Kundërpërgjigje për Brigadierin :P....Sa bukur është të jesh femër.

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Disa dite ne muaj jeni te justifikuara kur ia fusni pordhes karate :D

Gjakoseni pa u care
jepni qumesht pa ngrene bar
Lum si ne qe jeni te kenaqura me veten :p
 

bella

Anëtar i Nderuar
Keto siper jane jeta e njerezimit :D :lol:

Pa keto sdo egzistonte shendeti i mire dhe bukuria juaj te dashur meshkuj egosite,maskilist dhe narcizist :p

Perseri keni thene dicka qe eshte lumturia dhe bukuria te qenit femer :)E mira e nje mashkulli eshte se asnjehere sdo jete vetem...do kete gjithmon nje mik me te cilin te luaj LOL
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
booh clodheni kot duke ber tifo....
u krijua ne fillim nje mashkull e nje femer..me nje fjale =........
te ishin femrat apo meshkujt me te mire..do ishin krijuar 2 meshkuj asnje femer apo e kunderta..secili ka te mirat e te keqiat e veta,dhe njeri kompenson tjetrin...
keni thene dhe ke tema tjeter qe femra i jep jeten femijes....e mban ne bark..po mashkulli ka gjysen e geneve tek ai femija..kshuqe dhe mashkulli fal jete....nuk percaktohet nga ajo se kush e mban 9 muaj,sma ha mendja...
kishit thene dhe se mashkulli po kaloi te 40 pa martuar,stallet kush me te..jo nuk tallet...merakosen se mos nuk do te martohet me grua po me burre..kurse per femren sthone ashtu........:p
po bej kto krahasime jo per te treguar defektet apo te mirat e gjithsecilit,por per te treguar se jemi njerez ne rradhe te pare.......askush nuk eshte perfekt vec e vec,jo me ti ndash ne dy gjini..:konfuz:
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
rezultati

mashkull 3
femer 3

vazhdon barazia...

mbaket shenim rezultate.......LOL..
sa te vihet ne peshore se kush eshte me i mire mashkulli apo femra..rezultati do jete gjithmone baraz,pavaresisht lekundjeve te peshores....
 

Aisha

Anëtar i ri
O re ju ktu siper ,prap me biondet o me brunet ,e ti qe ke treguar ate barzaleten ,skishe emer tjeter ti ate t Almes do te vije ?e skuptova gje une cfare do te thuash me ate barzeleten ...e mos u zini ,si femra dhe mashkulli jane dy qenie te natyres te dhuruar nga Zoti ,qe te dy pa njeri-tjetrin nuk mund te bejne ,bashkohuni sa me shume qe te kuptoni njeri-tjetrin se sa shume te rendesishem jeni per njeri -tjetrin ...
I lini te gjitha kto qe keni shkruar ktu siper e gjeni thelbin e qenies tuaj ,per ti dhene qenies tjeter ate kenaqsi shpirterore qe kerkojme ...
 

baby doll

Sw33t d0LL
1. Nuk je e detyruar të mbash llogari që nga adolëshenca përmasat e organit tënd gjenetal.

2. Nuk është e thënë se nëse nuk të pëlqen futbolli je gay.

3. Punët më të rënda nuk i bën ti.

4. Ja lejon vetes të qash sa herë të duash.

5. Kur ndërron stacion televiziv nuk je e detyruar të ndalosh në cdo skenë nudo femërore që shfaqet.

6. Mund të shprehesh në mënyrë të rafinuar dhe elegante duke përdorur mjete të ndryshme komunikimi, falë kësaj ja del të jesh precise dhe të argumentosh me më shumë se një "jo" ose "po"

7. Mund tja lejosh vetes të ulesh kembë mbi këmbë në mënyrë seksi.

9. E PAVARUR: e di gjithmonë ku i ke corapet.

10. ELASTIKE: në një ditë të vetme mund të bëj tre punë menjëherë.

11. INTELIGJENTE : nuk ka nevojë të përdorë centimetrin...

12. DINAMIKE: nuk e kalon të djelën e zhtytyr në divan.

13. E NDJESHME: di ta thuash në shumë mënyra fjalën "ma shpif"

14. E ZGJUAR: Të mjafton vetëm një shenjë për të kuptuar atë që të tjërët nuk duan ta thonë.

15. Nëse ai është, inxhi, arkitekt, doktor, etj, ësthë gjithmonë ajo që komandon.

16. Nëse je e bukur mund të luash tërhiq e mos e këput.

17. Makina është vetëm një mjet trasporti (dhe do jetë gjithmonë dikush që do ta rregulloj)

18. Gjen gjithmonë dikë që të paguan darkën.

19. Në rast divorci, fëmija është gjithmonë i nënës.

20. Mund të flasësh e të mendosh për dy gjëra njëkohësisht.

21. Je një artiste, arrin të jesh punë-shtëpi-fëmijë-burrë-dashnore.

22. Përreth dhe tek ty rritet jeta.

23. Mund tja lejosh vetes të ndryshosh ide kur të duash duke u justifikuar thjesht duke thënë "inkoherencë femërore"

24. Mund të kesh një shok pa e dëshiruar si dashnor.

25. Jeton më gjatë (dhe më intesivisht)

26. Je ti që zgjedh kë të martosh ( nëse do të martohesh)

27. Nëse ndonjë natë nuk ke dëshirë për të bërë dashuri, nuk të vjen dyshimi se mos "ke ndonjë gjë që nuk shkon"

28. Kur je e re mund të martosh një plak dhe të pasur, e kur të jesh plakur mund të martosh një të ri.

29. Nuk shqetësohesh se nuk funksionon atë natë.

30. Nuk do kesh kurrë dyshimin se ai/ajo mund të jetë fëmija jot.

31. Unaza e fejesës miliona lekë, kravata qindra.

32 . Mund ti mbulosh qeskat e syve duke berë truk, make up.

33. Në restorant të shërbejnë të parës.

34. Komandon gjithmonë ti, përvec se në vallëzim.

35. Mund ti dedikohesh aktiviteteve tipike të seksit tjetër dhe do konsiderohesh e emancipuar dhe jo pederast.

36. Nëse je zënë me briskun nuk tregosh shenjat në mëngjes.

37. Mund të lësh të konsiderohesh "seksi i dobët"

38. Për të parë gjoks nuk duhet të bësh sakrifica, mjafton të ulësh kokën.

39. Mjafton një buzëqeshje dhe një shikim i ëmbël për të zgjidhur gjithcka.
etj etj etj etj etj :D...:puc

Tmerresisht dakort...pa marre parasysh ato qe jane then me siper nga disa te tjere.....:ciaoo:
 

ssokoll

Release Yourself
mbaket shenim rezultate.......LOL..
sa te vihet ne peshore se kush eshte me i mire mashkulli apo femra..rezultati do jete gjithmone baraz,pavaresisht lekundjeve te peshores....

mu kete doja te thoja me mesazhin tim te barazis ;)
:ciaoo:
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kundërpërgjigje për Brigadierin :p....Sa bukur është të jesh femër.

obobo sa perparesi qe keni ju :eek:hh::eek:hh:

1. Lagen pa u larë

2. Gjakosen pa u vrarë

3. Bëjn qumësht pa ngrenë bar

4. Të qojne Koken pa i parë :dance::gjujpeshk:

hahahaah LOL......o plak camarrak :grusht2:
Te lumte....e pra, sdo ja dinit lezetin ketyre perparesive ju...se jeni bosh vete ne keto aspekte :p:cheer::pP:


Ju meshkuj luajeni e rrotullojeni nga te doni muhabetinLOL....por femra do jete ne perparesi ne cdo aspekt :D.....Disa thane, te dyja jane qenie njerezore e do jene barazim.....Por ncncncnnc, une se mendoj aspak kete :p:D.....Te jesh femer eshte gjeja me e bukur qe mund te ndodhe ne jete;).....sdo doja te isha mashkull as per nje sekond te vetme :p

Hartini (ti e ke thene me duket:D)........nje arsye eshte qe sdua te jem mashkull eshte ajo qe the ti hihihi :D
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Kundërpërgjigje për Brigadierin :p....Sa bukur është të jesh femër.hahahaah LOL......o plak camarrak :grusht2:
Te lumte....e pra, sdo ja dinit lezetin ketyre perparesive ju...se jeni bosh vete ne keto aspekte :p:cheer::pP:


Ju meshkuj luajeni e rrotullojeni nga te doni muhabetinLOL....por femra do jete ne perparesi ne cdo aspekt :D.....Disa thane, te dyja jane qenie njerezore e do jene barazim.....Por ncncncnnc, une se mendoj aspak kete :p:D.....Te jesh femer eshte gjeja me e bukur qe mund te ndodhe ne jete;).....sdo doja te isha mashkull as per nje sekond te vetme :p

Hartini (ti e ke thene me duket:D)........nje arsye eshte qe sdua te jem mashkull eshte ajo qe the ti hihihi :D

------------------------------------------------------------------
te ishte femra kaq superiore pse mashkulli ka komanduar boten dhe po e komandon.
imagjinoni ne gjith europen vetem 5 femra jan ne krye te shteteve, 5 ne azi dhe afrike, dhe 3 ne kontinentin e amerikes dhe australise.

ne shqiperi per here te pare ne histori kemi pasur nje kryeparlamentare numri tre dhe veshtire qe ne shqiperi te kete udheheqese shteti dhe nja 50 vjet.

kshu mos ja fut prrocka mundou te jesh me realiste.
 

entila

Anëtar i ri
Titulli: Kundërpërgjigje për Brigadierin :p....Sa bukur është të jesh femër.

skisha degjuar ndonjehere idiotesira te tilla! hahahaha -- nje here lavderohet femra e nje here mashkulli por jane bere per njeri-tjetrin! c'mendjelehtesi!
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Kundërpërgjigje për Brigadierin :p....Sa bukur është të jesh femër.

do ishte me mire qe femrat me ndimen tone te luftojne per barazi gjinore kjo do ishte ne dobi te tyre.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kundërpërgjigje për Brigadierin :p....Sa bukur është të jesh femër.

------------------------------------------------------------------
te ishte femra kaq superiore pse mashkulli ka komanduar boten dhe po e komandon.
imagjinoni ne gjith europen vetem 5 femra jan ne krye te shteteve, 5 ne azi dhe afrike, dhe 3 ne kontinentin e amerikes dhe australise.

ne shqiperi per here te pare ne histori kemi pasur nje kryeparlamentare numri tre dhe veshtire qe ne shqiperi te kete udheheqese shteti dhe nja 50 vjet.

kshu mos ja fut prrocka mundou te jesh me realiste.

Pikerisht se shoh kete realitet i them keto brrockulla :p

Qe ne fjaline e pare thua fjalen "komandim"...ja nje gje qe mashkulli e ben me kaq lehtesi....e nese eshte keshtu, po flet ti brrockulla me duket,duke folur se do barazi gjinore, por thelle thelle ka keni friken.

Mashkulli ka pushtetin politik ne bote dhe prandaj jemi bere me dhimbje koke duke i degjuar e po hame pluhur duke pare veprat e tyre e madhore pffff.
E mire nese besojn meshkujt se komandojne atehere....qofte keshtu :sharre:....e nderkohe femrat drejtojne (jane dirigjentet)......Me nje fjale....."Pas cdo burri eshte nje grua"...mos e harrojne kete ate burra qe "komandojne":pP:
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Kundërpërgjigje për Brigadierin :p....Sa bukur është të jesh femër.

ate piken 4 e plotesoni ju dhe jo vetem te qani cdo minut por dhe te qaheni e keni fiksim
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Titulli: Kundërpërgjigje për Brigadierin :p....Sa bukur është të jesh femër.

Te ishte femra kaq superiore pse mashkulli ka komanduar boten dhe po e komandon.

Se i ka friken femres (te jete i braktisur prej saj)burrelso LOL LOL LOL
Nuk e dija qe ekzistonte nje "lufte" e tille ketu ne fv hahaha sa kam qesh apo nuk eshte dhe mengjes LOL
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Kundërpërgjigje për Brigadierin :p....Sa bukur është të jesh femër.

Eshte ndjesi e rralle te jeshe femer:dhurate:sidomos ne pranvere kur fillojne te qelin sythat :corna:
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Veq nje gje mund tja them juve gjinise se kundert. Edhepse ne shumicen e rasteve un sjam dakord me femrat, as me vizionet e tyre per jeten qe jo rralle her nuk jan te qarta ose nuk kan nje pik referimi te caktuar, por prap kto jan gjera qe kaperdihen, ose lihen anash. E gjeja me e rendsishme, ajo qe i ndon kapak te gjithave, esht se po t'isha femne me kto mend qe kam, kurr nuk do tmartohesha. Po ja them kshtu direk si ne raportet nene-bije. Mosni se krejt djemt jan debilla :p
 

Jeta

Anëtar i Respektuar
Titulli: Kundërpërgjigje për Brigadierin :p....Sa bukur është të jesh femër.

Veq nje gje mund tja them juve gjinise se kundert. Edhepse ne shumicen e rasteve un sjam dakord me femrat, as me vizionet e tyre per jeten qe jo rralle her nuk jan te qarta ose nuk kan nje pik referimi te caktuar, por prap kto jan gjera qe kaperdihen, ose lihen anash. E gjeja me e rendsishme, ajo qe i ndon kapak te gjithave, esht se po t'isha femne me kto mend qe kam, kurr nuk do tmartohesha. Po ja them kshtu direk si ne raportet nene-bije. Mosni se krejt djemt jan debilla :p

Per me ardhe me nje perfundim duhet me pas pervoje.

S'po di mbase mund te jene debilla, masi po thu ti e s'po ta prishi, vec nuk mendoj qe jane krejt! :)
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
vec nuk mendoj qe jane krejt! :)

Nuk jan krejt njejt ne sjellje, ambicie apo planprogramin e jetes bashkshortore.
Por, jan disa momente ku aj debilliteti e ben te veten, dhe deshta sdeshta, un jam pjes e saj, jan edhe keta qe shkruajn siper, e te gjithe.
Meshkujt jan te ndershem, bile kur flitet per burra te martuar, ata jane shume te ndershem, por derisa nuk del nje femne qe ja mer ment,dhe pastaj ai sillet rreth saj si gusa n'mjegell duke harru qe ka gru, fmi apo familje. Kjo eshte e verteta.
 

Jeta

Anëtar i Respektuar
Titulli: Kundërpërgjigje për Brigadierin :p....Sa bukur është të jesh femër.

Nuk jan krejt njejt ne sjellje, ambicie apo planprogramin e jetes bashkshortore.
Por, jan disa momente ku aj debilliteti e ben te veten, dhe deshta sdeshta, un jam pjes e saj, jan edhe keta qe shkruajn siper, e te gjithe.
Meshkujt jan te ndershem, bile kur flitet per burra te martuar, ata jane shume te ndershem, por derisa nuk del nje femne qe ja mer ment,dhe pastaj ai sillet rreth saj si gusa n'mjegell duke harru qe ka gru, fmi apo familje. Kjo eshte e verteta.

Nisem nga vellezerit e mi. Njerit do ia merrte mendjen mbase ndonje grua, por njerit jo, sepse nuk i jep rast. Duke u nise nga njerezit qe kam ne shpi, flas, sepse dhe une kam pase rast t'me jete afruar burri i martuar me femije, por pa e njoft mire njeriun nuk ndermarre asnje hap, kshq ne momentin qe e kam marre vesh kush eshte i jam larguar duke i thene se ke femije dhe gru ne shpi, femer jam vet dhe nuk dua neser t'me ndodh dicka e tille. Kshq diten e mire! :)
 
Top