Kur do ta padisim Serbinë ?

xhebrail

Mangup me Licenc
Mbasi ky eshte njeri nder forumet me te njohura qe vizitohet nga njerez intelektual qe hyjne ketu po ka edhe asi qe jan per respekt vendosa te hap kete teme ne lidhje me ate se kur do te duhet kosova ta padis serbin per demet e shkaktuara edhe kush duhet te marr kete inciative ?
 
Last edited by a moderator:

jackass

Anëtar i ri
Titulli: Kur do ta padisim Serbin?

sa me shpejt mendoj eshte me mire...sa jane akoma te fresketa kujtimet dhe faktet qe shpien drejt gjenocidit...kete iniciative ma merr mendja se duhet ta bjene institucionet e vendit kuvendi ose qeveria e Republikes se Kosoves...

por keta me duket se jane ne gjume te thelle...:(
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kur do ta padisim Serbin?

Sigurisht qe jan ne gjum te thell edhe ate ne gjum te perjetshem me duket :( Menduan se vetem me padtjen e Slobodan Millosheviçit do te behet mir kurse ata nga ne Kosovaret u morr Fatmir Lima,Ramush Haradinaj edhe te tjer ... per ato gjera qe si kan ber kurse serbet qe gjysmen e me shum, kosovar masakruan nuk i bie ndermend ta padisin Serbin :( ta shohim se qka po ben tash Republika e Kosoves pas pavarsis qe e morren.

Xhebrail Te lumt per temen :)
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kur do ta padisim Serbinë ?

kosova duhet te levize..sa me shpejt aq me mire..serbiua ka shkaktuar shum deme te pa harrueshme,per ta lene kohen te rrjedhe kaq lehte,e mos te besh asgje prerkundrejt kesaj.....besoj se kete iniciative duhet ta marre qeveria ne mbeshtetje te partive opozitare..e te te gjith kombit ..mendoj se kjo eshte nje ceshtje ku bashkimi ben fuqine......
 
Top