Kur cmendet gjithe rruga...

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Kur cmendet nje njeri ne rruge,mos u trembni,asgje nuk ka ndodhur. Por kur cmendet e gjithe rruga,atehere ikni me vrap sepse fundi i botes ka ardhur...
Dhe kur ngjan e gjithe rruga e cmendur,perseri vetem nje te cmendur kemi. Se rruga eshte konceptualisht paqesia e rrugtarve.
Pra morali ,ose nderro rruge.
Ose nderro `mendim mbi rrugen`.
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Te kena shendetin vella pa te gjithe e kemi ate damar ?
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Ka nje jave qe qeni me leh me nje ze te ngjirur.
Jam bere merak, çfare ka ai, pse leh ashtu?!
Para nje jave lihte me ate zerin e tij melodioz qe me kenaqte shpirtin.
Ça ka, pse leh keshtu?!
???
 

Desa

Felix - Culpa
Ku ka më mirë se të çmendesh bashkë me të çmendurit në çmenduri të përbashkët!
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Kur cmendet nje njeri ne rruge,mos u trembni,asgje nuk ka ndodhur. Por kur cmendet e gjithe rruga,atehere ikni me vrap sepse fundi i botes ka ardhur...
Ke naj pal kazona me qera...
 

Ad Adi

Antarë i Respektuar
Kur cmendet nje njeri ne rruge,mos u trembni,asgje nuk ka ndodhur. Por kur cmendet e gjithe rruga,atehere ikni me vrap sepse fundi i botes ka ardhur...
Ky mendim me
Kur cmendet nje njeri ne rruge,mos u trembni,asgje nuk ka ndodhur. Por kur cmendet e gjithe rruga,atehere ikni me vrap sepse fundi i botes ka ardhur...

Kjo rruga mos quhet "Pavioni 5" ?
Kjo rruga quhet Bashkia Sarande. Ky mendim me erdhi kur pashe dje shkuljen dhe betonizimin e lulishtes se fundit te qytetit,betonizimin e 1/3 te plazhit,prishjen e bulevardit piktoresk ne forme keshtjelle,dhe zevendesimin e tij me nje pale shkalle te gjata e te shemtuara. Ne nje plazh tjeter po ndertojne me sukses nje mur Berlini,i cili do te ndaj plazhin e bosit lindor ,nga plazhi i bosit perendimor. Asnje nga bosat qe po ndajne plazhin nuk eshte pronar i tij,por muri po ngrihet me sukses. Ah,se desh harrova,nje fqinje imi ka ngritur nje dere hekuri,dhe ka bllokuar qarkullimin e gjithe lagjes. A do me?
 

Marla

Quo Vadis!
Ky mendim meKjo rruga quhet Bashkia Sarande. Ky mendim me erdhi kur pashe dje shkuljen dhe betonizimin e lulishtes se fundit te qytetit,betonizimin e 1/3 te plazhit,prishjen e bulevardit piktoresk ne forme keshtjelle,dhe zevendesimin e tij me nje pale shkalle te gjata e te shemtuara. Ne nje plazh tjeter po ndertojne me sukses nje mur Berlini,i cili do te ndaj plazhin e bosit lindor ,nga plazhi i bosit perendimor. Asnje nga bosat qe po ndajne plazhin nuk eshte pronar i tij,por muri po ngrihet me sukses. Ah,se desh harrova,nje fqinje imi ka ngritur nje dere hekuri,dhe ka bllokuar qarkullimin e gjithe lagjes. A do me?
Jalla ne sarande rri ti mo?

Qenkemi komshinj
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Te cmendurit leshoja udhen themi ne.
 

jana80

Super Moderator
1.Te dallosh te cmendurin nga "moderrnin" ne diten e sotme eshte pak e veshtire.
2.Te ecesh neper rruge eshte bere nje lux i te jeshilteve duhet perpara se te ecesh te kesh nje ngjyre qe te identifikon ne pandemi .. e pastaj flasim per lirine e te ecurit.
3. Nese ke fatin te ecesh duhet te dish kujt i perket ajo rruge e çfare te kushton kur e perdor..kur e shtyp ..
4.kur te mendosh te gjitha keto do kesh dyshim per kategorine qe i perket (normal apo i cmendur)
E kur te gjesh edhe kategorine kupton qe koka te eshte zbardhur, rruga eshte ngushtuar nga ndertesat shikimi te eshte ulur nga vitet e vetem rruga mund te deshmoje cfare ka mbajtur ne kurriz..e sa kane peshuar kalimtaret e kesaj bote jo vetem te asaj rruge..
 
Top