• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kupa e Gjermanisë, Bayerni e Leverkuseni në çerekfinale

cent

Banned
Bajerni i Mynihut vijon misionin për të përsëritur suksesin fantastik të sezonit të kaluar me mbrojtjen e të tre titujve me kualifikimin në çerekfinalet e Kupës së Gjermanisë.

Në SGL Arena përballë Augsburgut Pep Guardiola kishte dhënë sinjalin e qartë duke hedhur një skuadër me shumicën e titullarëve të zakonshëm dhe bavarezët nuk zhgënjyen duke marrë fitoren e pastër 2-0 . Sfida morri drejtim që pas 4 minutave lojë me Arjen Robben që shënoi golin e avantazhit për kampionët e Gjermanisë. Holandezi morri një pasim nga Mario Mandzukic, mposhti nja dy kundërshtarë para se të gjuante, Marëin Hitz ja doli ta bllokojë tentativën e parë por topi shkoi sërish te Roben që i mbetej vecse ta dërgonte në rrjetë.

Kualifikimi mund të ketë një kosto të konsiderueshme për Bajernin pikërisht për sa i përket Robben që la fushën për atë që në dukje u shfaq si një dëmtim i dhimbshëm në gju pas përplasjen me portierin e Augsburgut duke i lënë vendin Tomas Myller.

Skenari i lojës vijoi me Bajernin në zotërimin e topit por që nuk ju lejuan hapësirat në zonën e Augsburgut derisa ndeshja u vulos në minutën e 78, kur Bajerni shënoi në zhvillimet e një goditje këndi me Jerome Boateng që hodhi topin mes turmes ku Tomas Myller shkoi para Mario Mandzukiç për të shënuar nga distanca e afërt.

Nuk fal as Bayer Leverkusen që avancoi falë fitores 2-1 ndaj Freiburgut. Në Mage Solar Stadion vendasit që renditen në vendin e 16 të Bundesligës shpresonin tju shkaktonin një surprizë aspirinave të vendit të dytë, por fillimi ishte më i keqi i mundshëm për vendasit, me një pasim të humbur të Niclas Hoefler që i dhuroi Leverkusenit golin e avantazhit pas vetëm 30 sekondash me Robbie Kurse. Freiburgut gjithsesi nuk ju desh shumë për tu barazuar. Mathias Ginter e coi topin në rrjetë pas krosit të Vladimir Daridas në minutën e 19-të. Portieri i Leverkusen, Bernd Leno sigurisht që mund të kishte bërë më mirë me topin që i shkoi përballë, por gjithsesi në fund pati pak rëndësi pasi Emre Can shënoi golin e fitores 2-1 në minutën e 77 për Leverkusen për ti dhënë skuadrës së Sami Hipia biletën e kualifikimit. Skuadrat e tjera që kompletuan kuadron e çerekfinaleve ishin Wolfsburgu që mposhti 2-1 në shtëpi inferiorët e Ingolstad, si dhe Eintrachti i Frankfurtit që u imponua 4-2 ndaj Sandhauzenit të Bundesligës 2.
/S.Sport
 
Top