Kupa e Mbretit, humbje e turpshme e Real Madrid

elbruna

Anëtar i Respektuar
Ka rezultuar nje turperim ajo qe parashikohej nje ndeshje “stervitore” e Real Madrid kunder Arkorkon e vlefshme per Kupen e Mbretit ne Spanje.

Madrilenet jane mundur nga skuadra amatore me rezultatin 4 me 0 megjithese ne fushe ndodheshin disa nga yjet si Raul, Guti, Benzema dhe Albiol.

Skuadra nga periferikee e Madridit, e cila luan ne kategorine e trete spanjolle e ka mbyllur shume shpejt ndeshjen duke shenuar tre gola qe ne pjesen e pare te takimit.

Rezultati i djemve te Pelegrinit veshtireson situaten e ketij te fundit i cili ne tre ndeshjet e radhes ka humbur ndaj Milan per Ligen e Kampioneve me rezultatin 3-2, ka barazuar ne kampionat ndaj Sporting Gijon dhe humb thelle ndaj amatoreve te Arkorkon c'ka i ka veshtiresuar mjaft kualifikimin madrileneve.
TCH
 

METi

-=EdoLorEli=-
Dëshmia që ekipet Krijohen-Bëhen e nuk blihen :)!

Humbja më e turpshme në historinë e klubit Madrilen!

Barça ALL THE WAY :)!
 

vitk

Anëtar i Respektuar
prit se eshte vetem fillimi
cfare kame vene re eshte se cdo tranjer,lojtar apo presidentate klubeve kur jane kthyere perseri ne te njejtin ekip asnjehere nuk kane pasur suksesin e meparshem
 

Kejla

Anëtar Aktiv
sa keq po me vjen vertete
nejse ka akoma loje
dhe futbolli eshte shume i bukur per faktin se eshte i paparashikueshem
 

fshatari

Anetar
mbrenda 2 3 jave trajneri i real madridit do te shkarkohet deri ne funde te vitit do te arin me se pak 4 trajner hahahh ashtu eshte ai klub klub i biznesit hahah per mua ai klub duhet te mare pjese ne ligen rajonale
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Mos nguteni po behet fjale ketu per klubin Mbretror madje me te suksesshmin ne historin boterore te futbollit te deritanishem. :gjujpeshk:
 

Kejla

Anëtar Aktiv
Mos nguteni po behet fjale ketu per klubin Mbretror madje me te suksesshmin ne historin boterore te futbollit te deritanishem. :gjujpeshk:
ke shume te drejte kitrra :)
 
Top