• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kupa e Gjermanisë, eliminim shokues për Werder dhe Gladbach

cent

...Lontano
Saarbryken bën surprizën e parë në Kupën e Gjermanisë. Skuadra e Ligës së tretë gjermane eliminoi Verder Bremenin që në raundin e parë kualifkues, duke fituar me rezultatin e përgjithshëm 3-1, jashtë cdo parashikimi. Formacioni i Robin Dut, edhe pse vinte favorit në këtë përballje , u shfaq I lodhur në fushën e blertë, aq sa cilësia individuale u sfumua nga energjia dhe entuziazmi I lojtarëve të Saarbryken, që e merituan plotësisht lëtë kualfikim për mënyrën sesi rrodhën ngjarjet. Në sekondat fundit të pjesës së parë Fisher kaloi në avantazh modestët e Saarbryken, që në fakt krijuan prodhuan shumë loje dhe momente të tjera të rrezikshme gjatë këti fraksioni.

Verderi barazoi shifrat në minutën e 59’ me Selasin’, por vetëm kaq, pasi lodhja fizike ndikoi në lojën e saj, që erdhi duke u zbehur. 90 minutat e rregullta të kësaj sfida përfunduan në barazim 1-1, ndaj për të përcaktuar skuadrën që do të vijonte më tej u desh koha shtesë. Pikërisht në momentin kur mendohej se Verderi do të bënte diferencën, Stegerer i dha për herë të dytë avantazhin Saarbryken, që I mbylli llogaritë e kualifikimit me Ziemer në minutën e 112’. Surpriza e dytë në kupën e Gjermanisë e ka emrin Damstad, po nga Liga e tretë, që eliminoi Borusian e Mynshengladnahut pas goditjeve të 11-metërshave, teksa koha e rregullt dhe shetsa përfunduan e rrjeta të papkrekura.
/S.Sport
 
Top