Kuksi, a po fillon nje diktature e re per Shqiptaret?

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Nuk e kuptova mire kete qe ke thene. A ma shpjegon pak?

- Ta ka fajin Berisha qe ka dale ne pension politik prej 5 vjetesh qe ta ndertoi kete rrugen?
- Apo ta ka fajin Berisha qe qeveria e Edi Rames po te detyron te paguash 5 euro sa here kalon me makine ne ate rruge?

Berisha na futi ne purgator duke na e ndertuar rrugen. Edi Rama po na nxjerr nga purgatori me 5 euro!

Ja e zgjidhem edhe kete hall!

Darius

As ti cuditerisht se kuptove eeee Cudi vertet....
Po po jeten e kishim parajse , tani na u be ferre!

Kalofsh bukur , dhe dalsh sa me shpejt nga Purgatori .......Nese Saliu do kish patur ofertues...sot do e kishe 8-9euro ate palo rruge!
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Eshte mendimi im PAsion!
Mund ta kurseni ironin tuaj "vdekjeprurese"!
Ashtu sic ju keni mendimet tuaja ,kam dhe une te miat.
Flm!
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
E keqia e Shqipeve eshte se jemi nje popull militant,qytetari i ndergjegjsuar mungon.
Dhe per aq kohe sa te jemi nje shoqeri e tille,do pjellim gjithnje gjakepires per ne pushtet.
Topi ngelet ne fushe; Sala-Edi.
Ama mes Edit dhe Sales, keti te fundit une i bej respekte dhe nderime pa fund.
E kam thene e rithem historia do njoh si vigan te Demokracise!
Pyes vetem ku do shpiem Edvinen tone te bukur kur ti vije koha t"ia zhgarravisim ca rrjeshta.
APo do shenojme qe futi pensionistat ne burg se spaguan diritat?!
Ca ska ndodhur ne tere boten!

Nuk mungon , por jemi po ne , qe nese flet me objektivitet , i veme emertesat i djathte ose i majte!
Sepse nese ato cka ti thua, nuk ecin me idene time...ne nuk kemi argumenta edhe pse nuk mungojne , por kemi pasion te vjellim mbi tjetrin per te "treguar" se ideja jone eshte ajo qe vlen!
Si psh une te them qe Berisha ka qene mallkimi i ketij populli.....por jo ti thua ishte bekim....

E ktu une te them e djathte, ti me thua e majte dhe shnet e jete!
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Une nuk kam asnje probleme me bindjet e askujt.
Ti je e djathte dhe s"po "ekzekutoj" askend .Perkundrazi gjithesecili i gezofte binjet e ti!
Ne fund te fundit vete njeriu eshte produkt bindjeje,idesh te ndryshme.
Une mes Sales dhe Edit jam njemijehere pro Sales.
Pa cka qe gama e gabimeve eshte nje fakt tek te dy.
POr Edin e gjej c"njerzor si lider ne shumicen e rasteve.
Ka mbi dy vjet qe perpiqet te nxjerr "dhjame nga pleshti"pra nga populli qe nuk sheh je drite jeshile askund.
Nderkohe qe tenderat,kiminaliteti,droga eshte bere emerues e numerues i perbashket.
Ok ore njerez Sala sla gje pa bere.
Por Ky zotria juaj perse s"ben dicka pra ma?!
Dicka ku te themi qe ky njeri ne kaq vite drejtim;
Pati kete program dhe arriti keto pika.
Edi s"kishte nje program ne fushat.
Vetem moton;-me jepni timonin tu thyej qafen ahahahahahhahaha.
 
Redaktimi i fundit:

Zana1

Braveheart
C’rendesi ka Edi apo Sala?

Rendesi ka thelbi qe deklaruan qe duhen te pakten 10 millione ne vit per te mbajtur k’te rruge. 10 millione ne vit I ben edhe me 1 euro vatje e ardhje... P.O. te tjerat ku do te vene sipas k’tyre??
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Ne '97 kendonim:

"Kuksi i ri ka bo ndryshime,
ka cu trenin ne rruge makine,
ka bo shpi pa çati
kercen rok me cifteli.
Ka ble atlete adidas,
gjysem lecke gjysem drras."

ohoooooooooooooooooooooh
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Une nuk kam asnje probleme me bindjet e askujt.
Ti je e djathte dhe s"po "ekzekutoj" askend .Perkundrazi gjithesecili i gezofte binjet e ti!
Ne fund te fundit vete njeriu eshte produkt bindjeje,idesh te ndryshme.
Une mes Sales dhe Edit jam njemijehere pro Sales.
Pa cka qe gama e gabimeve eshte nje fakt tek te dy.
POr Edin e gjej c"njerzor si lider ne shumicen e rasteve.
Ka mbi dy vjet qe perpiqet te nxjerr "dhjame nga pleshti"pra nga populli qe nuk sheh je drite jeshile askund.
Nderkohe qe tenderat,kiminaliteti,droga eshte bere emerues e numerues i perbashket.
Ok ore njerez Sala sla gje pa bere.
Por Ky zotria juaj perse s"ben dicka pra ma?!
Dicka ku te themi qe ky njeri ne kaq vite drejtim;
Pati kete program dhe arriti keto pika.
Edi s"kishte nje program ne fushat.
Vetem moton;-me jepni timonin tu thyej qafen ahahahahahhahaha.Dy pyetje jashte teme.....
1. Pse perfundoi Greqia ne prag falimenti?
2. Sa eshte kuota qe paguani mbi uren e Patres?
 
Nuk ka shtet pa taksa.
Taksat merren nga masa nè porpocion me tè arrdhurat mujore e cila funksionon aty ku punohet .

Nè rastin e "autostrades"(se as normave evropiane nuk i prgj) qè mirmbajtja kushton shumè èshte mè se nrml.qè do e paguajnè perdoruesit., por jo nè kètè menyrè.
اdo qytetar Shqiptar banues e perdorues i njè makine paguan taksa e ketu tè futet dhe ajo per rrugen e kombit.
Nuk ka si tè paguaj fshatari njesoj si si nje supermarres qe ka 10 mauna transporti qè ka fitime e i gjori qytetar i papun qe nga Kuksi shkon tek spitali nè TIR. , etj.
Por problemi i politikes shqiptare èshtè sa ta kemi nè dorè ne po e luajmè e asnjè nuk mendon per popullin e gjorè qè janè te detyruar tè kenè njè makin si mjet per nevoja e jo per qefin.

Futjani ketij populli se mbarte mjaft jemi mesuar si mushka.

... hej medet politik * utit.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Dy pyetje jashte teme.....
1. Pse perfundoi Greqia ne prag falimenti?
2. Sa eshte kuota qe paguani mbi uren e Patres?

O Mon se pse perfundoj Gr ketu ku eshte, s"eshte ceshtje shume taksash rrugesh.
Do shume shkrim ,te cilin spo hy mundimit ti hedh ketu.
E dyta;
Normalisht cdo rruge kombetare paguhet,por jo aq shume sa zotria kryeminister ka vene tarifen.
Do ishte e llogjikshme qe per makinat e vogla te ishte diku tek 1 evro e 70 cent zeme shembull;
Dhe 5 evro per makinat e medha.
Autobuzat e linjes kalojne me nje tip aboneje mujore dhe do ishte me llogjike.
Dhe para se te bente kete te kishte heq taksat per te cilat me siper kane fole antaret,mbi benzinen,ato vjetoret, e cfare jane ,se une as sja kam iden atyre.
Por me c"lexova ketu.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
O Mon se pse perfundoj Gr ketu ku eshte, s"eshte ceshtje shume taksash rrugesh.
Do shume shkrim ,te cilin spo hy mundimit ti hedh ketu.
E dyta;
Normalisht cdo rruge kombetare paguhet,por jo aq shume sa zotria kryeminister ka vene tarifen.
Do ishte e llogjikshme qe per makinat e vogla te ishte diku tek 1 evro e 70 cent zeme shembull;
Dhe 5 evro per makinat e medha.
Autobuzat e linjes kalojne me nje tip aboneje mujore dhe do ishte me llogjike.
Dhe para se te bente kete te kishte heq taksat per te cilat me siper kane fole antaret,mbi benzinen,ato vjetoret, e cfare jane ,se une as sja kam iden atyre.
Por me c"lexova ketu.

Informaliteti....kaq mjaftonte per pjesen e pare
te dyten , sa eshte tarifa e sherbimit mbi ate ure?????
Ose me sakte sa leke me duhet mua (me nje llogari te thjeshte) , kur vij nga kakavija deri ne Athine te paguaj?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
16 euro vetem mbi ure, qe te vij une , apo ti te shkosh nga athina ketej....paguan plot 40 euro!

per 5 euro po ben namin :p

hahahahahaha,po ju e gezofshi o zot!
Kete taks e tjerat qe du u platonosin neper supe ne vazhdim!
Amin!
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
hahahahahaha,po ju e gezofshi o zot!
Kete taks e tjerat qe du u platonosin neper supe ne vazhdim!
Amin!

Takse e di ca eshte? Detyrim financiar qe i detyrohesh shtetit.
Eshte TARIFE SHERBIMI e dashur.......kush e perdor , paguan :)
 

KAON

Anëtar Aktiv
Ne fakt Salen e kam pas ditur me shume si turkedashes.
Ndersa Edin e di si Grekofon me teper.
Ndoshta dhe gaboj ide militante quaji qe te jemi brenda mendimeve te lira.

Epo e ke ditur gabim ,,se axhenda e Sales eshte e UDB-se tamam si ajo e enverit para se te behej udheheqes...! Ndersa per Edin di qe eshte nudist,,piktor artist...
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Takse e di ca eshte? Detyrim financiar qe i detyrohesh shtetit.
Eshte TARIFE SHERBIMI e dashur.......kush e perdor , paguan :)

O Mon ,syte ballit se na bete komplet ne kalse te pare o vajze! :)
Keshtu qe informacionet baze i dime dhe ne qytetaret e harruar.
Taksohi e tarifoi ,ju te klases se "larte ekonomike" ua mbaka xhepi me sa duket.
Mjere ata/ato 70 % te shqiptarve thuaj qe shporten e familjes se javes e me zor e perballojne me ushqimet baze.
Dhe une pikerisht ata njerez dua te perfaqsoj,dua te ngre zerin qe kete pupull po mbysin detyrimet qe shteti i ti po vendos mbi kurrizin e tyre.
Meqe jeni kaq dakort me kete taks apo tarife,atehere dilni ne shesh dhe ju per te mbrojtur te drejtat legjitime te shtetit dhe te qeversi.
Cte them me tej.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
C’rendesi ka Edi apo Sala?

Rendesi ka thelbi qe deklaruan qe duhen te pakten 10 millione ne vit per te mbajtur k’te rruge. 10 millione ne vit I ben edhe me 1 euro vatje e ardhje... P.O. te tjerat ku do te vene sipas k’tyre??

Te lumte Zana, ky eshte thelbi.

Eshte absurde ne politika te tilla askush nuk i jep pergjigje qytetarit: Si dolet ne perfundimin qe cdo makine (veture) duhet te paguaje 5 euro e jo le te themi 1 euro?

Ne nje vend normal, me nje qeveri burokratesh kompetente, do te behej nje studim te pakten 1 vjecar, ku do te studiohej cfare ndikimi ka rruga ne ekonomine shqiptare. Dhe do te fillonte qe nga ndikimi qe ka ne banoret e ketyre zonave ku kalon rruga dhe ne ekonomite e tyre lokale, e do te mbaronte me numrin e mallrave qe do te hynin nga portet e vendit me destinacion Kosoven/Serbi e Evropen Qendrore. Sigurisht qe edhe turizmi dhe te ardhurat prej tij do te beheshin pjese e studimit. Dhe per te gjitha keto qe zura ne goje, ekspertet do te servirnin nje shifer ekzakte ne te ardhura per ekonomine shqiptare. Ne krah te saj, do te behej edhe studimi mbi koston e mirembajtjes se kesaj rruge cdo vit. Dhe ky material do ti servirej Qeverise dhe publikut per te dale ne perfundimet e duhura.

Le te shpresojme se qytetaret do te zgjohen nga gjumi per te protestuar dhe ndaluar korrupsionin e ligjeruar!

Darius
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
O Mon ,syte ballit se na bete komplet ne kalse te pare o vajze! :)
Keshtu qe informacionet baze i dime dhe ne qytetaret e harruar.
Taksohi e tarifoi ,ju te klases se "larte ekonomike" ua mbaka xhepi me sa duket.
Mjere ata/ato 70 % te shqiptarve thuaj qe shporten e familjes se javes e me zor e perballojne me ushqimet baze.
Dhe une pikerisht ata njerez dua te perfaqsoj,dua te ngre zerin qe kete pupull po mbysin detyrimet qe shteti i ti po vendos mbi kurrizin e tyre.
Meqe jeni kaq dakort me kete taks apo tarife,atehere dilni ne shesh dhe ju per te mbrojtur te drejtat legjitime te shtetit dhe te qeversi.
Cte them me tej.

Po te me kishe lexu me kujdes , qe ne fillim kam thene qe sjam dakort me vleren!
Sa per klase te pare e te dyte....se di pse e more negativisht , e verteta kjo eshte !
Une zgjidhjen e kam ne xhep mi shoqe, por nuk po flitet per mua, por ate pjese te popullit qe eshte aty.
Do kete abone, tarife te reduktuar......kshu eshte thene!
Te shohim nese do jete e vertete, dhe sa do jete ajo tarifa e reduktuar!
 

Zana1

Braveheart
Te lumte Zana, ky eshte thelbi.

Eshte absurde ne politika te tilla askush nuk i jep pergjigje qytetarit: Si dolet ne perfundimin qe cdo makine (veture) duhet te paguaje 5 euro e jo le te themi 1 euro?

Ne nje vend normal, me nje qeveri burokratesh kompetente, do te behej nje studim te pakten 1 vjecar, ku do te studiohej cfare ndikimi ka rruga ne ekonomine shqiptare. Dhe do te fillonte qe nga ndikimi qe ka ne banoret e ketyre zonave ku kalon rruga dhe ne ekonomite e tyre lokale, e do te mbaronte me numrin e mallrave qe do te hynin nga portet e vendit me destinacion Kosoven/Serbi e Evropen Qendrore. Sigurisht qe edhe turizmi dhe te ardhurat prej tij do te beheshin pjese e studimit. Dhe per te gjitha keto qe zura ne goje, ekspertet do te servirnin nje shifer ekzakte ne te ardhura per ekonomine shqiptare. Ne krah te saj, do te behej edhe studimi mbi koston e mirembajtjes se kesaj rruge cdo vit. Dhe ky material do ti servirej Qeverise dhe publikut per te dale ne perfundimet e duhura.

Le te shpresojme se qytetaret do te zgjohen nga gjumi per te protestuar dhe ndaluar korrupsionin e ligjeruar!

Darius


Shume dakort me ty e zakonisht neper bote kshu ndodh, behen studime/prova si fillim ... pastaj dilet ne nje konkluzion te drejte dhe te qarte per te tera palet.

Por nje shtet qe akoma nuk ploteson as kushtet minimale ndaj popullit ... e nderkohe del dhe justifikon taksa pa baza, k’tij nuk mund ti thuash shtet.

Taman korrupsion I ligjeruar.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Une nuk arrije dot ta kuptoje se si qendronte Kuksi me faturen e rruges.
Perndryshe me qytetaret qe nuk jane shtetas te Shqiperise sa me perket mua fatura ishte ne rregull.
 

Zana1

Braveheart
C’fare na qenka zonjushe? Loool
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Une nuk arrije dot ta kuptoje se si qendronte Kuksi me faturen e rruges.
Perndryshe me qytetaret qe nuk jane shtetas te Shqiperise sa me perket mua fatura ishte ne rregull.

Ne fakt ky eshte paradoks, perse nuk paguan edhe vlonjati per te ardhur ne Tirane, por Kuksi e rrethinat?
Kush po i merr vesh me
 

Zana1

Braveheart
Flm qe na hape syte looool
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Ne fakt ky eshte paradoks, perse nuk paguan edhe vlonjati per te ardhur ne Tirane, por Kuksi e rrethinat?
Kush po i merr vesh me

Per qytetaret e Shqiperise, ane e kend Shqiperise, kujtoje se do te ishte e mjaftueshme nje shume 40 euro vjetore ashtu siq e paguajne ketu ne Kosove per secilen veture te regjistruar. Ne kete menyre nuk do te kishte diskriminim.

Sa i perket te huajve, ku perfshihem edhe une, them se fatura ishte paksa e larte, por do mesoheshim me te.

Them te drejten menyra e djegjes dhe protestimit nuk me pelqeu.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Them te drejten menyra e djegjes dhe protestimit nuk me pelqeu.

Protestat paqesore kane nje limit, per me shume kur ke nje Kryeminister qe nuk ja fershkellen per asgje.
Imagjinoni sikur ne rrugen e Kombit ata 400-500 veta te protestonin ne paqe, jo vetem qe nuk do perbenin lajm por do dukej si nje vendim i pranuar.

Po ashtu edhe ne paguajme takse vjetore ne mirembajtjet e rrugeve. Prandaj e cilesova Korrupsion i Ligjeruar!

Darius
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Protestat paqesore kane nje limit, per me shume kur ke nje Kryeminister qe nuk ja fershkellen per asgje.
Imagjinoni sikur ne rrugen e Kombit ata 400-500 veta te protestonin ne paqe, jo vetem qe nuk do perbenin lajm por do dukej si nje vendim i pranuar.

Po ashtu edhe ne paguajme takse vjetore ne mirembajtjet e rrugeve. Prandaj e cilesova Korrupsion i Ligjeruar!

Darius

Mua ne fakt me pelqen dhuna ama jo dhuna e eprqudun qe bejne shqipet. Popujt tjere dhunojne, djegin, protestojne e kallin por kane nje logjik sepse kthehen nga pasojat dhe i bejne gjerat me bukur. Ne kur djegim nuk e bejme per ta krijuar me bukur. Thjeshte djegim per kokrren e qejfit dhe per ta perqudnuar. Aty ke rruga sikur te zgjidhej ndonje metode tjeter them se do gjindej nje zgjidhje per udhetaret e asaj treve por meq u dogj ta shofim ku do perfundoje.
 

Edisongen

Anëtar Aktiv
Po shqiptaret i krijojne vete diktaturat me mbetetjen e tyre. 1 milion shuplaka etj etj.
Se kuptoj pse ankohen e bejne si te shastisur qe po qeverisen ne menyre abuzive.
Ankohu pa pushim qe pushtetaret abuzojne me pushtetin
Jepu mandate pa fund qe te bejne cte duan
E avazi vazhdon.
 
Top