnje autostrade nuk e paguaj dhe kur kaloj nga Gjermania nuk paguaj asnje psh
Ne France paguaj , por francezet nuk paguajn taks vjetore rrugesh ,
Ne Austri dhe Slloveni paguaj vinjete e plus nja dy tre tunele , ne Itali e Spanje plus Kroaci kam paguar gjithashtu
Por nuk e di nqs paguajn taks rruge vjetore ne keto shtete .


Me sa di une Sala e ka bere me parat e veta rrugen e kombit dhe Edi me parat e veta i ben te gjitha projektet ,
por ska bere asgje se ska para i shkreti .

Projekti i rruges egziston qe ne 1995 , biles ne ´ 97 Pandeli Majko hapi nje llogari bankare qe ne menyre fakultative kush te
deshironte te hudhte para per projektin dhe u mblodhen 7 000 dollar haha
 
Redaktimi i fundit:

jana80

Super Moderator
Ketu ku jetoj une asnje autostrade nuk e paguaj dhe kur kaloj nga Gjermania nuk paguaj asnje psh
Ne France paguaj , por francezet nuk paguajn taks vjetore rrugesh ,
Ne Austri dhe Slloveni paguaj vinjete e plus nja dy tre tunele , ne Itali e Spanje plus Kroaci kam paguar gjithashtu
Por nuk e di nqs paguajn taks rruge vjetore ne keto shtete .


Me sa di une Sala e ka bere me parat e veta rrugen e kombit dhe Edi me parat e veta i ben te gjitha projektet ,
por ska bere asgje se ska para i shkreti .

Projekti i rruges egziston qe ne 1995 , biles ne ´ 97 Pandeli Majko hapi nje llogari bankare qe ne menyre fakultative kush te
deshironte te hudhte para per projektin dhe u mblodhen 7 000 dollar haha

kete te pandeli majkes me kujtohet edhe mua...
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Nuk besoj se ja ke haberin ca kosto ka mirembajtja e nje autostrade. te siguroj qe nuk eshte pak se kam punuar per 2 vite ne mirembajtje te tyre. je aq i trash sa vepren e djerses se popullit ja kalon saliut.

sa per lirine e protestes shqiptaret jane per proteste partiake jo per te drejtat e tyre. jane mesuar 4 vite hane tule dhe 4 vite kocka

Nuk e di sa kushton mirembajta jo por di gjera te tjera psh qe nga taksa vjetore e rrugve dhe nga taksa e zhdoganimit te makinave
qe hyjn ne Shqiperi nga Evropa , shteti shqiptar zhvat egersisht qytetaret e tij dhe do ti zhvat akoma me shume duke paguar shtenjt
nje tunnel 5 km .
Ideja eshte te zhvaten kosovaret se ata e rrahin me shume ate rruge .

Per mendimin tim tuneli duhet paguar por jo 5 euro por max 2 euro dhe falas per prefekturen e Kuksit.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Po e vertete....Saliu dhe Luli na rropen per ate palo rruge dhe na vodhen deri ne skalp , e ne fund ja hodhen me tejkalim afatesh!
Kshu eahte kur diareja e Lulit trasmetohet edhe te te shendetshmit!
Pika mu ne llogjike

اa deshe te thuash o gje e zgjuar se nuk kuptova asgje !
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Respekte per ata qe protestuan, bravo ju qofte, se nuk protestuan vetem per veten por protestuan per te gjithe shqiptaret.

Te kishim patur protesta te tilla kundra cdo qeverie ne keto 25 vjet, do ishim tjeter vend sot...

Darius
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
اa deshe te thuash o gje e zgjuar se nuk kuptova asgje !


E di e ke veshtire te dalesh jashte kutickes tende...sepse ti sheh bardh e zi, ky ndertoi kete dhe askush ska te drejte ta ndryshoj!
Sipas llogjikes tende i bie qe me te drejta mbi kete komb ka Italia se ne qe jemi pasardhesit , meqe ata ndertuan rruge, e ndertesa qe sot i gezojme ne.

e ke idene cdo te thote PRONE PUBLIKE?????

me ke flas e une
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Respekte per ata qe protestuan, bravo ju qofte, se nuk protestuan vetem per veten por protestuan per te gjithe shqiptaret.

Te kishim patur protesta te tilla kundra cdo qeverie ne keto 25 vjet, do ishim tjeter vend sot...

Darius

Kush tha qe ska patur? Por thua "qeverite" kane reflektuar?
Nese kjo do kish ndodhur.....ta garantoj qe sdo ishim kurre keta qe jemi, e sdo kishim keto qeveri qe kemi!
 

KAON

Anëtar Aktiv
Pak e kane shqipet,mire tu behet athua vendosen nje psikopat si Edi aty siper.

Ne postimet me lart the se nuk permende as Sali e as Edi tani po e nxjerr koken.... Nuk mund te quash psikopat nje njeri punetor!
Gjakatarin e tradhtarin e kombit e di mir ti kush eshte,,, serbin e natyralizuar salianovic berishovic !
 

Hartini

Antarë i Respektuar
E di e ke veshtire te dalesh jashte kutickes tende...sepse ti sheh bardh e zi, ky ndertoi kete dhe askush ska te drejte ta ndryshoj!
Sipas llogjikes tende i bie qe me te drejta mbi kete komb ka Italia se ne qe jemi pasardhesit , meqe ata ndertuan rruge, e ndertesa qe sot i gezojme ne.

e ke idene cdo te thote PRONE PUBLIKE?????

me ke flas e une

Hahaha
Kaloje tek humori kete postimin plz
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.ALJa keta na perfaqesojne , dhe per me teper duan te vijne ne pushtet.... mjerane
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Ne postimet me lart the se nuk permende as Sali e as Edi tani po e nxjerr koken.... Nuk mund te quash psikopat nje njeri punetor!
Gjakatarin e tradhtarin e kombit e di mir ti kush eshte,,, serbin e natyralizuar salianovic berishovic !

Ne fakt Salen e kam pas ditur me shume si turkedashes.
Ndersa Edin e di si Grekofon me teper.
Ndoshta dhe gaboj ide militante quaji qe te jemi brenda mendimeve te lira.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Po e vertete....Saliu dhe Luli na rropen per ate palo rruge dhe na vodhen deri ne skalp , e ne fund ja hodhen me tejkalim afatesh!
Kshu eahte kur diareja e Lulit trasmetohet edhe te te shendetshmit!
Pika mu ne llogjike

Nuk e kuptova mire kete qe ke thene. A ma shpjegon pak?

- Ta ka fajin Berisha qe ka dale ne pension politik prej 5 vjetesh qe ta ndertoi kete rrugen?
- Apo ta ka fajin Berisha qe qeveria e Edi Rames po te detyron te paguash 5 euro sa here kalon me makine ne ate rruge?

Berisha na futi ne purgator duke na e ndertuar rrugen. Edi Rama po na nxjerr nga purgatori me 5 euro!

Ja e zgjidhem edhe kete hall!

Darius
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
E keqia e Shqipeve eshte se jemi nje popull militant,qytetari i ndergjegjsuar mungon.
Dhe per aq kohe sa te jemi nje shoqeri e tille,do pjellim gjithnje gjakepires per ne pushtet.
Topi ngelet ne fushe; Sala-Edi.
Ama mes Edit dhe Sales, keti te fundit une i bej respekte dhe nderime pa fund.
E kam thene e rithem historia do njoh si vigan te Demokracise!
Pyes vetem ku do shpiem Edvinen tone te bukur kur ti vije koha t"ia zhgarravisim ca rrjeshta.
APo do shenojme qe futi pensionistat ne burg se spaguan diritat?!
Ca ska ndodhur ne tere boten!
 
Top